Zbiórka Życie Żuka - zdjęcie główne

Życie Żuka

9 054 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 277 osób


Ile jest życie psiego seniora ze schroniska? To pytanie stawiamy Wam.
Poznajcie Żuka - był w Korabiewicach, gdy Viva w 2012 zaopiekowała się placówką. 5 lat później jest nadal w schronisku, postarzał się, ma ponad 10 lat. Szanse adopcyjne maleją z każdym rokiem. To takie nie sprawiedliwe, okrutne  - patrzeć jak ten psiak starzeje się w schronisku. Brak zapytań adopcyjnych. I nagle kolejna niesprawiedliwość. Pewnego dnia pracownik wchodzi do boksu Żuka i zauważa, że psiak zachowuje się inaczej i wygląda inaczej. Spuchł. Na cito jedzie do zewnętrznego weta (przychodnia w Mszczonowie), stamtąd zostaje odesłany do kliniki w Milanówku (niżej znajdziecie linki do kart). Milanówek mówi, że na cito Żuk musi trafić do chirurga, a oni akurat nie mieli specjalisty na dyżurze. Rano 28 czerwca Żuczek wieziony jest do Warszawy do całodobowej kliniki na Bemowie. Wrzód. Pękł wrzód w żołądku. Wylał się kwas, kwas zrobił dziurę. Dziurę do wycięcia, do zaszycia, mega ciężka operacja. Wrzód niewidoczny na USG ani RTG:(. Rokowania ostrożne. Jest na mega silnych lekach, dreny, cewnik, kroplówki. Dyszące ciało dostojnego Żuka. Łzy napływają same. Trzeba poinformować resztę, że stan tragiczny. Akurat na profilu na facebooku probujemy wygrać darmową karmę dla schroniska - jak czas pokaże, przegramy o kilka głosów.  Tak bardzo nie chcemy przegrać walki o Życie Żuka.

30 czerwca - spotykamy się w klinice, g.11. Godzina do finału konkursu o karmę. O krok od trudnego widoku. Wpuszczają nas do szpitalika. Idziemy po schodach w dół ze ściśniętym gardłem.
Spadła temperatura! Nie dyszy tak bardzo. Jest jak na swój stan nawet reaktywny. Widok jest straszny - ta niemoc, ale zmiany dają nadzieję. Mówimy - to silny pies - musi dać radę.
Pytamy o tę bardziej prozaiczną część. Ile już na koncie do zapłaty? 2800zł.Jest tyle zmartwień, to tylko kolejne. Oby tylko przeżył. Życie Żuka.
Wychodząc z kliniki, wiemy, że przegraliśmy konkurs o karmę, ale dostaliśmy nadzieję. Wracamy wieczorem chwilę przed 18stą. Za ciosem - musi być lepiej? JEST! Żuk jest wyprowadzany na spacer - na rozchodzenie ciała. Możemy w tym uczestniczyć!
Spacerujemy ponad 40 min. Żuk bardzo chce chodzić, co chwila potrzebuje przystanku, aby odpocząc, ale tak mega dzielnie walczy. Pani doktor mówi, że gdyby go bolał brzuch, to nie dałby założyć sobie ręcznika do podniesienia pupy. Ale Pani doktor zauważa, że coś jest nie tak z nogami. Najpewniej będzie trzeba skonsultować Żuka z ortopedą. Będzie potrzebne też kolejne USG, by ocenić jak wygląda brzuszek po operacji.Żuk podczas spaceru nie sika niestety jeszcze ani nie robi kupki, ale po powrocie do szpitala sam pije wodę z miski!
W szpitalu musi zostać do momentu, aż jego stan będzie stabilny, gdy nie będzie musiał być cewnikowany ani miał założonych drenów. **** Marzeniem byłby powrót nie do schroniska, ale do domu stałego***. Natomiast jeśli ma wrócić do schroniska, to zdrowy, stabilny. Potrwa to jeszcze kilka dni, a zatem będzie generować kolejne koszty. Mamy nadzieję, że popieracie tę decyzję i dołożycie się do rachunku za Życie Żuka. Prosimy . Już tyle razy pokazaliście, że los zwierząt z Korabek nie jest Wam obojętny.

Info z korabkowego życia jest wiele, zatem szukajcie info świeżych o Żuku tu https://www.facebook.com/groups/fotokorabiewice/?fref=ts oraz/lub tu: https://www.facebook.com/events/400002616740438/?fref=ts.
Postaramy się tagować posty #zyciezuka #życieżuka - aby ułatwić Wam znalezienie informacji.

PS. Tu karty z Milanówka:
1/https://www.dropbox.com/s/f743r5bm78xypqt/Opis%2027.06%20godz%2010_zuk.pdf?dl=0
2/ https://www.dropbox.com/s/upv5rbff8xkakod/Wizyta%2027.06_zuk.pdf?dl=0

Aktualizacja:
1. Fra za puszki, ktore na cito kupilismy 382zł

2. Fra za podkłady3. Fra z dodatkowych badań  - 500zł
https://www.facebook.com/groups/fotokorabiewice/permalink/1478726112213451/
4. Fra z Kliniki Bemowo 6500zł
5. USG 120zł
6. 148zł


7. Karma


Aktualizacje


 • Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - awatar

  Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona

  14.12.2017
  14.12.2017

  Miło nam Was zawiadomić, iż:
  - dzięki Waszym wpłatom Żuk wyzdrowiał (miał zapewnione co najlepsze, w tym ogromne podziękowania dla domu tymczasowego)
  - znalazł dom stały dzięki kampanii #poranaseniora
  zajrzyjcie na link https://www.facebook.com/tomorganek/photos/a.802443646504123.1073741835.545774192171071/1559050590843421/?type=3&theater&ifg=1

  Z serca dziękujemy, życzymy Wam radosnych Świąt, w gronie rodziny i w zdrowiu. I pamiętajcie o korabkowych zwierzakach - cały czas jest wiele potrzebujących domu zwierząt, wiele potrzebujących pieniędzy na opiekę, a każdy PLN ma znaczenie!

  Zdjęcie aktualizacji 10 246

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.10.2017
  01.10.2017

  Dziękuję że robicie tyle dobrego.

 • Iwona - awatar

  Iwona

  30.09.2017
  30.09.2017

  Zuku zdrowka Ci zycze 💕💕

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.09.2017
  14.09.2017

  trzymajcie się i powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.08.2017
  18.08.2017

  Życzę mu wszystkiego co najlepsze ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.07.2017
  18.07.2017

  Trzymam kciuki za Żuczka!!

  • Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - awatar

   Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - Organizator zbiórki

   07.08.2017
   07.08.2017

   dziekujemy!

9 054 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 277 osób

Wpłaty: 277

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Sylwia K. - awatar
Sylwia K.
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Marek - awatar
Marek
20
Justyna - awatar
Justyna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
11
Iwona - awatar
Iwona
50
Aleksandra Piątek - awatar
Aleksandra Piątek
140

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij