Tancerze do CHIN! :)

2 486 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Daniel Leżoń - awatar

Daniel Leżoń

Organizator zbiórki

Aktualności:

1. CEL : Zbierzmy 50% do 05.07 DAMY RADĘ przy TWOJEJ POMOCY :)

2. Na tym portalu, dostaniemy każdą zebraną kwotę, więc KAŻDA WPŁATA się LICZY!

3.Dziękujemy za dotychczasową pomoc! Działamy dalej :) Zapraszamy na fanpage: 

https://www.facebook.com/tancerzedochin/

4. LISTA NAGRÓD - poniżej :) 


Kim jesteśmy?

Jesteśmy początkującymi aktorami-tancerzami; studiujemy na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Julia, Klaudia, Daniel, Paweł i Sebastian. 


Na co zbieramy?

Zbieramy pieniądze na PODRÓŻ DO CHIN.  W konkursie choreograficznym, wygraliśmy zaproszenia na Summer Dance Camp oraz do projektu badawczego Histoia mówiona tańca w Chinach; obydwa wydarzenia rozpocznąją się w Chengdu, w Chinach. Będziemy podróżować po prowincji Syczuan od 15.07 do 08.08.2017r.


Co zrobimy z pieniędzmi?

Pieniądze przeznaczymy na bilety lotnicze, wizy i noclegi w czasie podróży. Obecnie kosztuje to każdego z nas ponad 4 000zł; a biorąc pod uwagę Nasz budżet (czyli pomoc rodziców) jest to poza Naszym  zasięgiem. W dodatku w tak krótkim czasie.

Za Waszą pomoc chcielibyśmy się odwdzięczyć i dać coś od siebie. Zdecydowaliśmy, że 10%
zebranych pieniędzy przeznaczymy na Fundację Dzieciom Zdążyć z Pomocą, na sprzęt medyczyny i rehabilitację dla głuchoniewidomych braci Łukasza i Bartosza. Potwierdzamy, że dostaliśmy wyraźną zgodę na zamieszczenie i promowanie tej informacji.
http://zycie-braci-gluchoniewidomych.bloog.pl/id,361409909,title,Tancerze-do-Chin,index.html?smoybbtticaid=61959f


Czym jest dla Nas ten wyjazd?


Jest to dla Nas podróż życia! Nie tylko poznamy nowy kraj, lecz poznamy tancerzy i choreografów z całego świata, z którymi będziemy pracować przez ponad 3 tygodnie. Przeprowadzimy mnóstwo wywiadów z mieszkańcami prowincji Syczuan, a dzięki pomocy wybitnych naukowców, zdobędziemy solidną wiedzę o kulturze Chin, którą przywieziemy ze sobą do Polski. Prócz wiedzy, przywieziemy nowe umiejętności ruchowe, którymi będziemy się dzielić w swojej pracy twórczej.


Nagrody:


Chiński feniks - 1-20zł podziękowania na fanpagu 

Dziwne chińskie opowieści- 20-50zł pozdrowienia z Chin w formie video

Lung Ching 50-150zł drobna pamiątka przywieziona z Chin 

Smoczy król- 150-200zł pocztòwka z Chin 

Tybetańska krówka - 200-250zł wiersz napisany przez Daniela 

Spojrzenie księżniczki Xijn-jen - 250-350zł portret ze zdjęcia wykonany przez Julię 

Kwitnace hortensje 350-500zł pejzaż wykonany przez Julię

Guan Gong-Braterstwo- 500zł jednodniowe warsztaty taneczne lub teatralne

Budai- szczęście i dobrobyt -1000zł 3dniowe warsztaty taneczne lub teatralne

Caishen- fortuna i szczęście- 3000zł oprawa artystyczna spotkań biznesowych i innych dla indywidualnych darczyńców/firm sponsorujących 

Lu-xing- kariera- 5000zł oprawa artystyczna +warsztaty 3dniowe 

Fu-xing- powodzenie 15 000zł stworzeniespektaklu teatralnego, który wzbogaciłby spotkanie biznesowe/wydarzenie kulturalne)


____________________


Klaudia Gryboś: 
ur. 24.10.94 w Żorach


Zwolenniczka sztuki pobudzającej emocje, wyobraźnię i chęć do żywej dyskusji. Niepoprawna optymistka. 


