Zbiórka Ostatnia szansa Buli - zdjęcie główne

Ostatnia szansa Buli

2 690 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby
Natalia Kolasińska - awatar

Natalia Kolasińska

Organizator zbiórki

Historia Buli jest jakich wiele wokoło, ale wyjątkowa dla Nas. Dla tych co widzieli jej uśmiech i wole życia, codzienny upór. Naznaczona ludzkim egoizmem, pazerstwem i znieczulicą. Oddana została jak zepsuty przedmiot z taśmy produkcyjnej przez hodowcę w czerwcu 2017 r.. Powodem miała być rzekoma dysplazja. Szybko okazało się, że dysplazja nie może powodować nie trzymania siuśków, kału czy takich problemów z chodzeniem jak u Buli. Bulinka zaczęła szybko chorować, a to zap. płuc, a to spojówek. Trafiła jak najszybciej do świetnego neurologa na diagnostykę. Szukaliśmy przyczyny wykonując serię badań takich jak tomografia, rtg, rezonans, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, wykluczenie ataxii. Ostateczna diagnoza to zapalenie głębokich struktur mózgu – dokładnie hipokampu. Silnymi lekami sterydowymi neurlog postawił suńkę na nogi.

Wydawało się, ze to koniec problemów i po kontroli psina pojechała do nowego domu, a nam zostało uporanie się tylko z długami. Miał być wspaniały dom, miał dbać, leczyć, zawieść do lekarza i kochać. Nie miały już paść nigdy słowa „to tylko pies”. Po raz kolejny jednak człowiek zawiódł. Sunia wróciła w marcu 2018 r. z powrotem. Znowu bezpańska, znowu z pustym kontem i problemami, a my jeszcze z niespłaconymi długami.


Mała nie trzyma potrzeb, nie ma kontroli nad zwieraczami. Sposób poruszania odbiega znacząco od normy, ma zanik części odruchów kończyn, występują niekontrolowane drżenia. W gorsze dni plączą jej się łapy i potyka o wszystko. Do tego silne wychudzenie, niedożywienie i poluźnienie ścięgien w stawach tzw. niedźwiedzia stopa, grzyb i zap. spojówek. Ostatnio co raz częściej występują drgawki o nie znanym podłożu. Cierpi, a my nie wiemy jak jej pomóc. Nie możemy powiedzieć pass nie wiedząc czy można ją wyleczyć. Mimo braku środków, braku wsparcia fundacji nie możemy jej zostawić samej. Tak nie wolno, nie bylibyśmy ludźmi. Korzystając przy pomocy finansów banku (tak tak zwykłych konsumenckich pożyczek) mała została objęta od nowa diagnostyką neurologiczną. Wykonaliśmy rezonans głowy, rezonans kręgosłupa, punkcje płynu mózgowo-rdzeniowego. Ponownie nawrót zapalenia mózgu. Włączenie antybiotykoterapii. Badanie kręgosłupa wykazało jamistość rdzenia spowodowaną nieleczonym stanem pozapalnym mózgu. Po konsultacjach i wyleczeniu zapalenia neurolodzy orzekli jasno. Zapalenia i jamistość nie są powodem problemów z chodem i kontrolą zwieraczy. Sunia doraźnie dostaje leki drenujące by ułatwić obieg płynu mózgowo-rdzeniowego. Nie jest to też schorzenie bolesne, śmiertelne i operacyjne. Musimy znaleźć drugą ukrytą przyczynę stanu Buli. Wysłaliśmy komplet dokumentów do doskonałego, wielokrotnie polecanego lekarza. Dr Novaka na zaleconą konsultację ortopedyczną. Na szczęście po zapoznaniu się z badaniami dr przyjmie nas niezwłocznie. Szykujemy się do podróży oraz wizyty z szeregiem badań w klinice. Potrzebujemy niestety kolejnych funduszy. Nie zostawiajcie nas i Buli samych. Proszę, pomóżcie nam jej pomóc stanąć na łapy i żyć bez bólu.Komentarze


 • Sebastian Dubaj - awatar

  Sebastian Dubaj

  30.04.2018
  30.04.2018

  Wstyd mi za ludzi , zdrowia

  • Natalia Kolasińska - awatar

   Natalia Kolasińska - Organizator zbiórki

   30.04.2018
   30.04.2018

   🤤🤤Nie wiem co napisac ...Dziękuję...po prostu...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.2018
  27.04.2018

  Zdrowiej psinko :). Ciesze sie ze moge ci pomoc:)

  • Natalia Kolasińska - awatar

   Natalia Kolasińska - Organizator zbiórki

   27.04.2018
   27.04.2018

   Bardzo dziekujemy !! I innej opcji nie bierzemy pod uwage !! BEDZIEMY ZDROWIEC ILE SIL !!!! jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!

 • Jakub Plutecki - awatar

  Jakub Plutecki

  27.04.2018
  27.04.2018

  Pozdrawiamy i zdrowia życzymy

  • Natalia Kolasińska - awatar

   Natalia Kolasińska - Organizator zbiórki

   27.04.2018
   27.04.2018

   Bardzo bardzo Dziękujemy!!

 • Anna Pyrka Perkowska - awatar

  Anna Pyrka Perkowska

  27.04.2018
  27.04.2018

  Zdrowiej Bullinko😘🐶

  • Natalia Kolasińska - awatar

   Natalia Kolasińska - Organizator zbiórki

   27.04.2018
   27.04.2018

   Bardzo ,ale to bardzo DZIĘKUJEMY!!

2 690 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 73 osoby
Natalia Kolasińska - awatar

Natalia Kolasińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 73

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ola J. - awatar
Ola J.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna - awatar
Anna
50
Sebastian Dubaj - awatar
Sebastian Dubaj
1 000
Sandra - awatar
Sandra
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij