Kamil ma 13 lat, na co dzień jest uśmiechniętym i pełnym energii nastolatkiem. Niestety od urodzenia boryka się z ogromnymi problemami. Ma wrodzoną przepuklinę oponowo-rdzeniową, wodogłowie i rozszczep kręgosłupa. Już w pierwszej dobie życia zoperowano mu przepuklinę. Kiedy miał osiem miesięcy z powodu wodogłowia konieczne było wstawienie specjalnej zastawki. Kolejne zabiegi to m.in. naciąganie ścięgna Achillesa, poprzez które lekarze chcieli powstrzymać postępujący zanik mięśni. 

Kamil jest obecnie po 11 operacjach, jednak jego stan mimo to, od kilku lat pogarsza się. Aktualnie przebywa w domu, praktycznie nie chodzi, a dodatkowo w prawej nodze pojawił się gronkowiec złocisty. Wiąże się to z raną, która praktycznie nie goi się i jest bolesna. Choroba objawia się niedowładem kończyn, a także koniecznością cewnikowania. Ponadto Kamil cierpi na tzw. “zespół szyjny”. Powoduje on, że Kamil musi poruszać się na wózku inwalidzkim. 

Dlatego jego największą potrzebą jest nowy wózek inwalidzki, dzięki któremu będzie mógł się poruszać. Obecny wózek jest już zbyt mały, a jego zniszczenie nie pozwala na płynne poruszanie się Kamilowi. Nowy egzemplarz pozwoliłby mu na lepsze dostosowanie do się do wielu ciężkich dla obecnego wózka warunków oraz umożliwiłby lżejsze poruszanie się, a co za tym idzie ogólnie lepsze funkcjonowanie.

Rodziny nie stać niestety na nowy sprzęt, ponieważ leki dla Kamilka i konieczność wyjazdów do szpitali w Krakowie i Kielcach, gdzie ma ozonowaną krew, kosztują za każdym razem ogromną sumę pieniędzy.

Fundacja Klub Młodych Liderów, po zapoznaniu się z historią Kamila, postanowiła pomóc! Widok radości Kamila i jego rodziców na wieść o chęci zorganizowania zbiórki - bezcenny, a przecież nas to tak niewiele kosztuje. Każdy z nas może ofiarować niewielką kwotę, ale dla Kamila to bardzo wiele...to możliwość codziennego poruszania się - chciałby tak, jak każdy z nas. Prosimy o wsparcie!

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.