Swoją  przygodę ze sztuką, rozpoczęłam od nauki tańca towarzyskiego w KSTT Jastrzębie, później dołączyłam do grupy Art Dance Senior w Bielsku - Białej. Z czasem w moim życiu pojawiła się kolejna pasja - teatr. Swój aktorski warsztat szkoliłam w teatrze Heliotrop w Bielsku-Białej i w szkole aktorskiej LART Studio w Krakowie. W międzyczasie odkryłam jednak, że moją największą pasją w życiu jest śpiew. U boku Bogdana Desonia, mojego nauczyciela śpiewu,  udało mi się dotrzeć do finału Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku. W sezonie 2016/2017 grałam w dwóch spektaklach dyplomowych ,,Bal manekinów" w reż. Jerzego Stuhra oraz ,,Bezdech" w reż. Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej.  Ale również w spektaklu ,,Nowe Ateny" w reż. Macieja  Gorczyńskiego we współpracy z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych ,,Gardzienice".  Obecnie jestem studentką IV roku PWST na WTT w Bytomiu, gdzie realizuję wszystkie moje marzenia, a jednym z nich jest wyjazd do Chin na Summer Dance Camp 3, dzięki któremy znacznie wzbogacę swój warsztat taneczny, ale także zdobędę niezbędne materiały do mojej pracy magisterskiej.


Paweł Kozłowski:
ur. 17.07.1993 w Pyskowicach.


Na co dzień żywiołowy, pełen energii, wiecznie wymagający i szukający swojej prawdy.

Obecnie studiuję na  III roku w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Swoją przygodę z tańcem rozpocząłem kilka lat temu, zaczynając od Hip-Hop Dance i Street Dance wraz z grupą "Check This Out" z Gliwic, którą dzielnie reprezentowałem na scenie hip-hopowej.
Po skończeniu szkoły średniej dostałem się do Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach przy dawnym Gliwickim Teatrze Muzycznym. Tam przez rok zgłębiałem wiedzę o teatrze, śpiew klasyczny oraz technikę tańca klasycznego. Miałem okazję wyjechać na staż, który odbył się we Włoszech na Sycylii pod patronatem programu "Leonardo da Vinci" gdzie przez ponad dwa tygodnie występowałem i brałem udział w warsztatach ruchowych i wokalnych, poznając folklor tych terenów.
Aktualnie zajmuje się Polską Techniką Tańca Współczesnego,Tańcem Współczesnym oraz aktorstwem na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.
Dzięki tej uczelni cały czas rozwijam swój warsztat teatralny oraz poszerzam swoją wrażliwość, która jest podstawą w życiu artysty.
Pomimo wielu doświadczeń i zebranej wiedzy, jestem dopiero na początku swojej drogi życiowej. Wyjazd do Chin jest kolejnym krokiem naprzód. Zawsze powtarzam sobie, że odwiedzę wszystkie kontynenty na naszym globie, teraz dostałem szansę, by odwiedzić Azję. Mam nadzieję, że dzięki pomocy państwa będę w stanie spełnić moje marzenia, które przyczynią się również do mojego rozwoju zawodowego.


Julia Lewandowska:
ur. 14.03.1992r. w Poznaniu.


Kształtują mnie różne środowiska artystyczne. Ogromny wpływ miało na mnie wychowanie w rodzinie konserwatorów zabytków, dzięki której od najmłodszych lat rozwijałam pasje plastyczne. To mi jednak nie wystarczało;  uczęszczałam do szkoły muzycznej w klasie fortepianu przez 6 lat oraz 2 lat gitary, gdzie rozwinęłam swoją muzykalność.

Plastyczne doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas sprzedawania portretów wykonywanych z natury na ulicach Poznania, Warszawy, Rzymu oraz Amsterdamu i Edynburga. Na mojej stronie internetowej można zobaczyć wcześniejsze i obecne prace pod adresem www.julart.carbonmade.com.

Byłam wolontariuszką organizacji Service Civil International w Blâmont we Francji, gdzie wspólnie z innymi wolontariuszami pomagaliśmy w renowacji zamku; Centro La Tenda w Neapolu we Włoszech, gdzie współtworzyłam warsztaty artystyczne dla dzieci.

W czerwcu 2014 r. uzyskałam tytuł licencjacki w pracowni litografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.. Tematem pracy dyplomowej pt. „Gest. Ślad. Obraz” był gest prowadzący do powstania obrazu; ruch jako trans, jakiego doświadczam tańcząc. Praca, teoretyczna i praktyczna, była próbą połączenia różnych dziedzin - tradycyjnego medium, jakim jest wydruk z kamienia oraz tańca, poprzez który zinterpretowałam zapis wizualny. Tę i inne moje prezentacje można zobaczyć pod adreseem: https://vimeo.com/user13461818

W ciągu ostatnich lat dominującym medium stało się dla mnie ciało. Decydującą inspiracją był udział w projekcie w Bröllinie w 2013r.. Podczas warsztatów z Marią Müller zdałam sobie sprawę, że chciałabym więcej pracować w zespole, gdzie można wymieniać się doświadczeniami.

Liczne działania teatralne były dla mnie okazją do wyrobienia w sobie samodyscypliny, umiejętności pracy oraz etyki aktorskiej. Dzięki nauce  w Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice” zaczęłam marzyć o stworzeniu teatru będącego miejscem spotkań. Zespół „Gardzienic” pokazał mi zupełnie nowy sposób pracy. Podejmowałam się tam różnych zadań, od wolontariatu przy festiwalach, po pracę na scenie. Jedno ze zdań Włodzimierza Staniewskiego, które szczególnie zapadło mi w pamięć - „aktor pochodzi od słowa działać, ale też służyć”. Okres w Gardzienicach uodpornił mnie na stres; pokochałam wykorzystanie muzyki na scenie, śpiew w grupie oraz oparcie się na tworzeniu we wspólnocie.

Występowanie z Teatrem Pijana Sypialnia było dla mnie okazją do szkolenia umiejętności aktorskich. Udział w warsztatach tanecznych,  współtworzenie teatru tańca „KoInspiracja”  oraz tańczenie tanga doprowadziły mnie wreszcie do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, gdzie ukończyłam drugi rok. 


Sebastian Wiertelak: 
ur. 29.09.1995r. w Rzeszowie

Jestem studentem II roku  w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Interesuje mnie przede wszystkim taniec, z którym wiążę swoją przyszłość. Od małego dziecka rodzina mówiła, że mam „sprężyny” w nogach. Początkowo tańczyłem przed lustrem, robiąc „domowe show”, dopiero później zacząłem tańczyć taniec towarzyski. Obecnie uczę się Polskiej Techniki Tańca Współczesnego.  Nie brakowało mi nigdy wyobraźni, byłem i wciąż jestem płodnym pomysłodawcą na różnego rodzaju projekty. Lubię uwieczniać wszystkie dobre wspomnienia i chwile, które mnie otaczają w postaci zdjęć i filmów. Uwielbiam aktywnie spędzać czas, biegać, jeździć na rowerze, pływać, chodzić po lesie i zwiedzać każdy zakątek – chciałbym odwiedzić jak najwięcej miejsc na świecie, podróżować i zdobywać wiele doświadczenia. Nie brakuje mi też ekstremalnych doświadczeń w postaci, skoków na bungee, oraz w przyszłości bardzo bym chciał skoczyć ze spadochronem i polecieć na paralotni. Po mimo tak dużej aktywności fizycznej, przyznam się że moją pasją są gry komputerowe. To one pochłaniają mój wolny czas, mógłbym spędzać godzinami w tym niesamowicie wykreowanym świecie. Na szczęście od komputera odciąga mnie szkoła i moje marzenia. W przyszłości widzę się na deskach teatru tańca, jako tancerz oraz choreograf. Na razie zdobywam doświadczenie ucząc się w szkolę, ale liczę na to że spełnię swoje marzenia. 


Daniel Leżoń:
ur. 06.08.1990r. w Dąbrowie Tarnowskiej.


Zodiakalny Koń/Lew, byłem na wiocha.pl, stawiam tarota, ale Zen; studiowałem polonistykę w Tarnowie, Theatre Arts w Anglii, Reżyserię Dramatu w Krakowie, ale z miłością ukończę WYDZIAŁ TEATRU TAŃCA w Bytomiu, za rok. Obecnie piszę pracy magisterską o roli tancerzy w budowaniu umiejętności doświadczania szczęścia i innowacyjności działań, poprzez ucieleśnianie wiedzy, pogłębianie wrażliwości zmysłowej i umiejętności pełniejszego doświadczania codzienności.


Pochodzę z Teatru TUPTUSIE i Wałowego 39. Od 2011r. tancerz/pedagog w międzynarodowych projektach teatru Stella Polaris z Norwegii; w 2016r. choreograf spektaklu Circo Vita: i hvalens buk reż.Per Spildra-Borg. Uczestnik Akademi Teatru Alternatywnego w Goleniowie w 2011/12r. Obecnie występuje w spektaklach dyplomowych Bal Manekinów, w reż. J. Stuhra, Bezdech, chor. Sylwia-Hefczyńska Lewandowska, Nowe Ateny, reż. Maciej Gorczyński.

Chciałbym, żeby ludzie śpiewali i tańczyli, nawet brzydko, ale z radością i pasją. 

Interesuje mnie wytwarzanie form (choregoriafii, tekstów, spektakli, obrazów) które pomagałyby ludziom skuteczniej korzystć z wszechdotsępnych i uniwesralnych wartośći: pokoju, miłości, łagodności.

Jadę do Chin, żeby poznać mądrość innego kontynentu, inne spojrzenie, nieznaną mi jakość ruchu. Będę wozić je później po świecie, rozdając na prawo i lewo .


Dziękujemy z góry za udostępnianie informacji o tej zbiórce oraz za każdą wpłatę.

Szczególnie dziękujemy Fundacji Sceny im. St. Wyspiańskiego za pomoc w realizowaniu naszego marzenia!


Komentarze


  • Agnieszka - awatar

    Agnieszka

    12.07.2017
    12.07.2017

    Trzymam kciuki!

  • Niezależny Serwis Forda Nowy Dwór www.nowy-dwor.bytom.pl - awatar

    Niezależny Serwis Forda Nowy Dwór www.nowy-dwor.bytom.pl

    07.07.2017
    07.07.2017

    www.nowy-dwor.bytom.pl

    • Daniel Leżoń - awatar

      Daniel Leżoń - Organizator zbiórki

      13.08.2017
      13.08.2017

      Dziękujemy !

  • Krzysztof Gajowiak - awatar

    Krzysztof Gajowiak

    06.07.2017
    06.07.2017

    Zachęcam Bytomian do pomocy Studentom PWST.

    • Daniel Leżoń - awatar

      Daniel Leżoń - Organizator zbiórki

      13.08.2017
      13.08.2017

      !:) Dziękujemy za pomoc!

  • Kasia Gocał - awatar

    Kasia Gocał

    05.07.2017
    05.07.2017

    Powodzenia!

  • HelloKostek - awatar

    HelloKostek

    05.07.2017
    05.07.2017

    Ktoś kiedyś mi pomógł, więc ja również pomagam! Powodzenia!

2 486 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Daniel Leżoń - awatar

Daniel Leżoń

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 75

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
LIKPOL sp. z o.o. - awatar
LIKPOL sp. z o.o.
100
Michał Bieda - awatar
Michał Bieda
50
Barbara - awatar
Barbara
10
Biuro Rachunkowe Magdalena Koźmińska TRIKTUM - awatar
Biuro Rachunkowe Magdalena Koźmińska TRIKTUM
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Renata Rubin-Kaniuk - awatar
Renata Rubin-Kaniuk
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Alan Roszczyk - awatar
Alan Roszczyk
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij