Kochani, kolejny prywatny koń prosi Was o pomoc. Tym koniem jest młoda, kilkumiesięczna Zorinka. Klacz aktualnie przebywa w klinice, a koszty z tym związane przekraczają możliwości finansowe właścicielki. Szacowana kwota jaką będzie musiała uiścić właścicielka za leczenie Zorinki może sięgnąć nawet 10 tysięcy złotych. Właścicielka konia ma połowę tej sumy, brakuje drugiej połowy. Prosimy pomóżcie zebrać brakującą sumę.

"Przyjście na świat Zorinki było niesamowitym przeżyciem, prawdziwym cudem natury. Jednocześnie opieka nad tak kruchym i delikatnym stworzeniem, jakim jest źrebak, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. 

 Decyzja o opiece nad koniem i podjęciem tej odpowiedzialności zapadła. Miało być jak w bajce: opieka, poświęcanie czasu od samego początku, by nie bała się niczego, by kochała ludzi, była z nimi związana. Jednak życie potoczyło się inaczej. Pewnego dnia Zorinka zraniła się, prawdopodobnie na pastwisku, w nieznanych nikomu okolicznościach. Pierwszego dnia skaleczenie nie wyglądało najgorzej. Zostało "oblane" Rivanolem i opatrzone. Niestety, stan rany zamiast się poprawiać, pogarszał się z każdym dniem, a Zorinka cierpiała coraz bardziej...

 Wszystko zaczęło się w połowie maja. Rana zaczęła ropieć, a nieumiejętnie założony opatrunek uniemożliwiał wypływanie ropy. Na skutek złej diagnozy, mimo leczenia, obrzęk stale się zwiększał. Inny lekarz weterynarii podał antybiotyk nieodpowiedni dla źrebiąt. Kolejnym krokiem było wezwanie specjalisty-ortopedy, który po zbadaniu nakazał pilne przewiezienie zwierzęcia do kliniki. Wstępna diagnoza: zapalenie stawu i uszkodzenie pochewki stawowej. Noga była w strasznym stanie. Ani badania, ani zabieg nie wchodziły w grę, nie można było nawet wbić igły. Stało się to możliwe dopiero czwartego dnia pobytu w klinice. Wyniki wskazały jednoznacznie, że jest to zapalenie stawu, natomiast, na szczęście, pochewka stawowa nie była uszkodzona. 

Podawanie antybiotyków i ingerencja człowieka odbija się na zdrowiu i psychice młodego, wciąż rozwijającego się konia. Źrebaki są bardzo wrażliwe, źle reagują na podawanie leków. Zorinka powinna dostawać tylko jeden antybiotyk, przez 4 tygodnie. Koszt leku to 5 tys zł. Zabieg, któremu została poddana, to płukanie stawu w pełnej narkozie. Póki co zabieg został przeprowadzony raz. Nie wiadomo, jaki będzie finał, czy noga się zagoi, czy będzie mogła biegać, nie mówiąc już o jakimkolwiek użytkowaniu. W tej chwili toczy się gra o jej życie bez cierpienia.

Patrycja"


Zebrana suma zostanie przekazana bezpośrednio na konto kliniki w której leczona jest Zorinka.

Za każdą pomoc, bardzo dziękujemy.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualności

 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  17.08.18
  17.08.18

  Zorina od kilku dni jest już w domu. Niestety jej przypadek jest bardzo trudny i nigdy już nie będzie pełnosprawnym koniem. Jej opiekunowie kontynuują leczenie w warunkach domowych. Dziękujemy za Wasze wsparcie dla Zoriny.

  Zdjęcie aktualności 18 671

Komentarze

 • Malano Wski - awatar

  Malano Wski

  10.07.18
  10.07.18

  Szkoda zwierzaczki. Skromnie, ale zawsze coś

Wpłaty - 28

Izabella Sitek Sitek - awatar
50
Izabella Sitek Sitek
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
40
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Dorota Dowgiel - awatar
50
Dorota Dowgiel
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij