Uratuj 20 kóz

11 623 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 337 osób

Nie tylko psy, koty zasługują na swoją szansę. Każde zwierzę jest równe - takie są nasze wartości. W styczniu 2018 przyjęliśmy pod opiekę 20 kóz, niedługo jedna z kóz powiła maleństwo. Tak staliśmy się opiekunem 20 kóz. Pokaźne stado!

A oto historia. "Stado kóz pozostawione zostało samo sobie na pewną śmierć, kiedy parę miesięcy temu jego właściciel - mocno starszy człowiek - trafił do szpitala.
Zwierzętami miał opiekować się inny mężczyzna, który jednak nie traktował tego zobowiązania poważnie. Jak sam przyznał podczas naszej interwencji, nie wchodził nawet na teren wybiegu kóz a tylko wrzucał jedzenie przez płot... Jedzenia najwyraźniej też było zdecydowanie za mało, bo kozy były ewidentnie wygłodniałe - obgryzały drzewa i deski(!) a sam widok warzyw sprawiał, że walczyły między sobą.
Kiedy wspólnie z lekarzem weterynarii weszliśmy na teren posesji, w zimnej stodole służacej kozom za schronienie znaleźliśmy martwe kozie noworodki oraz zwłoki jednego dorosłego kozła - w sumie aż 7 martwych zwierząt...!:(
 Między stosami desek zobaczyliśmy coś, co najbardziej nami wstrząsnęło. Do zwłok nowonarodoznego martwego koźlątka przytulone było drugie - jeszcze żywe, trzesace się z zimna... Maluchy musiały urodzić się w nocy, kiedy trzymał silny mróz:( Musieliśmy od razu umieścić koźlątko w ciepłym samochodzie i szybko myśleć o dołączeniu do niego matki, bez której pokarmu by nie przeżyło.
Wiedzieliśmy już, że to będzie bardzo trudna interwencja, bo życie tych zwierząt było poważnie zagrożone.
Kozy były bardzo zaniedbane - miały kulawizny, przełysienia a jedna z nich ogromną ranę na wymieniu. Kozy udało nam się odebrać w sobotę, po długiej i trudnej łapance. Trafiły do Schronisko w Korabiewicach Viva, które cudem z dnia na dzień znalazło dla nich miejsce!
 Za znęcanie nad kozami odpowie opiekun, który jak wszystko wskazuje, przez wiele miesięcy skrajnie zaniedbywał te zwierzęta i wiele z nich, poprzez swoje zanbiedbanie, doprowadził do śmierci." - tekst z Viva Interwnecje, która przy udziale Fundacji Zielony Pies i Schroniska w Korabiewicach przeprowadziła interwencję - cytat z https://www.facebook.com/Viva.Interwencje/videos/1642102709162034/

Ale ratowanie, utrzymanie zwierząt nie jest za darmo. To wiecie! Teraz musimy uzbierać na opiekę nad tymi kozami (pieniądze od właściciela - osoby niezaradnej życiowo - są wątpliwe do pozyskania). Jak wyglądają koszty (liczymy od lutego):
Miesięczne podstawowe koszty dotyczą siana, słomy, owsa i warzyw - to ok. 1000zl miesięcznie. Co się na to składa: siano 720zł (4kostki/dziennie, 6zł/szt), słoma 168zł (7 kostek na tydzień, 6zł/szt), owies 100kg 60zł, warzywa 100kg 80zł.

Potrzebujemy zbudować również OGRODZENIE DLA KÓZ - obecnie są rozlokowane w boksach niedostosowanych do ich potrzeb, zabrały miejsce istniejącym zwierzakom - wybiegi się za bardzo skurczyły, zatem potrzeby zwierząt są nie do końca realizowane.
Na ogrodzenie (materiał i robocizna) potrzebujemy ok. 20 tyś złotych

[Edit] Ogrodzenie wybduowane wraz z wiatami w kwietniu, przeprowadzka kóz nastąpiła w maju. Ogrodzenie sfinansowaliśmy z drugiej części zebranej kwoty podczas Dnia Dziarytatywnego (15 tys, a resztę "ciułając" z darowizn) - dziękujemy za wsparcie:

Koszty dodatkowe poniesione z tytułu opieki nad kozami:
1. Fra za leczenie/badania 1188 zł (opatrunki, usg, odrobaczanie - od razu po przyjeździe)
2. Kastracja 18 kóz (marzec) + odrobaczanie świn
3. Marzec - konsultacje
4. Badania kóz - 17 maj:
*Kozy:
Pobrano zeskrobinę do badan parazytologicznych, pobrano kał na badanie parazytologiczne.
Badanie flotacji wykazało obecność licznych jaj nicieni zoładkowo-jelitowych.
Badanie metodą Baermana wykazało obecność nicieni płucnych Maulerius capillaris
Badanie metodą sedymentacji- wynik ujemny
Leczenie: Fenbendazol 10mg/kg mc przez 3 dni doustnie.
*Świnie
Pobrano zeskrobinę skóry do badań parazytologicznych, wynik badania ujemny.
*Krowa
Badanie kliniczne krowy wykazało wychudzenie, biegunkę, przerzedzenie włosa i wyłysienia w wielu miejscach. Pobrano zeskrobinę skóry w której stwierdzono uszkodzenia mechaniczne włosa. Wynik badania parazytologicznego ujemny.
Krowa ma zachowany apetyt oddaje mocz, nie wykazuje objawów bólowych. Pobrano mocz w celu wykonania badania paskowego- nie stwierdzono nieprawidłowości.
Pobrano kał do badania parazytologicznego, w badaniu flotacji stwierdzono liczne jaja kokcydiów.
Badanie sedymentacji ujemne.
Leczenie: 15 mg toltrazurylu/kg masy ciała, co odpowiada 3,0 ml zawiesiny doustnej na 10 kg m.c. (Dozuril 50mg/ ml 120 ml / zwierzę)
Badanie zeskrobiny wykazało uszkodzenia mechaniczne włosa, nie stwierdzono pasożytów.
WAŻNE!
Komunikację nt. kóz będziemy prowadzić na profilu https://www.facebook.com/animiesoanifutro/ , dodatkowo na grupie schroniskowej: https://www.facebook.com/groups/fotokorabiewice/
Aby pozyskać środki na utrzymanie zwierząt, będziemy prowadzić licytacje imion dla kóz - zapraszamy serdecznie do nadawania imion na nowy start!

Kozy mogą być adoptowane, jeśli nic im się nie stanie, nie będą wykorzystywane do produkcji mleka (musiałaby być u nich sztucznie wytworzona laktacja...). Zatem szukamy domów, gdzie będą sobie wiodły spokojne życie - jedząc trawę, inne przysmaki i patrząc w niebo:). Jeśli jesteś takim domem, pisz na [email protected]

A tymczasem bardzo prosimy o wsparcie finansowe na utrzymanie kóz!!!!

Aktualizacje


  • Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - awatar

    Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona

    05.02.2019
    05.02.2019

    Darczyńcy, serdecznie dziękujemy Wam za wsparcie w 2018 roku. Mamy nadzieję, że los Korabkowej Zagrody i w 2019 roku będzie dla Was ważny https://pomagam.pl/zagroda2019 - bardzo gorąco prosimy o wsparcie! Oczywiście najłatwiej byłoby, gdybyście ustawili stały przelew na 2zł (dane konta tu www.schronisko.info.pl/nakarm-zwierzaka) oraz pamiętali o zagrodzie przy rozliczaniu się z US - wystarczy w PIT podać numer KRS 0000135274, a w cel szczegółowy wpisać „Korabiewice”. A może odwiedzicie nas 2 marca z okazji dnia otwartego?:)

    Zdjęcie aktualizacji 25 621

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    03.10.2018
    03.10.2018

    Powodzenia kózki!

  • Małgorzata Bogucka - awatar

    Małgorzata Bogucka

    24.04.2018
    24.04.2018

    "Pomagajmy, warto pomagać".

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    23.04.2018
    23.04.2018

    :)

  • Monia S - awatar

    Monia S

    22.04.2018
    22.04.2018

    Dla Kochanych Stworzeń Boskich ,zeby zdrowiały <3

  • Asik - awatar

    Asik

    22.04.2018
    22.04.2018

    Pomagajmy!

11 623 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 337 osób

Wpłaty: 337

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
9
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Joanna - awatar
Joanna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij