Zbiórka Walka Zosi z glejakiem mózgu - zdjęcie główne

Walka Zosi z glejakiem mózgu

122 576 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 350 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Ewelina Koniecko - awatar

Ewelina Koniecko

Organizator zbiórki

Wypadek był darem niebios! Choć brzmi to niedorzecznie, to właśnie potrącenie Zosi przez samochód 19 stycznia b.r. umożliwiło rozpoczęcie walki z cichutko rosnącym w jej głowie dużych rozmiarów glejakiem... Plany poczynione, bilety kupione, walizka spakowana-nic nie zapowiadało, że w piątkowe popołudnie, ostatniego dnia przed feriami życie naszej rodziny zmieni się w walkę. Zosia nie miła szans, by uniknąć uderzenia samochodu, który wjechał w nią po oblodzonej nawierzchni na czerwonym świetle. Zamiast na ferie, Zosia wyruszyła w trwającą do dziś podróż po szpitalach. Żadnego zadrapania, wstrząśnienia mózgu...- dziwili się oglądający wynik tomografu lekarze- tylko...wielki guz! To brzmiało zbyt abstrakcyjnie, by było prawdą. W ciągu kilku dni lekarze w trzech szpitalach potwierdzili tę diagnozę- nowotwór mózgu. Do tego duże ciśnienie śródczaszkowe i zagrażające życiu wodogłowie spowodowane uciskiem masy guza. Dwa dni po wypadku usłyszeliśmy od lekarza neurochirurga, że z tym rozpoznaniem pozostało naszej córeczce około 2-3 miesiące życia. Nie da się opisać słowami, jakie myśli pojawiły się w naszych głowach po usłyszeniu tych słów. 

Od początku postanowiliśmy, że nigdy się nie poddamy i treścią naszego życia będzie walka wbrew wszystkiemu. Biopsja przyniosła nadzieję- paediatric diffuse astrocytoma (gwiaździak) WHO G II, czyli niezłośliwy nowotwór mózgu. To oznaczało, że jest szansa na interwencję chirurgiczną i pozbycie się intruza. Niestety, jedynym zabiegiem, jakiego podjęli się lekarze, było udrożnienie likwidujące wodogłowie. Operacja dużych rozmiarów rozlanego gwiaździaka zlokalizowanego na wzgórzu była według neurochirurgów niemożliwa i bezsensowna. Nie dla nas! Rozpoczęliśmy poszukiwania mające na celu znalezienie lekarza, który podjąłby się tego wyzwania.

 Po wielu podróżach, wielu konsultacjach i wielu odmowach znaleźliśmy lekarza, który 15 czerwca podjął się niemożliwego i w czasie kilkunastogodzinnej operacji usunął 90 % guza (pozostała część znajdowała się w pniu mózgu, w którym zlokalizowane są ośrodki odpowiedzialne za utrzymanie funkcji życiowych). Naszą radość zmącił pooperacyjny stan Zosi- zmiana osobowości, otępienie, głęboki niedowład prawostronny, ataki padaczkowe. To było dla nas nowe i przerażające.

Zmieniliśmy nastawienie, gdy usłyszeliśmy, że mogła tej operacji nie przeżyć, gdyż była ona bardzo rozległa, a mocno unaczyniony guz krwawił obficie i konieczne było w jej trakcie toczenie krwi. Hospitalizacja i rehabilitacja przynosiły efekty, a my snuliśmy plany wakacyjne, które miały zapewnić nam chwilę wytchnienia. Na próżno! Przed wyjazdem ze szpitala otrzymaliśmy wynik badania histopatologicznego, który sprawił,  że po raz kolejny nasz świat na chwilę się zatrzymał. Guz wzgórza, pnia mózgu i komory bocznej- glioblastoma multiforme  WHO G IV, czyli największej złośliwości guz zwany terminatorem, na którego na świecie nie wynaleziono dotąd skutecznego sposobu leczenia. Nie ustaliśmy jednak w walce. 

Staliśmy się poszukiwaczami wiedzy na temat wszelkich możliwych metod leczenia tego guza w kraju i poza nim, zapoznawaliśmy się z ich efektami oraz wynikami światowych badań klinicznych. Jednak rezonans po raz kolejny wystawił nas na próbę- usunięty guz odrósł w całości ze sporym zapasem. Kolejna progresja! A więc nie na próżno nazywany jest terminatorem!  Od początku wiedzieliśmy, że jedyną nadzieją jest leczenie poza granicami kraju, gdyż stawka była ogromna- życie naszego dziecka, w którego głowie coraz bardziej panoszył się powiększający się guz. Objawy wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego spowodowanego obrzękiem poskutkowały intensywną sterydoterapią. 

W trakcie 6-tygodniowej radioterapii wspomaganej chemioterapią nawiązaliśmy kontakt z nowojorskim onkologiem dziecięcym, który zaprosił nas do New York- Presbiterian- jednego z najlepszych nowojorskich szpitali, w którym po szeregu badań diagnostycznych zapadnie decyzja na temat dalszego leczenia, które jest dla niej ogromną szansą na zatrzymanie wzrostu guza. 

Aby do tego doszło musimy na początku października wpłacić na konto szpitala sumę (około 120 000 złotych ), której niestety nie posiadamy. Prosimy wszystkich ludzi o wielkim sercu, wrażliwych na cierpienie dzieci, chcących przyczynić się do uratowania życia Zosi o wsparcie finansowe. Każda suma ma znaczenie, a mu mamy bardzo mało czasu! Z góry bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie!

Aktualizacje


 • Ewelina Koniecko - awatar

  Ewelina Koniecko

  30.09.2018
  30.09.2018

  "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się innymi" ( Jan Paweł II)

  Chciałbym gorąco podziękować wszystkim Ludziom o Wielkim Sercu, którzy w ciągu dwóch ostatnich dni wsparli nas finansowo. Dzięki Wam uzbieraliśmy sumę potrzebną na konsultacje i diagnostykę Zosi w najlepszym szpitalu w NY. Świadczy to o Waszej wielkiej dobroci, wrażliwości na potrzeby i cierpienie innych.

  Jestem świadoma, że przed nami ogromne wydatki związane z leczeniem Zosi za granicą. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy także na Was liczyć. Wierzę, że dzięki tej pomocy w życiu Zosi będzie wciąż istniał promień nadziei, a jej leczenie będzie przebiegało pomyślnie.

  BAAAAAARDZO DZIĘKUJEMY!!!

  Zdjęcie aktualizacji 20 225

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.10.2018
  01.10.2018

  Cieszę się, że już udało się osiągnąć wymaganą kwotę. Trzymam kciuk Zosiu:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.09.2018
  30.09.2018

  Zdróweczka Księżniczko :) :) :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.09.2018
  30.09.2018

  Zosiu niech Dobry Bóg ma Cię w opiece. Posyłam Ci cały zastęp Aniołów aby byli przy Tobie

 • darczyńca anonimowy - awatar

  darczyńca anonimowy

  30.09.2018
  30.09.2018

  Bądź dzielna i TY i twoi rodzice.

 • Izabela - awatar

  Izabela

  30.09.2018
  30.09.2018

  Walcz Zosiu

122 576 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 350 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Ewelina Koniecko - awatar

Ewelina Koniecko

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 350

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Izabela Lamczyk - awatar
Izabela Lamczyk
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jola - awatar
Jola
20
Ania - awatar
Ania
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij