Zbiórka Zosia walczy z nowotworem - zdjęcie główne

Zosia walczy z nowotworem

0 zł  z 20 000 zł (Cel)
Żaneta Czerwińska - awatar

Żaneta Czerwińska

Organizator zbiórki

Zosia urodziła się w grudniu 2011 roku, jako skrajny wcześniak w 28 tygodniu ciąży. Ważyła nieco ponad kilogram. Otrzymała 7 punktów w skali Apgar, a zaraz potem zapadła w zamartwicę. Na oddziale intensywnej terapii została zaintubowana i podłączona do respiratora. Do domu mogła wrócić dopiero po upływie prawie trzech miesięcy. Dziewczynka przeszła ciężkie zapalenie płuc, miała dwukrotnie przetaczaną krew, do trzeciego roku życia zmagała się z anemią z niedoboru żelaza.

Ale najgorsze dopiero miało nadejść.

Zosia urodziła się z duża plamą typu caffe latte na brzuchu. Po narodzinach żaden lekarz nie był w stanie powiedzieć, co te zmiany mogą oznaczać. Dopiero później w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie zdiagnozowano u Zosi nerwiakowłóknowatość typu 1. NF1 to nowotwór łagodny, ale w każdej chwili może się zezłośliwić i powodować ciężkie powikłania, np. padaczkę czy białaczkę. Na początku dziecko ma plamy typu caffe latte, potem pojawiają się guzy naskórne i podskórne, mogą się również tworzyć zmiany wewnątrz organów.

Zosia walczy. Ma obecnie guzy rozsiane po całym móżdżku, które mogą powodować ciężkie powikłania. Dodatkowo z powodu wcześniactwa, koślawości stóp i kolan wymaga intensywnej, wielospecjalistycznej rehabilitacji, która niestety jest bardzo kosztowna. 


Fundacja Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Autyzmem i Inną Niepełnosprawnością, której Zosia jest podopieczną, zwraca się z prośbą o pomoc: Zosia jej naprawdę potrzebuje.


0 zł  z 20 000 zł (Cel)
Żaneta Czerwińska - awatar

Żaneta Czerwińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij