Ogród Wydrologiczny

1 978 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Ewa Rumińska - awatar

Ewa Rumińska

Organizator zbiórki

Jestem wydrą.....pod koniec zeszłego roku przydarzyła mi się straszna rzecz, szliśmy z mamą już bardzo długo, było mi słabo i źle, złapało mnie coś i im bardziej próbowałem się uwolnić, tym bardziej zaplątywałem się w to coś. A do tego mama zniknęła...Długo płakałem wołając ją, ale nie przyszła. Pojawił się wielki zwierz, uwolnił mnie od potwora, a potem zrobiło się ciemno. Kiedy znów pojawiło się światło zobaczyłem innego wielkiego zwierza. Dziwnie pachniał, ale był ciepły jak mama. Przytuliłem się, schowałem i nie chciałem już żeby się oddalał. Dawał mi jedzenie, pozwalał wtulać łeb i znowu było dobrze. Czasem dawał gorzkie rzeczy do picia, ale piłem, było mi lepiej i lepiej. Teraz znoszę już kiedy się oddala, bo wiem, że wróci, choć tęsknię i gryzę ze złości wszystko naokoło. Wychodzimy na dwór, chciałbym, żebyśmy cały czas byli na spacerze, albo się przytulali, jest tyle ciekawych zapachów naokoło....

Pewnie opowiedziałby to inaczej. W grudniu 2016 roku do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie pracownicy olsztyńskiej oczyszczalni ścieków przywieźli małą wydrę, zwierzątko z bardzo późnego miotu, ważyło niecały kilogram. Wydron zaplątany w sieć głośno płakał, dlatego go znaleźli. Był pokryty setkami kleszczy, chudy, kiepsko rokował. Teraz jest niezwykle żywotnym łobuzem. Woliery dla ptaków w naszym ośrodku nie nadają się dla tak inteligentnego i wszędobylskiego stwora. Zdemolował nasz gabinet weterynaryjny i bardzo potrzebuje swojego miejsca, przystosowanego do jego specyficznych potrzeb - "ogrodu wydrologicznego". Zbudujmy go wspólnie, Wydron czeka z niecierpliwością i wielką nadzieją.

1 978 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Ewa Rumińska - awatar

Ewa Rumińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 38

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Olga Selerska - awatar
Olga Selerska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Endriu - awatar
Endriu
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Wiktor Wyder - awatar
Wiktor Wyder
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Agatw - awatar
Agatw
3
Magdalena Stręk-Zachuta - awatar
Magdalena Stręk-Zachuta
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij