Stowarzyszenie Koty Prezesowej
BAZYLI KUMPEL LEONA TEŻ ŻYJE ZAKOŃCZYŁ KURACJĘ, POKONAŁ FIPA. W LISTOPADZIE ZACHOROWAŁ NAM NA ZAPALENIE OKRĘŻNICY ALE NA, SZCZĘŚCIE UDAŁO SIĘ GO WYLECZYĆ. NADAL JEST STRACHLIWYM KOTEM ALE ŻYJE TO NAJWAŻNIEJSZE
Kochani!
Ta zbiórka jest na Bazylego.
Po raz pierwszy Bazyli uniknął śmierci, kiedy go przywiozłyśmy do stowarzyszenia. Bazyli miał zostać utopiony wraz z resztą rodzeństwa. Albo unicestwiony łopatą. Nie do końca wiadomo, jak pozbywano się kotów bytujących przy sklepie w Kaniach. Po raz drugi uniknął śmierci, kiedy jako jedyny z rodzeństwa przeżył, reszta była zbyt wycieńczona i chora, że nie byłyśmy już w stanie im pomóc. I został tylko on: czarny kocurek, wycofany i strachliwy. Niby rósł a jednak chudł, zmatowiała mu sierść, w ogóle się nie mył. I po kolejnych badaniach – usłyszałam wyrok: Bazyli jest chory na fipa.
Był już z nami wtedy 2 miesiące, z czego miesiąc spędził w lecznicy (miał ropień w płucach), ważył niecałe 2 kilogramy, wiecznie wystraszony, drżący i robiący z tego strachu pod siebie. Trzeba było podjąć decyzję. Ale wystarczyło spojrzeć w jego oczy. Tylko dlatego, że nie jest rasowy, że nie potrafi zawalczyć o swoje, że nie przychodzi na mizianie i jest jedną wielką kulką strachu, miałam go skazać na uśpienie? Nie będę się bawić w Boga, nie mam takiego prawa. Za to Bazyli ma prawo do życia. Mało tego – jest lek, który mu to prawo umożliwia. Zaczął zatem dostawać GS. Było podejrzenie, że ma chłoniaka. Na szczęście na podejrzeniu się skończyło. Bazyli na widok igły tak się bał, że robił kupę. Ale co, miałam się poddać? Machnąć ręką?
I nagle coś się zaczęło zmieniać. Bazyli zaczął się oswajać (na zdjęciach w dwupaku z Leonem z części 1). Od 12 dni nie reaguje panicznym strachem na zastrzyk. Nadal co prawda drży, ale już nie załatwia się pod siebie. Jest spokojniejszy. Przytył. Na badaniach kontrolnych, kiedy leżał w torebce iniekcyjnej, po raz pierwszy wyciągnął łepek, chciał głaskania. Zaczął mruczeć.
Czekamy na wyniki. Ale przed Bazylim jeszcze przynajmniej 40 dni. To przekłada się na 40 zastrzyków. Dostaje 1,1, ale dawka będzie się zwiększać.
Koszt leczenia Bazylego jest bardzo duży. Każda wizyta u weterynarza to minimum 150 zł (pobranie krwi albo USG).
Jak pisałam już na zbiórce na Leona – nie daję już rady, nie mam zdolności kredytowej. Koty, które trafiają do stowarzyszenia rzadko są w dobrym stanie, najczęściej wraz z każdym kotem przybywa kosztów i zmartwień. Nie chcę, nie chcemy się poddać. Ale bez Was, bez Waszej pomocy nie wiemy, czy się nam uda. Proszę Was, podarujcie Bazylemu życie. Każda złotówka, każda wpłata to dla niego pomoc i szansa na życie!!!
BAZYLI KUMPEL LEONA TEŻ ŻYJE ZAKOŃCZYŁ KURACJĘ, POKONAŁ FIPA. W LISTOPADZIE ZACHOROWAŁ NAM NA ZAPALENIE OKRĘŻNICY ALE NA, SZCZĘŚCIE UDAŁO SIĘ GO WYLECZYĆ. NADAL JEST STRACHLIWYM KOTEM ALE ŻYJE TO NAJWAŻNIEJSZE
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!