Zbiórka Wykup, diagnoza i leczenie Rio - miniaturka zdjęcia

Wykup, diagnoza i leczenie Rio

Zbiórka Wykup, diagnoza i leczenie Rio - zdjęcie główne

Wykup, diagnoza i leczenie Rio

1 270 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać teraz
 
Sonia Durawa - awatar

Sonia Durawa

Organizator zbiórki

Rio poznałyśmy w styczniu w stajni do której przeprowadziłyśmy się z Omą. Początkowo nie zwróciłam na niego większej uwagi, głównie dlatego, że wcale nie przepadam za tarantowatą maścią u koni. Naszą bliższą znajomość zapoczątkowała dopiero jego choroba - utrapienie każdego koniarza - kolka, na domiar złego nie pierwsza. Nie wiem czy znacie tą atmosferę, kiedy z którymś koniem w stajni jest na prawdę źle, jeśli nie obyście nigdy nie musieli jej poznać. Powietrze staje się ciężkie i gęste, niemal mroczne, a przechodząc koło boksów wszyscy wstrzymują oddech. Rio miał tylko 40% szansy na przeżycie, dostał najsilniejsze leki, które działały tylko połowę czasu. Koń zwijał się z bólu, a właściciel nie wyraził zgody na operacje, jak zdechnie to trudno. Ania powiedziała wtedy "Jak nie chce go ratować to niech nam go sprzeda" i wtedy po raz pierwszy pomyślałam o nim jak o swoim, ale resztki zdrowego rozsądku wyparły tą myśl z głowy na najbliższych parę tygodni.

Po tym jak Ryj wykorzystał swoje 40% szansy kilka razy poszliśmy na wspólny spacer, żeby zamiast stać w boksie rozruszał trochę te patyczaste nogi. Mieliśmy z tego sporo frajdy, ale ja ciągle wypierałam tą pukającą do głowy myśl. Obiecałam mu, że jak się poczuje lepiej to z nim coś potrenuje z ziemi, żeby się mógł poruszać trochę więcej bo nie oszukujmy się, że ruch pomiędzy stajnią, a biegalnią to trochę za mało dla konia. Gdzieś podświadomie czułam jak to się skończy jak zacznę z nim pracować, dlatego odkładałam ten dzień niemalże w nieskończoność, zamiast tego podrzucałyśmy mu z Anią zioła, napełniałyśmy siatkę sianem i czyściłyśmy z zimowej sierści. Ale jak wiadomo, słowo się rzekło, obietnica to obietnica i w końcu przyszedł ten dzień kiedy odważyłam się wziąć Rio na linę.

I przepadłam. Podczas prostego odesłania, przepadłam.

Patrzył na mnie, pytał, szukał o co mi chodzi, kupił mnie sobie robiąc tyko kilka z pozoru niewinnych gestów.

Powiedziałam wtedy do Ani dwa słowa "chce go" i całe wypieranie i zdrowy rozsądek poszły w... cholerę.

I w tym momencie przestał się liczyć planowany koń, którego chciałam kupić po ogierze, którego znam 15 lat, przestały się liczyć marzenia o arabie, które towarzyszyły mi chyba od zawsze, bo zaczął się liczyć ON.

Koń na którego być może nigdy nie wsiądę.

Schorowany.

Rio.


Ale do rzeczy. Wykupienie i leczenie tego konia pochłonie sporo pieniędzy, oczywiście jestem świadoma tego na co się porywam, ale nie ukrywam, że będę potrzebowała małej pomocy. Większość środków postaram się wyłożyć wraz z przyjaciółką, ale w przypadku tego łobuza nie do końca wiadomo czego można się spodziewać jak zaczniemy "grzebać".

Historia tego konia nie jest do końca znana, od roku przebywa w miejscu z którego go kupiłam, ale co wiemy:

- kopyta i skóra w słabej kondycji, kopyta się kruszą, w sierści są przełysienia

- łyka

- ma tendencje do kolkowania

- podejrzenie wrzodów, ale nie są one zdiagnozowane

- problemy z zębami zarówno z tyłu jak i z przodu (górnego przodu praktycznie nie ma z uwagi na łykanie z podparciem)


Pieniądze które zbieram będą wykorzystane na:

- wykupienie konia 3 000 zł

- diagnozę, której całkowity koszt jest na razie nie znany, ale np. gastroskopia 550zł (w przypadku wrzodów będzie ona powtórzona po zakończeniu leczenia), morfologia z biochemią 150zł

- leczenie np. korekta zębów 200zł, leki na wrzody jeśli zostaną stwierdzone itp.

- specjalną paszę na której odbuduje mięśnie i nabierze odpowiedniej wagi - 99zł za worek na miesiąc (przynajmniej 2-3 miesiące będzie ją jadł)


Jeżeli uzbieram więcej pieniędzy niż zakładam to po zakończeniu leczenia nadwyżkę chętnie przekażę na inne potrzebujące konie, np. w jakiejś fundacji, ale tak jak pisałam wcześniej, nie oczekuję, że pokryjecie za mnie wszystkie koszty związane z Rio. Ze swojej strony obiecuję też, że Ryj ma zapewnione u mnie dożywotnie dobre życie.


Na zakończenie dodam kilka słów o mnie, bo myślę, że zaufanie i przejrzystość jest ważne. Jestem zapaloną koniarą od dziecka, zawsze marzyłam o swoim koniu i rok temu pojawiła się w moim życiu Oma - klacz konika polskiego. Jestem jej współwłaścicielką wraz Anią. Mysza okazała się butnym końskim dzieckiem, dlatego niedługo po kupnie zaczęłyśmy szukać rozwiązań i w ten sposób trafiłyśmy do Akademi JNBT. Na chwilę obecną byłyśmy na kursach poziomu pierwszego i drugiego, ale planujemy dalej rozwijać się pod ich okiem. Z Rio tak samo jak z Omą planuję pracować naturalnie. W przyszłości planuję otworzyć własną stajnię pensjonatową w której to konie i ich potrzeby będą na pierwszym miejscu.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Sonia Durawa - awatar

  Sonia Durawa

  07.07.19
  07.07.19

  Rio nie dawno przeszedł ślepotę miesięczną, nie wiadomo czy i kiedy miał ataki wcześniejsze, jedyne co wiadomo, to że choroba może nawracać. Na szczęście dzisiaj ma się już dobrze, oko wygląda normalnie, a w przyszłym tygodniu zawita do nas kontrolnie okulista.

  Zdjęcie aktualności 33 889

Komentarze


 • Kinga Homa - awatar

  Kinga Homa

  17.05.18
  17.05.18

  Powodzenia w zbiórce

  • Sonia Durawa - awatar

   Sonia Durawa - Organizator zbiórki

   18.05.18
   18.05.18

   Dziękuję w imieniu Rio!

 • Martyna #Hawaje - awatar

  Martyna #Hawaje

  16.05.18
  16.05.18

  Życzę powodzenia

  • Sonia Durawa - awatar

   Sonia Durawa - Organizator zbiórki

   16.05.18
   16.05.18

   Dziękujemy w imieniu Rio!

 • Martyna i Michał - awatar

  Martyna i Michał

  14.05.18
  14.05.18

  Każda złotówka jest na wagę złota !

  • Sonia Durawa - awatar

   Sonia Durawa - Organizator zbiórki

   15.05.18
   15.05.18

   dokładnie tak, dziękujemy w imieniu Rio <3

1 270 zł z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać teraz
 
Sonia Durawa - awatar

Sonia Durawa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 40

Pati, Wojtuś i Kubuś Sz. - awatar
Pati, Wojtuś i Kubuś Sz.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Margaret - awatar
Margaret
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Alex - awatar
Alex
25
Irlandia - awatar
Irlandia
50
Aleksandra Koscianek Sępólno Krajenskie - awatar
Aleksandra Koscianek Sępólno Krajenskie
40
Paulina Zdanowska - awatar
Paulina Zdanowska
10
Katarzyna Orzoł - awatar
Katarzyna Orzoł
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij