Zbiórka Dla kota Romka - zdjęcie główne

Dla kota Romka

501 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Nina Nurkowska - awatar

Nina Nurkowska

Organizator zbiórki

Od kilku lat już zajmuję się pomocą kotom wolnożyjącym. Na początku działając w Poznańskiej Fundacji jako wolontariusz od ponad roku na własną rękę- dokarmiam, leczę, sterylizuję koty wolnożyjące które napotkam na swojej drodze.

Jednym z takich kotów jest Romek. Romek całe swoje dotychczasowe 4-5 letnie życie spędził na podwórku. Kot dokarmiany przez kilka osób z kamienicy, kot podwórkowy, kot "wszystkich" ale jak życie zweryfikowało tak naprawdę kot niczyi. Nikt nie zainteresował się Romkiem po
potrąceniu przez samochód, żyjąc w świadomości, że jak to kot "to wyliże się sam", nikt nie wykastrował Romka, nie leczył, nie postawił budki na zimę.

Romka poznałam we wrześniu 2017 roku kiedy zamieszkałam właśnie w tej kamienicy. Od razu po ustaleniu, że w życiu nie był u weterynarza zabrałam go na kontrolę, odrobaczenie i kastrację. Jak się okazało Romek miał już wtedy problemy z zapaleniem dziąseł jednak 10 dniowa antybiotykoterapia pomogła w zwalczeniu zapalenia. W grudniu 2017 Romkowi postawiliśmy ocieplaną budę żeby nie spędził kolejnej zimy grzejąc się pod samochodami. 

Niestety w styczniu przy codziennym dokarmianiu zauwazyliśmy, że Romek jest inny niż zazwyczaj. Nie na co dzień mogliśmy go zobaczyć- nie zawsze pojawiał się na karmienie, chociaż przeważnie przychodził gdy tylko usłyszał wołający go głos. Romek leżał w budce, piszczał przy dotyku, nie chciał wyjść do jedzenia- to nie zdarzało się często ponieważ Romek jest typem łakomczucha. Przy wyjmowaniu z budki okazało się, że jest słaby. Nie stawał w ogóle na tylne łapy, przelewał się przez ręce. Decyzja? Natychmiastowa wizyta u weterynarza. Dzień w którym go przywieźliśmy jak się okazało był dla niego ostatnim momentem na ratunek. Ostre zapalenie dziąseł powodowało potworny ból przy próbie jedzenia. Nie wiadomo od ilu dni Romek nie jadł tego co zostawialiśmy. Musiał zostać w klinice na noc. Badania - morfologia, badania nerkowe, leki przecizapalne, przeciwbólowe. Przez antybiotyki zapalenie zaczęło ustawać. Przez kolejne dni codziennie woziliśmy Romka na kontrolę zębów oraz na
kilkugodzinne kroplówki aby oczyścić jego organizm i nie doprowadzić do mocznicy, ponieważ nerki Romka nie są całkowicie sprawne.  

Po tygodniu leczenia Romek był na tyle silny i stabilny, że weterynarz postanowił zająć się jego pyszczkiem. Zabieg pod narkozą, usunięcie kamienia nazębnego, wyczyszczenie kieszonek przyzębowych. Na szczęscie zęby okazały się na tyle mocne że nie trzeba było ich usuwać. Ponowne badania: morfologia, badania nerek. Romek zaczął normalnie jeść, zaczął mruczeć, chodzić, nabrał siły. Niestety pomimo spożywanego pokarmu nie wypróżniał się. Ponowna wizyta u weterynarza- zdjęcie RTG wykazało zapchanie przewodu pokarmowego kulami włosowymi. Konieczna okazała się lewatywa. Na zdjęciu widoczny jest Romek.

Na ten moment Romek ma się dobrze. Z uwagi na problemy z nerkami wymaga specjalistycznej karmy oraz stałego dostępu do dużej ilości wody ponieważ bardzo dużo pije - dzięki temu sam sobie pomaga oczyszczając swój organizm i wspomagając pracę nerek. Raz na kwartał Romek musi mieć przeprowadzone podstawowe kontrolne badania krwi i czynności nerek. Z uwagi na skłonności do gromadzenia kulek włosowych ale problem z ich pozbywaniem się Romek powinien otrzymywać częściej niż zdrowy kot pasty rozpuszczające kulki. Ot cała różnica między nim a zupełnie zdrowym kotem.


Całkowity koszt leczenia Romka, pobytu w klinice, leków i karmy na ten moment to około 600zł. Romek zakończył już leczenie, oczywiście wszystkie koszty są uregulowane. Niestety na podwórku z którego Romek został zabrany jest jeszcze przynajmniej kilka kotów które wymagają przeprowadzenia kastracji/sterylizacji, odrobaczenia, zaszczepienia i tego wszystkiego co wyjdzie w trakcie ich wizyty u weterynarza. W okolicy nie działa żadna fundacja, gmina finansuje jedynie zabieg sterylizacji ale nie finansuje leczenia kotów, leków więc wszystkie te koszty wraz z leczeniem Romka pozostają po mojej stronie.


Aktualnie dokarmiam około 11 kotów w okolicy. Chciałabym wszystkie te koty wyłapać, wysterylizować, żeby uniknąć kolejnych bezdomnych kociaków i chociaż odrobaczyć. Wiadomo, że na tym się nie skończy. Zaraz po tym odkryję kolejne podwórko pełne potrzebujących futer.

Romek przez całe leczenie oraz w czasie rekonwalescencji przebywał u mnie. Będzie u mnie do czasu znalezienia mu odpowiedzialnego domu, który pokocha go tak jak ja i zapewni opiekę do końca życia.

Jeśli chcesz się dorzucić do leczenia Romka- super :) Jeśli nie możesz- udostępnij- może dzięki jednemu kliknięciu Romek znajdzie nowy dom.

kontakt w sprawie Romka: [email protected]




Aktualizacje


  • Nina Nurkowska - awatar

    Nina Nurkowska

    20.03.2018
    20.03.2018

    Romek od tygodnia przebywa w nowym domu <3

    Jak na razie nie ma żadnych problemów- na bieżąco monitoruje sytuację u nowych właścicieli. Dociera się z kocią młodszą rezydentką, korzysta z kuwety, dopisuje mu apetyt i nadal sporo pije. Dziękuje za wszystkie udostępnienia. Mam nadzieję, że Romek znalazł dom na zawsze

501 zł  z 600 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Nina Nurkowska - awatar

Nina Nurkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 19

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dor Ka - awatar
Dor Ka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Mateusz Pewiński - awatar
Mateusz Pewiński
50
Anonim - awatar
Anonim
50
Mikołaj Birek - awatar
Mikołaj Birek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Elżbieta - awatar
Elżbieta
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij