Zbiórka Znajda z chorą wątrobą - zdjęcie główne

Znajda z chorą wątrobą

416 zł  z 416 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób

Gdański dom tymczasowy zbiera na spłatę faktur weterynaryjnych za diagnostykę i leczenie koszatniczki.

Znajda przebywa w Domu Tymczasowym u Aruru dla Gryzoni (www.facebook.pl/DTuAruru).

Znajda została znaleziona na dworze przed dwójkę wrażliwych nastolatków, którzy wzięli ją do swojego domu. Niestety, nie mogła u nich zostać na zawsze ze względu na właściciela mieszkania, który nie zgadzał się na zwierzęta. 

Odezwali się do Aruru i poprosili o pomoc - którą oczywiście uzyskali.

Po odbiorze miała oczywiście zrobioną wizytę kontrolną, która nie wykazała większych nieprawidłowości - Znajda była wychudzona. Widać, że nie jest to młoda koszatniczka, na pyszczku pojawiły się siwe włoski, a same jej ciałko wskazuje na wiek około 6 lat.
Malutka dochodziła do siebie przez około miesiąc w domu tymczasowym, już była po kwarantannie i miała otrzymać swoje stadko, aby nie być już samotną koszatniczką.

Niestety, w sobotę (18.11.2018) około godziny 21:00 została znaleziona przez naszą wolontariuszkę w klatce, była ledwo żywa, zimna, nie ruszała się. Miała chęć coś zjeść, ale nie miała siły się poruszyć i wziąć w ząbki. Bez chwili zastanowienia malutka została wyciągnięta z klatki, Aruru rozpoczęła jej dogrzewanie i dokarmienie. W między czasie skontaktowała się z weterynarzem, który prowadzi leczenie wszystkich koszatniczek z naszego domu tymczasowego, otrzymała ogromne wsparcie i podpowiedzi. Po delikatnym ustabilizowaniu Znajdy ruszyły do weterynarza całodobowego.

Znajda otrzymała kroplówkę, lek przeciwbólowy oraz leki na perystaltykę jelit.

Całą niedzielę malutka była dokarmiana, dokarmiana oraz obserwowana.

W poniedziałek (19.11.2018) Znajda spotkała się z dr Przeworskim z Animal.Med. Została ustabilizowana, miała podane leki, pobrano jej krew do badań oraz zrobiono korektę zębów.

Tego samego dnia wieczorem otrzymaliśmy wyniki badania krwi.


Badanie wykazało zaawansowaną niewydolność wątroby oraz leukopenię. 

Przez następny miesiąc malutka będzie otrzymywać leki i suplementy diety na wzmocnienie i regenerację wątroby. Znajda, niestety, nie potrafi utrzymać prawidłowej temperatury ciała, musi być cały czas dogrzewana. Odmawia jedzenia, więc musi być karmiona na siłę.

Mamy nadzieję na poprawę jej stanu zdrowia.

---------------------------------------------------------------

Prosimy o pomoc w spłacie faktur!

Faktury zostały wystawione łącznie na kwotę 416 zł.


Każda, nawet najmniejsza, wpłacona kwota jest dla nas na wagę zdrowia Znajdy

Wszystkim wpłacającym bardzo dziękujemy za wsparcie.
Proszę Was również za dużo ciepłych myśli dla staruszki. Niech nam szybko wyzdrowieje!

------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj również inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl

416 zł  z 416 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób

Wpłaty: 11

OlgaBH - awatar
OlgaBH
91
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Oliwia Wiejowska - awatar
Oliwia Wiejowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dorota Darda - awatar
Dorota Darda
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij