Wspomóżmy Wyrko

7 054 zł  z 5 200 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Bart Staszewski - awatar

Bart Staszewski

Organizator zbiórki

Pomóżmy przetrwać jednemu klubowi LGBT+ w Lublinie! 

Pandemia koronawirusa dotyka nas wszystkich w mniejszym lub większym stopniu. Również lokale, takie jak Wyrko, jedyny klub LGBT w Lubelskim borykają się z problemami finansowymi. Ostatnie miesiące były dla niej szczególnie trudne, musiała włożyć w utrzymanie tego miejsca oszczędności. Teraz otwiera klub na nowo, ale z obecnymi obostrzeniami może tam wejść niewiele ponad 20 osób. Dlatego postanowiłem stworzyć zbiórkę, która pomoże utrzymać jedyny lokal LGBT+ w tej części Polski!

Zebrane pieniądze zostaną przekazane menadżerce - Iwonie, którą większość z Was zapewne zna.

 Pieniądze zbieramy na: 

  • rachunki za energię elektryczną ok. 400 zł

  • raty za koncesję alkoholową ok. 1300 zł

  • obowiązkową wymianę kas fiskalnych na kasy on-line ok. 3000 zł 

  • ZAIKS ok. 500 zł

Wyrko to najdalej wysunięty na wschód Unii Europejskiej lokal LGBT+, jedyny taki w Lublinie! Miejsce, w którym każdy może być sobą, bez podziałów i negatywnych ocen. To nie tylko miejsce to zabawy - to bezpieczne miejsce, jedyne gdzie bez obaw można pójść na pierwszą randkę lub aby bezpiecznie spotkać się ze znajomymi.

O jego historii najlepiej opowie jej właścicielka!

Kika, jak to się zaczęło?

Wychowałam się w Lublinie, wiem jak ciężko tutaj żyć w zgodzie ze sobą bez chodzenia po ścianach. Dorastałam w środowisku kibicowskim, ćwiczyłam boks, co finalnie przełożyło się na wykluczenie z grupy rówieśników, kiedy poznali moją orientację. Postanowiłam, że nie mogę dalej żyć w ukryciu, że chciałbym stworzyć miejsce spotkań dla siebie i znajomych. Nie było łatwo, ale się udało - wtedy miałam 20 lat i przez Wyrko utraciłam kontakt z najbliższą rodziną, ponieważ ta również nie akceptowała mnie, jako lesbijki.

Ale klubu nie stworzyłaś sama, to była praca grupowa?

Przy remoncie w pierwszej lokalizacji w 2014 roku i zebraniu funduszy pomogło mi wielu przyjaciół. Każdy zajmował się tym co potrafił najlepiej. Bartek złożył ze starych mebli szafkę na prąd, Beatka założyła w niej zamki, Sebastian naprawił toalety i razem z Wiktorią (która do ostatniego dnia przed przyjęciem sanepidu przepisywała HACCP) pomagali mi wysprzątać każdy kąt. Paula malowała ze mną ściany, Klaudia nieodpłatnie zaprojektowała pierwsze logo, a Jaga całkowicie za darmo rozrysowała plan całego lokalu, potrzebny przy odbiorze sanepidu! Jeszcze inni pożyczyli mi pieniądze, aby lokal w końcu mógł ruszyć. Ludzi, którzy nam pomogli jest wielu, ciężko każdego wymienić. Wszystkim jestem wdzięczna...

Czy prowadzenie takiego klubu w Lublinie jest bezpieczne?

Uważam to za pracę podwyższonego ryzyka, dlatego na wejściu stoi ochrona. Zależy mi na ludziach, ale zdaje sobie sprawę, że w Lublinie sytuacja ma się inaczej. Nie jest to jedno z dużych miast, do którego napływają młodzi ludzie po studiach, a raczej odwrotnie. Dlatego przez 6 lat prowadzenia Wyrka robiłam w nim prawie wszystko - stałam za barem, sprzątałam i przygotowywałam imprezy - wielu swoich klientów znam osobiście, ich problemy, rodziny, przyjaciół, bo ten klub to nie tylko miłe spotkania ze znajomych. Czasami klienci i klientki przychodzą się wygadać bo nie mają nikogo innego. 


Czy to wogóle się opłaca?

W Lublinie nie da się prowadzić lokalu LGBT jako samej inwestycji. Ludzie szybko migrują z Lublina, to nie jest dochodowy interes - dla mnie to chęć połączenia jakiejś takiej misji, tworzenia miejsca spotkań dla wszystkich, walki o lepszy Lublin, bo co nam zostanie jak i Ty wyjedziesz do Warszawy?

Po opłaceniu wszystkich kosztów niewiele mi zostaje ale nie narzekam. Ta praca daje mi wiele satysfakcji. 

Dlatego wesprzyjcie Wyrko - pamiętajcie, że udostępnienie zbiórki to też pomoc!

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    04.06.2020
    04.06.2020

    Wszystkiego dobrego :)

  • Paula S. - awatar

    Paula S.

    01.06.2020
    01.06.2020

    🤞🤞🤞

  • Marek Dominik - awatar

    Marek Dominik

    26.05.2020
    26.05.2020

    Jedyne miejsce dla osób LGTB w Lublinie musi istnieć, bo chroni osoby lgtb przed marginalizacją, samotnością i daje nadzieję na normalność.

  • Stein Runar Østigaard - awatar

    Stein Runar Østigaard

    25.05.2020
    25.05.2020

    Wish you the best and hope you get what's needed ;)

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    25.05.2020
    25.05.2020

    We're gonna win in the end!

7 054 zł  z 5 200 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Bart Staszewski - awatar

Bart Staszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 89

Ewelina - awatar
Ewelina
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Aneta Romanek - awatar
Aneta Romanek
100
Paula S. - awatar
Paula S.
50
Paweł Wesołowski - awatar
Paweł Wesołowski
50
Wiśnia - awatar
Wiśnia
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
85
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Przemysław Mrowiński - awatar
Przemysław Mrowiński
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij