https://m.youtube.com/shorts/jeyQKWn_vzE?si=Yk1-awHwtCshZZ3K
Pieski znalezione na działce w stodole/komórce. Matka która się tam oszczeniła przestala przychodzić karmić szczeniaki, w weekend moja mama je dokarmiała. Żeby pieski nie umarły z głodu zdecydowałam się je zabrać, w planie mialam je odrobaczyć, zaszczepić i znaleźć im odpowiednie domy.
Pierw oddałam próbki kału celem dobrania odpowiednich leków na robaki. Zgodnie z otrzymanymi wynikami pieski dostały leki.
2 dni po podaniu leków pieski zaczęły miec biegunkę, dostaliśmy od weterynarza leki na zagęszczenie oraz probiotyk, kolejnego dnia jeden z piesków zaczął wymiotować gęsta śliną. Weterynarz podał lek przeciwwymiotny i kazał podawać dalej leki przepisane dnia poprzedniego. Kolejnego dnia kolejny piesek zaczął wymiotować, również dostał leki przeciwwymiotne oraz został wykonany test na parwowiroze (wynik negatywny). Weterynarz stwierdził, iż robaki posiadają toksyny a pieski mają słabe organizmy, w związku z czym musimy oczyścić z nich ich organizmy.
Pieski zaczeły dostawać kroplówki podskórne z antybiotykiem oraz innymi składnikami. Kolejnego dnia jeden z piesków przestał jeść. Weterynarz do kroplowki dołożył glukoze oraz zaczęła być ona podawana dożylnie. Ten sam piesek wieczorem nagle zaczął piszczeć trząść się po czym biegał przed siebie obijajac się o wszystko jakby stracił wzrok. Niestety podejrzenia okazały się prawdziwe, straciła wzrok oraz słuch. Weterynarz podejrzewał nosówke, testy ujemne. Sunia została w klinice na noc, w ciągu nocy miala 2 ataki, zostały włączone leki przeciwpadaczkowe. Kolejnego dnia drugi piesek również zaczął mieć ataki, włączone zostały te same leki. W miedzy czasie została pobrana krew celem sprawdzenia toksoplazmy i neosporozy, wyniki negatywne. Zostało wykonane USG z którego wynikł stan zapalny jelit.
Na dzień dzisiejszy:
Pierwszy piesek dalej nie posiada wzroku oraz słuchu, nie utrzymuje się sam na tylnych łapkach, nie jest w stanie zjeść samodzielnie normalnej karmy, zgodnie z zaleceniem weterynarza podawane jest jedzenie dla psów w okresie rekonwalescencji (Convalescence), wymaga masaży tylnych łapek i ud celem nie zaniknięcia mięśni (wykonuje go sama).
Drugi piesek samodzielnie chodzi i je.
Oba pieski z leków przyjmują 2 razy dziennie antybiotyk dożylnie, 2 razy dziennie lek przeciwpadaczkowy oraz raz dziennie helicid, metoklopramid, kroplówkę i probiotyk. Niestety w przypadku obu suń dalej zdarzają się ataki padaczkowe (pod linkiem dodanym na początku wczorajszy atak drugiego pieska - został on nagrany celem pokazania weterynarzowi).
Weterynarz kazał być cierpliwym i dać czas zacząć działać lekom, oczyścić się organizmowi i zregenerować się.
Ponad spore wydatki generowane przez leki, pieski niestety potrzeby fizjologiczne w większości załatwiają pod siebie, w związku z czym zużywają duże ilości podkładów.
Jak ich stan zdrowotny się nieco poprawi będą wymagały konsultacji z neurologiem oraz zapewne kolejnych badań (znaczny koszt).
Brałam pieski z myślą uratowania ich i zapewnienia im dobrych domów. Liczyłam się z poniesieniem kosztów z tego tytułu, natomiast nie brałam pod uwagę iż te radosne szczeniaki będą miały takie problemy zdrowotne. Niestety szybko postępujący zły stan zdrowia piesków, pomimo ogromnej pomocy przy nich że strony kliniki i Pani weterynarz tam pracującej sprawił, iż stałam się niewypłacalna. Pieski dalej potrzebują leków, opieki oraz codziennej pielęgnacji, w związku z czym zaczęłam na ten cel pożyczać środki pieniężne.
Lekarz zapowiedział że na przestrzeni 2 tygodni będzie można ocenić ich stan i wskazać rokowania. Jednak do tego czasu nie jestem w stanie tego sfinansować. W związku z czym proszę o pomoc, aby pieski miały szanse na szczęśliwe życie.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!