Zbiórka Rita walczy o powrót do zdrowia - zdjęcie główne

Rita walczy o powrót do zdrowia

185 zł  z 700 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

Rita to jeszcze psie dziecko, mimo tego zdążyła już dwukrotnie doświadczyć porzucenia. Przez pewien czas błąkała się po ulicach jednego z miasteczek, podbiegając  do każdego napotkanego człowieka z nadzieją, że ktoś zabierze ją do domu, za którym tak bardzo tęskniła. W końcu jej marzenie się spełniło, znów zaznała ciepła, pełnej miski, bliskości człowieka. Szczęście jednak nie trwało długo, po ok. 2  tygodniach ponownie stała się bezdomna, trafiła na ulicę, na nowo poczuła zimno, głód i strach.

Pewnego dnia trafiła na jedną z naszych wolontariuszek, podbiegła i niemal sama wskoczyła jej na ręce, wtuliła się z całych sił, patrzyła błagalnym wzrokiem, jakby wiedziała, że jest jej ostatnią nadzieją. Rita trafiła do domu tymczasowego, następnego dnia pojechała do  lecznicy  na podstawowe badania, poza nieznacznie obniżonym poziomem płytek krwi wszystko było w porządku i nic nie wskazywało na to, że za chwilę rozpocznie się walka o jej zdrowie i życie...

Dodatkowe badania nie wykazały nic co mogłoby spowodować niską wartość płytek. Przy następnej kontroli okazało się, że poziom płytek drastycznie spada, wysłano więc krew na specjalistyczne badania. Po otrzymaniu wyników diagnoza była jednoznaczna - babeszjoza... U Rity nie wystąpiły żadne typowe objawy tej choroby,  przez cały czas była energiczna, wesoła, miała apetyt, gdyby została na ulicy dziś najprawdopodobniej już by jej nie było...

Utajona babeszjoza jest wyjątkowo niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia psa, objawy zaczynają występować w momencie kiedy może być już za późno na  pomoc, gdyby nie rutynowe badania nikomu nawet nie przyszłoby do głowy, że pełnej energii i radości Ricie  cokolwiek dolega.

Od prawie dwóch miesięcy nieustannie walczymy o to by Rita powróciła do pełni zdrowia, mimo otrzymanych leków poziom płytek nadal jest poniżej normy.  Co kilka dni jeździmy na badania, wdrażamy kolejne metody leczenia i mamy nadzieję, że w końcu się uda...

Koszta leczenia Rity to do tej pory już 480 zł, nie wiemy co wykażą kolejne badania, kiedy Rita wyzdrowieje, a my będziemy mogli odetchnąć z ulgą, że najgorsze chwile już za nami. Przed Ritą jeszcze sterylizacja, której wykonanie jest obecnie niemożliwe ze względu na  wyniki. Bardzo prosimy o pomoc, robimy wszystko , aby ta wesoła, młodziutka sunia odzyskała zdrowie i mogła w pełni cieszyć się życiem, jednak tylko dzięki Wam i Waszemu wsparciu może nam się udać. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę.


185 zł  z 700 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób

Wpłaty: 5

Maciej Daniłowicz - awatar
Maciej Daniłowicz
25
Magdalena Pilniak - awatar
Magdalena Pilniak
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dominik szmit - awatar
Dominik szmit
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij