Zbiórka Fundusz Festiwalowy Lubsko - zdjęcie główne

Fundusz Festiwalowy Lubsko

3 112 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 


             W dniach 25.06. –1.07.2018 roku W LUBSKU odbędą się 26  LUBUSKIE PREZENTACJEWOKALNE DZIECI I MŁODZIEŻY SPECJALNEJ TROSKI. 

Minęło ĆWIERĆ WIEKU od czasu gdy na pierwszym festiwalu w Lubsku(1993) spotkali się utalentowani muzycznie młodzi niepełnosprawniwokaliści z całej Polski dając początek niepowtarzalnej,cudownej, rozśpiewanej, festiwalowej rodzince. 

MUZYKA jest dla nichtreścią i sensem niełatwej egzystencji, bywa całym ich światem.  Bez słuchania, ćwiczenia, bez poszukiwania repertuaru ipublicznych popisów wokalnych, bez spotkań z podobnymi sobiepasjonatami nie wyobrażają sobie codziennego życia, które dlawielu osób niepełnosprawnych oznacza smutek i samotność zamkniętąw czterech ścianach.                                                                                                                                                                                                  Są wśród nich tacy, którzy przyjeżdżają na LubuskiePrezentacje co roku, od 25 lat. „W Lubsku urodziłam się po razdrugi” opowiada jedna z „weteranek” Prezentacji. Tu nawiązująsię przyjaźnie, ale też można się wiele nauczyć. Nie tylkowarsztatu wokalnego, ale także bycia z ludźmi, przełamywanialęków, barier komunikacyjnych, oryginalnych metod rehabilitacji.

             Lubuskie Prezentacje to dla uczestników i ich rodzin wyjątkowe, doroczne święto, na które czekają przez cały rok. To wyjątkowe święto. Prawie wszyscy się tu znają, a nowi szybko integrują z „Rodzinką” . Jadąc do Lubska, czasem setki kilometrów wiedzą , że czekają na nich Przyjaciele: organizatorzy z  „Wujaszkiem” Leszkiem na czele,muzycy, młodzi wolontariusze,  pracownicy domu kultury i ośrodka szkolno wychowawczego, wreszcie mieszkańcy miasta i gminy Lubsko.

             Kiedy, po kolejnym„doładowaniu akumulatorów” wracają do swoich miast, miasteczeki wsi, stają się lokalnymi liderami. Dzięki możliwości oglądaniaich popisów, w oprawie muzycznej i scenicznej przysługującejgwiazdom estrady, ich sąsiedzi i znajomi zaczynają inaczej na nichpatrzeć: nawiązują rozmowy, kontakty, interesują się nimi.Przestają być dla otoczenia obojętni i „niewidoczni”.Przełamują się stereotypy, weryfikują postawy: okazuje się, żeniepełnosprawni nie tylko „biorą” ale potrafią także „dawać”. Stają się zauważani, składane są im propozycje występów.Niektórzy z nich stają się animatorami lokalnych wydarzeńkulturalnych: Darek (na wózku) organizuje w Ścinawie imprezę Bluesn/Odrą, Renia (porażenie mózgowe) przy pomocy burmistrza i radnychWlenia wydaje autorski tomik wierszy i własną płytę, niewidomyPatryk ze Szczecina koncertuje  i przy okazji stroi fortepiany, aAgnieszka z Poznania poruszająca się na wózku  śpiewa z Eleni,wydała własną płytę, ukończyła Akademię Technik Komputerowychi na co dzień zarabia na życie tworząc na zamówienie stronyinternetowe jest prezesem Fundacji Wózkowicze. Władek z Poznania(na wózku) jest magistrem pedagogiki specjalnej z dyplomem pedagogaterapii i prowadzi warsztaty dla osób niepełnosprawnych iwolontariuszy, Przemek (niewidomy) ukończył Wydział Jazzu naAkademii Muzycznej i uczy osoby niewidome zapisywać nuty Breilem.

                Prezentacje są impreząmiędzynarodową. Od wielu lat w warsztatach, próbach i koncertachuczestniczą soliści i grupy z Niemiec. Dzięki tej współpracy wramach Programu Operacyjnego Współpracy TransgranicznejPolska-Saksonia 2007-2013 Lech Krychowski pozyskał środki, dziękiktórym przeprowadzono „Modernizację Lubskiego Domu Kultury dlapotrzeb spotkań polsko – niemieckich” a w LDK powstałoTransgraniczne Centrum Rehabilitacji Przez Sztukę.  LaureaciLubuskich Prezentacji koncertowali w Parlamencie Europejskim wBrukseli, w Hamburgu, Poczdamie, a także w Hiszpanii i Holandii.

             Nową jakość do„Lubuskich Prezentacji” w roku 2016 i 2017 wniósł  projektmuzyczny „UnCover” autorstwa Joanny Brodzik – HonorowegoObywatela Miasta Lubska, Ambasadora Województwa Lubuskiego, PrezesaFundacji Opiekun Serca, która od 20 lat współrealizuje lubskifestiwal. 

              Festiwal z roku na rok uświadamia wszystkim jak bardzo jesteśmy sobie wzajemnie potrzebni!Jak wiele potrafimy! Jak wiele możemy jeszcze osiągnąć.

              Podczas tegorocznego festiwalu po raz 26 zaśpiewamy najpiękniej jak potrafimy, że JESTEŚMY WARCI ZACHODU!!!

                                                                                                                               Lech Krychowski

                                                                                                                     Twórca i dyrektor festiwalu

                                                                                                                       Kawaler Orderu Uśmiechu

Oto relacja z Jubileuszowych 25 prezentacji.



Zapraszamy także na naszą stronę na Facebook

https://www.facebook.com/StowarzyszenieLPWDiMST/

Cała kwota ze zbiórki zostanie przeznaczona na organizacje 26 Lubuskich Prezentacji Wokalnych Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski oraz działalność stowarzyszenia które jest organizatorem festiwalu i działa pod tą samą nazwą.

KAŻDA ZŁOTÓWKA JEST NA WAGĘ ZŁOTA!!! 

WSPIERAJĄC NAS POZWALASZ SPEŁNIAĆ MARZENIA!!!


Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    21.06.2018
    21.06.2018

    Gratuluje wspanialej incjatywy

    • Lubuskie Prezentacje Wokalne Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski - awatar

      Lubuskie Prezentacje Wokalne Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski - Organizator zbiórki

      21.06.2018
      21.06.2018

      Dziękujemy!

3 112 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 61

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Gosia - awatar
Gosia
20
Tomasz OPZL - awatar
Tomasz OPZL
100
OPZL - awatar
OPZL
200
Agata M-Z - awatar
Agata M-Z
50
Edyta Płanka - awatar
Edyta Płanka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Alina Piątyszek-Pych - awatar
Alina Piątyszek-Pych
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij