Zbiórka Uratujmy serce Zuzi - zdjęcie główne

Uratujmy serce Zuzi

192 962 zł  z 1 500 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 828 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Prosimy pomóżcie uzbierać nam środki  na operację serca Zuzi w Bostonie.
To dla niej jedyna szansa na życie.

Zuzia urodziła się 21 kwietnia 2020 roku z wadą wrodzoną serca pod postacią przełożenia wielkich pni tętniczych, ubytku w przegrodzie międzykomorowej i anomalii tętnic wieńcowych. Pierwsze dwa miesiące życia spędziła w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu.

Był to dla nas bardzo trudny czas. Naszą bezradność, a także ogromny ból potęgowała niewyobrażalna tęsknota, ponieważ z powodu pandemii nie mogliśmy odwiedzać córeczki. Rytm życia całej naszej rodziny wyznaczały wówczas codzienne telefony do szpitala. Najtrudniejsza była niepewność, czy nasza Mała Zuzia przeżyje.

W trakcie pobytu w szpitalu Zuzia przeszła zabieg ratujący życie – septostomię balonową metodą Rashkinda, a później operację na otwartym sercu metodą Jatene'a w krążeniu pozaustrojowym i hipotermii głębokiej. Po operacji nasze Maleństwo spędziło ponad dwa tygodnie na intensywnej terapii (w tym pierwsze trzy dni z otwartą klatką piersiową). Zuzia miała również wykonane cewnikowanie lewej połowy serca, ponieważ lekarze podejrzewali niedokrwienie podwsierdziowe z powodu anomalii naczyń wieńcowych.

Po dwóch miesiącach walki o życie Zuza opuściła mury szpitalne. Wreszcie mogła poznać swoich rodziców i starszego brata, a my Ją. Jednak nasza sielanka nie trwała zbyt długo. Podczas kontrolnej wizyty u Zuzi zdiagnozowano RVOT, czyli zwężenie drogi odpływu z prawej komory. Po raz kolejny nasza córeczka znalazła się w szpitalu, gdzie przeszła cewnikowanie serca. Okazało się, że konieczny będzie kolejny zabieg, tym razem w krążeniu pozaustrojowym. Kardiolog prowadzący sugeruje, by operacja odbyła się w Bostonie. Ośrodek ten specjalizuje się bowiem w korektach tego typu wad, jaką zdiagnozowano u Zuzy. Dla naszej Zuzi jest to szansa na życie.

Niestety na drodze do naszego szczęścia stoją pieniądze... Obecnie czekamy na konsultacje w Bostonie i na dokładną wycenę operacji, jednak już w oparciu o szacunkowe dane wiemy, że cena życia naszej córeczki będzie wysoka! Niestety koszty operacji znacznie przewyższają nasze możliwości finansowe. Stąd nasza prośba o pomoc. Oboje jesteśmy lekarzami i w naszej pracy codziennie pomagamy innym, niejednokrotnie ratując ludzkie życie. Jednak tym razem to my potrzebujemy pomocy. Bez Państwa wsparcia nie zdarzy się kolejny cud...

Z góry serdecznie dziękujemy.

Rodzice Zuzi

Komentarze


 • Mariusz Ziółko - awatar

  Mariusz Ziółko

  10.01.2021
  10.01.2021

  Niech Twoje serduszko będzie zdrowe!

 • Anna - awatar

  Anna

  07.01.2021
  07.01.2021

  Walcz Maleńka, dużo siły:*

 • Katarzyna Grzywińska - awatar

  Katarzyna Grzywińska

  05.01.2021
  05.01.2021

  Lampa księżyc

 • Sylwia Woszczyk-Trojanowska - awatar

  Sylwia Woszczyk-Trojanowska

  05.01.2021
  05.01.2021

  Licytacja- zestaw włoskich produktów do spaghetti od Agata Kasia S.

 • Agata Glinka - awatar

  Agata Glinka

  04.01.2021
  04.01.2021

  kolczyki i zawieszka

192 962 zł  z 1 500 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 828 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 1 828

alicja pakulniewicz - awatar
alicja pakulniewicz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Artur R - awatar
Artur R
50
Krystian Kanczugowski - awatar
Krystian Kanczugowski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mariusz Ziółko - awatar
Mariusz Ziółko
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij