Zbiórka Pomoc Iwonie w walce z chorobą! - zdjęcie główne

Pomoc Iwonie w walce z chorobą!

5 140 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby
Alicja Kowalska - awatar

Alicja Kowalska

Organizator zbiórki

Nazywam się Alicja Kowalska, jestem siostrą Iwony Adamskiej- dwudziestojednoletniej mieszkanki Makowa Mazowieckiego oraz studentki III roku psychologii. 

W wieku 16 lat u mojej siostry zdiagnozowane dwie poważne choroby, które nieustannie niszczą jej życie: neuroboreliozę i stwardnienie rozsiane. Nieleczona lub nieprawidłowo leczona neuroborelioza może odezwać się nawet po wielu latach, doprowadzając do trwałych uszkodzeń organizmu, atakując układ nerwowy, serce oraz inne narządy wewnętrzne, stawy, mięśnie, słuch, wzrok. Stwardnienie rozsiane również powoduje uszkodzenia układu nerwowego, a także sprawności ruchowej. 

W 2011 roku na dziecięcym oddziale neurologii moja siostra została przeleczona przez 3 tygodnie antybiotykiem na boreliozę i temat tej paskudnej choroby się zakończył. Lekarze zajęli się stwardnieniem rozsianym. Dostała leki, które nie pomagały, gdyż w międzyczasie miała tzw. rzut choroby. Następnie miała problemy by otrzymać nowy lek, gdyż była wówczas niepełnoletnia. Po wielu zmaganiach z Ministerstwem Zdrowia udało się. Kolejne leki brała z powodzeniem przez 3 lata.

W 2015 roku życie Iwony zamieniło się w horror. Dostała rzutu objawiającego się drętwieniem kończyn dolnych i osłabieniem prawej nogi. Lekarze podali jej sterydy, nie zważając na to, że kiedyś przechodziła neuroboreliozę. W SM sterydy są dobrym lekiem, ale kiedy ma się także przewlekłą boreliozę jest to skazanie siebie na poważne kalectwo. Po zaaplikowaniu sterydów moja siostra czuła się fatalnie. Dochodziło jej coraz więcej objawów, których lekarze nie potrafili powiązać ze stwardnieniem rozsianym. Jaka sama Iwona opisuje, czuła się jakby umierała, nie wiedziała co wokół niej się dzieje, co dzieje się z jej ciałem... Zaczęła gorzej widzieć i słyszeć. Przyszedł czas, kiedy moja siostra zarejestrowała u siebie około 40 objawów chorobowych, m.in. palenie całego ciała, światłowstręt, mroczki przed oczami, szumy w uszach, silne bóle głowy, niedowłady rąk, drętwienie oraz mrowienie kończyn, osłabienie mięśni, utrata smaku, fascykulacje mięśni, poczucie odrealnienia, sztywność karku, nerwobóle twarzy. 

Chodząc po wielu lekarzach, wreszcie moja siostra trafiła na trop boreliozy, która odezwała się po latach pod wpływem sterydów. Niestety wiedza o boreliozie w społeczeństwie jest bardzo mała, nawet w środowisku lekarskim i wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ciężką jest ona chorobą i skomplikowaną w leczeniu. Jak się okazało Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest w stanie pomóc mojej siostrze, została sama. Jedyne co w jakimś stopniu uratowało Iwonę to lekarz  ILADS leczący boreliozę Amerykańską Metodą. Polega ona na długotrwałym stosowaniu  antybiotyków, nawet przez kilka lat. Dawki antybiotyków są bardzo duże i niosą ogromne ryzyko, ale właściwa ochrona redukuje negatywne skutki. Dodatkowo do takiego leczenia są dołączone różnego rodzaju suplementy, a także zioła, w tym zagraniczne. Konieczne jest także przestrzeganie rygorystycznej diety, aby zapobiec powstaniu grzybicy. 

Obecnie za moją siostrą 10 miesięcy leczenia, ale do zdrowia jeszcze bardzo daleko. Codziennie musi łykać kilkadziesiąt tabletek. Półki w domu są zastawione lekami.

Koszty tego leczenia są ogromne i przerastają możliwości finansowe mojej siostry jak i naszej rodziny. Wynoszą około 2500 zł miesięcznie. Leczenie nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Choroba pozbawiła moją siostrę radości z życia. Przez 3 miesiące leżała w łóżku, patrząc w sufit i odliczając dni. Wykonanie nawet najmniejszej czynności wiązało się dla mojej siostry z bólem. Człowiek przepełniony bólem fizycznym wypala się także od wewnątrz. 

Najcenniejszą wartością w życiu Iwony jest zdrowie i to jedyna rzecz jaka jest jej do szczęścia potrzebna, gdyż jak sama mówi ma wszystko: miłość, cudowną oraz kochającą rodzinę, satysfakcjonujące studia.  Moja siostra kiedyś była pełną energii, uśmiechniętą dziewczyną. Choroba jej to wszystko zabrała.

Moim marzeniem, jak i mojej siostry jest odzyskanie przez nią zdrowia. Teraz jest nadzieja na lepsze jutro!!! Dlatego też zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie mojej siostry w walce z chorobą i pomoc finansową. Każda złotówka jest cenna!!! Jeśli moja siostra przerwie leczenie z powodu braku środków finansowych na tym etapie, to 10 miesięcy walki pójdzie na marne. Wierzę, że z Wami moja siostra pokona tą ciężką przeszkodę życiową!Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Natalia M. - awatar

  Natalia M.

  06.05.2021
  06.05.2021

  Zycze duzo zdrowia! Bedzie dobrze.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.11.2018
  06.11.2018

  Powrotu do zdrowia życzę !

  • Alicja Kowalska - awatar

   Alicja Kowalska - Organizator zbiórki

   17.08.2020
   17.08.2020

   Dziękujemy!🙂

 • Krzysztof Gamdzyk - awatar

  Krzysztof Gamdzyk

  09.03.2017
  09.03.2017

  Nie poddawaj się Iwona

  • Alicja Kowalska - awatar

   Alicja Kowalska - Organizator zbiórki

   29.03.2017
   29.03.2017

   Dziękujemy z całego serca :) Iwona się nie podda! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.03.2017
  05.03.2017

  Zdrowiej Iwonko :-)

  • Alicja Kowalska - awatar

   Alicja Kowalska - Organizator zbiórki

   07.03.2017
   07.03.2017

   Dziękuję w imieniu siostry ;)

 • Elżbieta Głażewska - awatar

  Elżbieta Głażewska

  26.01.2017
  26.01.2017

  Życzę zdrowia.

  • Alicja Kowalska - awatar

   Alicja Kowalska - Organizator zbiórki

   27.01.2017
   27.01.2017

   Pani Elu dziękujemy bardzo ;)

5 140 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 83 osoby
Alicja Kowalska - awatar

Alicja Kowalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 83

Ewa R - awatar
Ewa R
50
Ewelina LJ - awatar
Ewelina LJ
200
Klaudia - awatar
Klaudia
20
Mieszko - awatar
Mieszko
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Luiza - awatar
Luiza
50
Najw kala - awatar
Najw kala
20
Michał - awatar
Michał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Natalia M. - awatar
Natalia M.
3

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij