Inspektorat OTOZ Animals Zakopane
Ruda na padoku trzyma się zawsze blisko Wiktorii ( pierwsza na filmie ) Obie klacze wiele przeszły.
Nie da się opisać co czuje zwierzę, które umiera z głodu!!!
Ruda wykupiona przez gospodarza, który okazał się nie lepszy od jej poprzednich oprawców!!!
Przetrzymywana tygodniami w niewielkiej szopce, karmiona skoszoną trawą i suchym chlebem, z dala od ludzkiego wzroku... klacz " zjadała" się sama.
Znikła już tkanka tłuszczowa i mięśnie.
Zwierzę pozostawione bez opieki weterynaryjnej, z chorymi zębami uniemożliwiającymi mu normalne pożywianie się, odwodnione i z chorymi kopytami.
Od śmierci dzieliły ją dni!!!
W takim stanie Ruda została przez nas odebrana interwencyjnie w dwa dniu po zgłoszeniu.
Przewieziona do gospodarstwa zastępczego natychmiast została poddana badaniom.
Oto opis:
"Klacz w stanie ogólnego osłabienia i złej kondycji. Wychudzenie i odwodnienie znacznego stopnia.
Wyciek ropny z nozdrzy , obrzęk i bolsność węzłów chłonnych okołogardłowych. Zaleganie treści pokarmowej w jamie gębowej, spowodowany nieprawidłowym zgryzem i trudnością w przełykaniu. Liczne otarcia skóry i blizny.. Kopyta nadmiernie wyrośnięte, utrudniające poruszanie się. Wykonano wlewy dożylne płunów nawadniająco-wzmacniających, podano leki p/ zapalne i antybiotyki, a także leki p/ robaczne.. Dokonano tarnikowania zębów i korekcji kopyt"
Mijają pełne napięcia dni. Dni oczekiwania na rezultaty leczenia, które niestety... nie nadchodzą.
Wzywamy lekarza-specjalistę. Weterynarz Agnieszka Jakubowska wykonuje prześwietlenie i dla dobra klaczy, podejmuje decyzję o całkowitej zmianie sposobu jej żywienia.
"aby poprawic kondycję konia należy wymienic siano na trawokulki, a owies na wysłodki buraczane" ponadto...
" wysięk ropny z otworu nosowego ma pochodzenie zatokowe, nie wykluczona jest trepanacja zatoki..."
Walka o życie klaczy nadal trwa.
Prosimy Państwa o wsparcie na leczenie, diagnostykę oraz odpowiednią paszę dla klaczy , która z rąk ludzkich zaznała już wszystkiego co najgorsze.
Dzięki Waszej pomocy, Ruda może znowu biegać, ona może znowu zacząć żyć!!
Ruda na padoku trzyma się zawsze blisko Wiktorii ( pierwsza na filmie ) Obie klacze wiele przeszły.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Edyta Lentner
zdrowia
Anonimowy Darczyńca
Zdrówka
Joanna
Zdrowia Ruda, jeszcze będziesz biegać.