Czy istnieje granica psiego cierpienia? Tego, co może znieść i przeżyć pies, doświadczając samych złych rzeczy?
Przez lata pomagania zwierzętom stwierdzamy , że ta granica wciąż się przesuwa.
Gmina jakich wiele. Ani dobra, ani zła. Gmina ma podpisaną umowę ze schroniskiem. Psy z interwencji, z ulicy są wożone do jednego, konkretnego miejsca. Mają opiekę weterynaryjną, są szczepione, kastrowane, czipowana i wydawane do adopcji.
Piękne prawda? No nie do końca. Ponieważ po cichu w gminie funkcjonuje inne "schronisko". Takie, do którego nie powinna trafić żadna żywa istota. Zamknięte dawno temu schronisko, z którego pozostało kilka boksów, siatka ogrodzeniowa i złe wspomnienia.
Przypadkowa osoba dała znać odpowiednim ludziom. Krótkie rozeznanie, szybka akcja.
Jedziemy na miejsce. Na miejscu nikt nic nie wie. Nawet władze gminy. Dziwne, prawda?
4 psie duchy - szkielety. Bez jedzenia, bez wody, bez szans. Czasami nawet nam brakuje języka w gębie, mimo że od lat mówimy za tych, którzy sami nie mogą stanąć w swojej obronie - za zwierzaki.
Winnych brak - władze nic nie wiedzą lub nic nie powiedzą.
4 duże psiaki zostają przewiezione do schroniska, z którym gmina ma umowę.
Dlaczego trafiły do nielegalnej umieralni? Bo komuś się nie spodobały? Bo ktoś nie chciał zapłacić za bezdomnego psa? Nie wiemy tego. To wyjaśni postępowanie administracyjne i ewentualnie sądowe.
Dla nas teraz ważne są psy. Psy, które mogły umrzeć, ale żyją.
4 skrajnie zaniedbane, duże, niedożywione psy. Psy skazane na zapomnienie przez ludzką bezduszność. Psy, o których świat miał nie wiedzieć. Psy, które musiały żyć bez ludzi, na własnych odchodach, w małych klatkach.
Psiaki są obecnie w schronisku pod opieką lekarza wet. Mają zrobione badania, są dożywiane. Wkrótce zaczną szukać domów.
Pod naszą opiekę trafiła Nesca - sunia w najgorszym stanie. Niestety nie jesteśmy w stanie wziąć pod opiekę wszystkich psiaków. Zapytacie - dlaczego? Powód jest prozaiczny - pieniądze i brak domów tymczasowych. Pozostajemy w stałym kontakcie ze schroniskiem. Psiakom niczego nie brakuje, są zaopatrzone weterynaryjnie i żywieniowo. Mile widziana pomoc w szukaniu domów.
Nesca jest w lecznicy. Jest kochana, słodka, łagodna. Jej stan pozostawia wiele do życzenia. Będziemy walczyć. Bardzo potrzebne są środki na walkę o Nescę. Badania, karma weterynaryjna, hospitalizacja.
Pomożecie?
Za każdą pomoc dziękujemy. I mamy nadzieję, że kiedyś Nesca Wam podziękuje przesyłając uśmiech z nowego domu.
Daleka droga przed nami...
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!