Zbiórka 33. Finał WOŚP - zdjęcie główne

33. Finał WOŚP

1 721 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 

Tym razem gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej. Za zbierane środki kupimy urządzenia dla ośrodków zajmujących się onkologią i problemami hematologicznymi u dzieci. Planowane jest wyposażenie dla - 18 oddziałów dziecięcych, 17 hospicjów, 5 ośrodków neurochirurgii onkologicznej, 6 ośrodków chirurgii onkologicznej oraz 4 zakładów patomorfologii.

Kiedy gramy?

33. Finał WOŚP odbędzie się 26 stycznia 2025 roku a zbierać online można już od 17 grudnia do 27 stycznia 2025 r.

Dlaczego onkologia i hematologia dziecięca?

Decyzję o wyborze celu akcji Fundacja WOŚP podjęła w konsultacji z ekspertami w dziedzinach onkologii, patomorfologii i hematologii dziecięcej, którzy zwrócili uwagę na fakt, że choroby nowotworowe to druga, zaraz po wypadkach, najczęstsza przyczyna zgonów dzieci w Polsce. Rocznie na raka zapada około 1 100 dzieci, z czego 3 000 pozostaje w trakcie intensywnego leczenia. Wraz z rozwojem onkologii, liczba wyleczeń wzrosła do ponad 80%, co stawia Polskę na równi z krajami Europy Zachodniej czy Stanami Zjednoczonymi.

Leczenie nowotworów dziecięcych wymaga olbrzymich nakładów sprzętowych i diagnostycznych. Dzięki zebranym podczas 33. Finału WOŚP środkom możliwe będzie doposażenie placówek medycznych, co umożliwi skuteczniejsze i szybsze leczenie dzieci walczących z chorobami nowotworowymi. Fundacja wspiera również leczenie nieonkologicznych schorzeń hematologicznych, które są jednymi z najczęstszych chorób przewlekłych wśród dzieci.

W ramach 33. Finału WOŚP planuje zakupić:

❤️Chirurgii onkologicznej, m.in. zestawy laparoskopowe, roboty do chirurgii onkologicznej, cystoskopy, aspiratory ultradźwiękowe i mobilne aparaty RTG cyfrowe

❤️Neurochirurgii, m.in. egzoskopy neurochirurgiczne, koagulacja dwubiegunowa

❤️Diagnostyki onkologicznej, m.in. urządzenia do mapowania magnetycznego mózgu, rezonanse magnetyczne MRI, aparaty USG

❤️Patomorfologii, m.in. aparaty do śródoperacyjnej tomografii, procesory tkankowe, skanery do preparatów histopatologicznych

❤️Hospicjów, m.in. koncentratory tlenu, materace przeciwodleżynowe

„33. Finał WOŚP - zagramy dla onkologii i hematologii dziecięcej. Ostatni raz graliśmy dla onkologii 10 lat temu. To 10 lat pokazało, jak można jeszcze skuteczniej ratować zdrowie dzieci, a także ich życie. Sprzęt, który chcemy kupić, jest najnowszej generacji, jest najlepszy, jaki dzisiaj można używać, aby wracać do zdrowia skutecznie” - tak o tegorocznym Finale mówi Jerzy Owsiak.

WOŚP a onkologia

Fundacja WOŚP wspiera onkologię dziecięcą od dawana. Za zbiórki w 2009 i 2010 roku, udało się polepszyć jakość diagnostyki onkologicznej w medycynie dziecięcej. Wówczas problem dotyczył nie tylko braków sprzętowych, ale także świadomości rodziców dzieci, lekarzy rodzinnych, a także rosnącej potrzeby wprowadzenia zmian systemowych ułatwiających korzystanie z ośrodków diagnostycznych. Aby w sposób skoordynowany i skuteczny zrealizować swój cel, postanowiliśmy uruchomić Narodowy Program Diagnostyki Onkologicznej Dzieci w ramach, którego Fundacja wyposażyła kluczowe kliniki onkologii dziecięcej w Polsce w zaawansowane urządzenia diagnostyczne.

Do tej pory, dzięki staraniom Fundacji, w ręce lekarzy trafiło ponad 1 005 urządzeń (m.in. 93 ultrasonografy, 3 rezonanse magnetyczne i 6 tomografów komputerowych) o łącznej wartości 107,8 miliona złotych. Celem czterech Finałów WOŚP (3., 17., 18., 23.) był właśnie zakup sprzętu dla klinik onkologicznych. Jednym z najważniejszych zakupów był jedyny w Polsce cyfrowy aparat PET-CT dedykowany dzieciom, który w 2022 roku trafił do Centrum Zdrowia Dziecka. To innowacyjne urządzenie o wartości prawie 16 milionów złotych pozwala na dokładną diagnostykę i monitorowanie postępów leczenia chorób nowotworowych.

W ciągu 32 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 72 tysiące urządzeń. Ostatnią zbiórkę — w styczniu 2024 roku — dedykowano chorobom płuc. Dzięki zaangażowaniu Sztabów i sympatyków udało się zebrać 281 879 118,07 PLN.

1 721 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać teraz Udostępnij
 

Wpłaty: 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina Konwińska - awatar
Karolina Konwińska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Iwonna - awatar
Iwonna
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij