Zbiórka "Żyć aż do końca"walka z rakiem - zdjęcie główne

"Żyć aż do końca"walka z rakiem

8 730 zł  z 64 000 zł (Cel)
Wpłaciły 152 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Sylwia Kurek - awatar

Sylwia Kurek

Organizator zbiórki

21 Styczeń 2018

Nowy rok, nowe plany, marzenia a my znów jesteśmy o krok do tyłu. Ogromny krok...W grudniu wszystko zapowiadało się świetnie. Suplementy, odpowiednie żywienie i chemia spowodowały zmniejszenie się i cofanie przerzutów na płucach. Nieśmiało zaczeliśmy się cieszyć- nareszcie! Miesiąc później lekarze obdarli nas z jakichkolwiek nadziei... 

Mamy wątroba jest w opłakanym stanie. Przez zatorowość płucną mama przyjmowała duże dawki Neoparyny, musiała bo inaczej by się udusiła. Do tego wszystkiego dochodziły sterydy, witaminy i cała garść innych leków. To wszystko spowodowało, że mamy wątroba się rozpada. Decyzja lekarzy- zakończenie leczenia chemioterapią. Mimo, iż mama jest jedną z niewielu osób, które są genetycznie uodpornione na większość chemii ta jedna miała na nią jakikolwiek pozytywny wpływ- raz się cofał. Teraz los nawet tę możliwość też nam zabrał.  

W tej chwili walczymy z wodą, która zbiera się w okolicach wątroby i w miednicy. Mamy organizm już nie wiąże białka a co za tym idzie 5 razy dziennie musi przyjmować posiłek wysokobiałkowy. Wszystkie suplementy, żywienie medyczne, Cbd to wszystko kosztuje.Dzięki Wam do tej pory udało nam się to wszystko kupować. Wciąż wierzymy, że uda się nazbierać choć na 3 miesięczne kuracje RSO- dlatego kwotę zbiórki zmniejszyłam. Jesteście ogromnym wparciem. Każda wpłata, każda wiadomość, wpis...są bezcenne. Dziękuję za wiadomości prywatne, pamięć które tak bardzo podtrzymują na duchu...Dziękuję

Dziś dzień babci.  Mój syn nie rozumie jeszcze dlaczego babcia nie wstanie i nie pójdzie z nim na spacer. Dzisiaj choć to nie Dzień Mamy chcę napisać jedno: DZIĘKUJĘ CI MAMO za tą walkę. Chylę czoła przed Twoją siłą, uporem i wiarą że jeszcze będzie dobrze. Jesteś siłą napędową naszych wszystkich starań. Dopóki Ty masz siłę to wszelkimi sposobami będziemy walczyć. 

Nasza jedyna szansa to RSO. Nie ma żadnego -lub-, nie ma żadnego -albo-...Nie zostało nam już nic więcej, żadne inne możliwości. Chcemy nazbierać choćby na 3 pierwsze miesiące, jeśli się uda powstrzymać, zahamować, cofnąć chorobę będziemy zbierać i walczyć dalej. 


18.08.2017

Były czasy, kiedy cieszyliśmy się razem z obrony dyplomu, podwyżki w pracy, przygarnięcia nowego psiaka czy pięknych pomidorów na działce. Płakaliśmy razem ze szczęścia kiedy rodził się mój syn i ukochany wnuk dziadków. Czekaliśmy aż spełni się największe marzenie mamy o małym, urokliwym domku na wsi z ogromnym ogrodem gdzie będzie mogła siać, kopać i plewić...Teraz też płaczemy razem i jesteśmy razem...jeszcze, jednak marzenia i plany znacznie się zmieniły.

Dziś Mama ma za sobą bardzo ciężką chemię, stany krytyczne, ciągłe infekcje i niezliczone wizyty w szpitalu. Codziennie dowiadujemy się, że jest gorzej. Mimo podanej chemii, która powoli zaczynała zmniejszać guzy i zmieniać ich strukturę okazało się, że mama jest jedną z niewielu osób genetycznie uczulonych na chemioterapię. Podawano więc inne chemie, delikatniejsze, z innym składem, niestety organizm reagował tak samo. Kolejne infekcje i antybiotyki nie pozwalały na ponowne wdrożenie leczenia. Teraz guzy zaatakował nie tylko trzustkę i wątrobę ale również płuca. 

Na szczęście wyniki krwi są dobre, serce zdrowe i wola życia Mamy- OGROMNA! Nie poddaje się nawet, przy najgorszych wiadomościach. Wszyscy walczymy, nawet mój 3-letni syn co rusz przygotowuje dla babci nowe mikstury z błota i trawy, żeby babcia już wyzdrowiała. 

Dzisiaj marzymy o tym, aby móc kupić olej RSO i wprowadzić leczenie jak najszybciej, bo niewiele czasu nam zostało. Leczenie RSO ma spektakularne efekty również w sytuacjach zwanych beznadziejnymi. Każdy miesiąc podawania leku kosztuje kilkanaście tysięcy złotych a po wprowadzeniu leku nie można przerwać jego podawania, gdyż spowoduje to jeszcze szybsze rozprzestrzenianie się guzów. Niestety leczenie wciąż nie jest dostępne w naszym kraju a możemy nie doczekać momentu, w którym będzie dostępne. Możemy poruszyć niebo i ziemię, ale sami takiej kwoty nie uzbieramy. 

Przyjaciele, ciężko jest prosić o pomoc a najciężej o pieniądze ale tylko one dzielą nas od leczenia, tak potrzebnego i ratującego życie! Jeśli każdy z Was wpłaci choćby 1 zł to dla nas krok do wygranej walki! 

Proszę Was pomóżcie nam walczyć RAZEM! Wpłacajcie i udostępniajcie post, niech leci w świat, niech poruszy niebo i ziemię, bo warto, bo dobro wraca, bo kocham swoją Mamę i nie chcę się z nią żegnać. 


Mama od marca tego roku przeszła już wiele...Od szczęśliwej kobiety do cienia człowieka. Dzisiaj już nie marzy o "zdobywaniu szczytów" tylko o tym aby mogła sama założyć skarpetki, o tym żeby sama mogła wstać z łóżka, o tym żeby wstać i nie upaść...


marzec 2017

Ta osoba na zdjęciu to nasza mama, Iza. Uśmiechnięta, wesoła z głową pełną planów i marzeń. Całe swoje życie poświęciła na ciężką pracę i pomoc innym ludziom, na oddziale noworodków. Służyła zawsze radą, wsparciem i pomocną dłonią w dzień i w nocy. Teraz sama tej pomocy i wsparcia potrzebuje. Rak trzustki....przerzuty.....WYROK. 

Nie mamy wiele czasu ale walczymy każdego dnia....Chcemy kupić tylko jedno- CZAS, którego potrzebujemy na wyleczenie mamy. Bo razem możemy pokonać raka i wierzymy w to w każdej minucie spędzonej razem z nią . Dziękujemy! 

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.12.2017
  29.12.2017

  Trzymam kciuki za powrót do zdrowia.

  • Sylwia Kurek - awatar

   Sylwia Kurek - Organizator zbiórki

   29.12.2017
   29.12.2017

   Bardzo dziękujemy za wsparcie !!

 • Ewelina - awatar

  Ewelina

  30.10.2017
  30.10.2017

  Zdrowia życzę, bo to najważniejsze.

  • Sylwia Kurek - awatar

   Sylwia Kurek - Organizator zbiórki

   13.11.2017
   13.11.2017

   Jesteśmy bardzo wdzięczni za każde tak mile słowa. Pani Ewelina, bardzo dziękujemy <3

 • Asia - awatar

  Asia

  26.08.2017
  26.08.2017

  Powodzenia. Prezent urodzinowy od Bartosza :)

  • Sylwia Kurek - awatar

   Sylwia Kurek - Organizator zbiórki

   26.08.2017
   26.08.2017

   Bardzo dziękujemy!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.08.2017
  20.08.2017

  Powodzenia!! Trzymam kciuki!!

  • Sylwia Kurek - awatar

   Sylwia Kurek - Organizator zbiórki

   20.08.2017
   20.08.2017

   Dziękuję w imieniu mamy i swoim za każde ciepłe słowa!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.05.2017
  01.05.2017

  Powodzenia

  • Sylwia Kurek - awatar

   Sylwia Kurek - Organizator zbiórki

   01.05.2017
   01.05.2017

   Z całego serca dziękujemy!

8 730 zł  z 64 000 zł (Cel)
Wpłaciły 152 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Sylwia Kurek - awatar

Sylwia Kurek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 152

Iwona Dobrzyńska - awatar
Iwona Dobrzyńska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Joanna Sztuczkowska - awatar
Joanna Sztuczkowska
200
Ewelina - awatar
Ewelina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
M.P. - awatar
M.P.
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij