Zbiórka Zapomniane psy - zdjęcie główne

Zapomniane psy

420 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
La Fauna Interwencje - awatar

La Fauna Interwencje

Organizator zbiórki

Czy istnieje granica psiego cierpienia? Tego, co może znieść i przeżyć pies, doświadczając samych złych rzeczy?

Przez lata pomagania zwierzętom stwierdzamy , że ta granica wciąż się przesuwa.

Gmina jakich wiele. Ani dobra, ani zła.  Gmina ma podpisaną umowę ze schroniskiem. Psy z interwencji, z ulicy są wożone do jednego, konkretnego miejsca. Mają opiekę weterynaryjną, są szczepione, kastrowane, czipowana i wydawane do adopcji.

Piękne prawda? No nie do końca. Ponieważ po cichu w gminie funkcjonuje inne "schronisko". Takie, do którego nie powinna trafić żadna żywa istota.  Zamknięte dawno temu schronisko, z którego pozostało kilka boksów, siatka ogrodzeniowa i złe wspomnienia.

Przypadkowa osoba dała znać odpowiednim ludziom. Krótkie rozeznanie, szybka akcja. 

Jedziemy na miejsce. Na miejscu nikt nic nie wie. Nawet władze gminy. Dziwne, prawda?

4 psie duchy - szkielety. Bez jedzenia, bez wody, bez szans.  Czasami nawet nam brakuje języka w gębie, mimo że od lat mówimy za tych, którzy sami nie mogą stanąć w swojej obronie - za zwierzaki.

Winnych brak - władze nic nie wiedzą lub nic nie powiedzą.

4 duże psiaki zostają przewiezione do schroniska, z którym gmina ma umowę.

Dlaczego trafiły do nielegalnej umieralni? Bo komuś się nie spodobały? Bo ktoś nie chciał zapłacić za bezdomnego psa? Nie wiemy tego. To wyjaśni postępowanie administracyjne i ewentualnie sądowe.

Dla nas teraz ważne są psy. Psy, które mogły umrzeć, ale żyją.

4 skrajnie zaniedbane, duże, niedożywione psy. Psy skazane na zapomnienie przez ludzką bezduszność. Psy, o których świat miał nie wiedzieć. Psy, które musiały żyć bez ludzi, na własnych odchodach, w małych klatkach.

Psiaki są obecnie w schronisku pod opieką lekarza wet. Mają zrobione badania, są dożywiane. Wkrótce zaczną szukać domów.

Pod naszą opiekę trafiła Nesca - sunia w najgorszym stanie. Niestety nie jesteśmy w stanie wziąć pod opiekę wszystkich psiaków. Zapytacie - dlaczego? Powód jest prozaiczny - pieniądze i brak domów tymczasowych. Pozostajemy w stałym kontakcie ze schroniskiem.  Psiakom niczego nie brakuje, są zaopatrzone weterynaryjnie i żywieniowo. Mile widziana pomoc w szukaniu domów.

Nesca jest w lecznicy. Jest kochana, słodka, łagodna.  Jej stan pozostawia wiele do życzenia. Będziemy walczyć. Bardzo potrzebne są środki na walkę o Nescę. Badania, karma weterynaryjna, hospitalizacja.

Pomożecie?

Za każdą pomoc dziękujemy. I mamy nadzieję, że kiedyś Nesca Wam podziękuje przesyłając uśmiech z nowego domu.

Daleka droga przed nami...

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
420 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
La Fauna Interwencje - awatar

La Fauna Interwencje

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 16

Dawid baranowski - awatar
Dawid baranowski
10
Kuba - awatar
Kuba
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Sylwia - awatar
Sylwia
10
Kinga - awatar
Kinga
2
Dominika - awatar
Dominika
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
tomek - awatar
tomek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij