Zbiórka Drugie życie gospodarskich - miniaturka zdjęcia

Drugie życie gospodarskich

Schronisko w Korabiewicach to dom nie tylko psów, kotów i koni, ale też dom dla świń, krów, owiec, kóz. Wszystkie te zwierzaki muszą jeść, pić, gdzie mieszkać, mieć czyszczone wybiegi, muszą mieć jakąś rozrywkę. O ile my jesteśmy od  tego ostatniego, o tyle Wy jesteście bardzo potrzebni do przekazania środków na karmienie, leczenie oraz remonty ich wybiegów. Nie ma nic za darmo - utrzymujemy się jedynie z datków, zatem poziom opieki jest uzależniony od zaangażowania Darczyńców.
Ile mamy obecnie zwierząt gospodarskich: 🐄3 krowy 🐂1 byk 🐖21 świń 🐑3 owce🐐35 kóz
Jak wyglądają koszty kóz i owiec:
Miesięczne podstawowe koszty dotyczą siana, słomy, owsa i warzyw - to ok. 2000zl miesięcznie. Co się na to składa: siano (10kostki/dziennie, 6zł/szt + jeden balot na 4 dni ok 100zł), słoma 168zł (7 kostek na tydzień, 6zł/szt), owies 100kg 60zł, warzywa 100kg 80zł.
Podobnie kosztowna jest opieka nad świniami i krowami.
Umowy kupna siana-słomy publikujemy na https://pomagam.pl/korabkowekonie2019
W 2018 roku dzięki Waszej hojności udało się wybudować wybieg dla kóz https://pomagam.pl/zyciekoz - tu pisaliśmy o akcji i jej rozliczeniu. Czy w tym roku zwierzaki z Korabkowej Zagrody mogą na Was liczyć? Czy los świń, kóz, krów, owiec kogoś interesuje? Przekonajmy się !:)
Do dzieła! Losy ekipy śledź na https://www.facebook.com/animiesoanifutro/ <3

O nas:
Schronisko w Korabiewicach VIVA istnieje od 2012 roku. Wcześniej placówka była zarządzana przez ludzi, dla których los zwierząt nie miał znaczenia. Od czasu zajęcia się placówka stawiamy ją na nogi, nie tylko opiekując się i szukając dobrych domów, ale również remontując, inwestując w rozwój, by móc dać możliwie najlepsze warunki podopiecznym: bezpieczne i wygodne boksy, domki, budy, wybiegi. Szukając nowych domów naszym podopiecznym, weryfikujemy kandydatów, pomagamy w adaptacji. Obecnie pod opieką schroniska jest 300 zwierząt różnych gatunków.
Schronisko utrzymuje się od samego początku z datków ludzi, nie mamy stałego wsparcia od gmin. Koszty miesieczne to ok. 130 tys zl. Zwierzęta są karmione dobrej jakości karmą, zwierzęta chore otrzymują karmę potrzebną dla ich zdrowia. Zwierzęta są leczone bez względu na koszty - nawet u specjalistów w Warszawie. Opieka nad zwierzętami jest sprawowana wg. dwu zasad: "W Korbiewicach nie da się nie istnieje" oraz "Korabiewickie zwierzęta nie są w niczym gorsze od zwierząt posiadających dom". Ogromną rolę ma wolontariat przy małej liczbie zaangażowanych pracowników (wywodzących się głównie z wolontariatu): zajmuje się promocją zwierząt, szkoleniem ich a także wspiera pracę w schronisku. Schronisko jest miejscem odwiedzin wycieczek szkolnych i zorganizowanych grup wolontariatu pracowniczego, czy innych grup specjalnych (np. więźniowie, młodzież z ośrodka wychowawczego). Co roku organizowany jest Dzień Dziecka - impreza mająca m.in edukację najmłodszych.
Zachęcamy do dołączenia do grupy pracowitych i zmotywowanych wielbicieli zwierząt. Będziemy zobowiązani za stałe wsparcie finansowe - wystarczy choć symboliczny przelew na konto choć na 2zl - info jak wesprzeć znajdziesz na www.schronisko.info.pl/nakarm-zwierzaka (sms, PayPal etc.)
Dzięki za wsparcie - bo dzięki Tobie możemy istnieć.
Ps. Więcej z naszego życia na grupie www.facebook.com/groups/fotokorabiewice

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Joanna Koszałka - awatar

  Joanna Koszałka

  01.03.19
  01.03.19

  <3

 • Danuta Bellaby - awatar

  Danuta Bellaby

  16.02.19
  16.02.19

  Z całuskami w różowe ryjki:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.02.19
  07.02.19

  <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.02.19
  07.02.19

  Rozalce na zdrowie!

 • Marta - awatar

  Marta

  06.02.19
  06.02.19

  ❤️

Wpłaty - 124

Piotr Dziurny - awatar
50
Piotr Dziurny
Dorota - awatar
20
Dorota
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Natalia - awatar
3
Natalia
Kinga Kubicka - awatar
5
Kinga Kubicka
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
101
Anonimowy Darczyńca
Budrys z Warszawy - awatar
20
Budrys z Warszawy
Joanna Koszałka - awatar
50
Joanna Koszałka
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij