Zbiórka Walczymy o Alaskę - zdjęcie główne

Walczymy o Alaskę

9 193 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 404 osoby
Katarzyna Napiórkowska - awatar

Katarzyna Napiórkowska

Organizator zbiórki

Historia Alaski jest czasowo krótka, bo zaczęła się dwa tygodnie temu, a zdążyło się już tak wiele wydarzyć.

Gdy 29 listopada jechałam spontanicznie (choć po pół roku codziennego myślenia o adopcji) do schroniska, chciałam zabrać innego psa. Młodego, zdrowego husky. Myślałam wcześniej o Alasce, bo widziałam ją na stronie facebookowej, ale widząc, że może mieć problem ze stawami (a ja mam schody w mieszkaniu, więc samo dolne piętro mogłoby być ciasne - jeden pokój), pomyślałam, że nie będę dla niej najlepszym domem. Jest dość starym psem - nie wiemy ile ma lat bo nie ma zębów, ale około 8-11. Pewnie stępiła te ząbki na kamieniach. Na miejscu okrążyłam wszystkie klatki, i to ona zwróciła moją uwagę. Na początku jej nie poznałam, bo wyglądała zupełnie inaczej niż na zdjęciu, bardzo zabiedzona (w schronisku była tylko 2 tygodnie i nie zdążyła odżyć). Gdy wszystkie inne psy skakały i szczekały, żeby zwrócić naszą uwagę, ona patrzyła na nas tylko bardzo smutnymi oczami, niemalże błagalnym wzrokiem. Inne psy ją popychaly i obskakiwały, ona była wciąż cichutka. Coś mnie do niej ciągnęło. Okazało się wtedy, że drugiego pieska w typie husky ktoś adoptował 30 minut szybciej, więc poprosiłam o wyprowadzenie Alaski. Wtedy dowiedziałam się, że to właśnie ANABEL ze zdjęcia, które kiedyś wpadło mi już w oko. Gdy przeszliśmy się z nią na spacerze, była bardzo grzeczna. Podjęłam decyzję o zabraniu jej do domu i chciałam wejść do środka podpisać papiery adopcyjne, ale za nic nie dało się jej wciągnąć z powrotem - tak bardzo nie chciała tam wrócić nawet na sekundę.

Była tak wykończona schroniskiem, że zasnęła mi w wannie.

Pierwsze dni były ciężkie - Alaska była smutna, zabiedzona, zapchlona, wychudzona bardzo mocno (27kg, a ważyć powinna o 10 więcej), uciekała od ludzi ze strachu.

I choć trochę panikowałam, to dzięki wsparciu kolegi przetrzymałam pierwsze 24h. I po tygodniu Alaska zaczęła się otwierać. Choć ciągle była smutna i kompletnie nieprzystosowana do świata, to była bardzo mądrym pieskiem. Toaletę trzymała i załatwiała tylko na zewnątrz i bardzo szybko. Chodziła przy nodze. Bardzo lubiła głaskanie. Szybciutko nauczyła się wchodzenia po schodach (jeszcze nie u mnie, ale takich łatwiejszych na spacerach).

Potem zaczęła się spirala problemów. Pierwsza - biegunka, bardzo długa, kilkudniowa. Alaska zostala pod kroplówką, leczyliśmy ją na kokcydioze. Dostawała antybiotyki, a po tej kroplówce wystrzeliła do przodu jakby nabrała sił. Biegunka się zaleczyła dzięki dobrej karmie, i wydawało się, że wszystko już teraz pójdzie z górki.

Wyglądała coraz lepiej, choć niestety chudła, ale mam nadzieję, że to z powodu wzmożonej aktywności fizycznej i biegunki, plus umiarkowanego dawkowania karmy, żeby nie robić problemów z jelitami.

Do czasu. W czwartek rano obudził mnie dziwny, głośny dźwięk. Zbiegłam szybko na dół i ujrzałam przerażający widok. Bardzo mocny atak padaczki. Zwieracze puściły, jedne i drugie. Niestety powtórzył się jeszcze dwa razy tego dnia, do dziś kolejne trzy razy - dwa już u weta w klinice. Pani weterynarz kazała mi filmować ataki, żeby stwierdzić dokładniej jakie to zmiany, ale myślę, że tego strasznego widoku oszczędzę, niezwykle ciężko na to patrzeć. Wstawię tylko screena.

Ledwo wyszła z biegunki, i pojawił się kolejny kłopot. Alaska była z piątku na sobotę bardzo nerwowa, chodziła w kołko i szukała jedzenia, zawieźliśmy ją więc do weterynarza i tam została. Już w czwartek wprowadziliśmy leki przeciwpadaczkowe, ale niestety ataki trwaly dalej, więc dla tak starego psa, trzeba było wprowadzić stan śpiączki farmakologicznej, czekając na wysycenie w organizmie nowych leków. Luminal zmieniliśmy na inny lek, który w formie płynu trzeba podawać dożylnie kilka razy dziennie, jedna butelka to koszt 100pln. Podobno ten lek wysyca się szybciej. Dzień hospitalizacji to aktualnie 700pln.

Wcześniejsze rachunki udało mi się zapłacić, ale w ciągu tych 2 tygodni, wydałam na nią sumę znacznie większą niż ta, której się spodziewałam.

Musimy też zrobić rezonans magnetyczny, żeby potwierdzić lub wykluczyć guza mózgu.

Nie wiem czy na szczęście, bo nie wiem co gorsze, ale wykluczyliśmy encefalopatię wątrobową i nerkową. Teraz wstępnie zakładamy, że to jednak padaczka idiopatyczna.

Ale rokowania są ostrożne, a wiadomo co to znaczy.

Póki co, Alaska smacznie śpi w śpiączce farmakologicznej, musieli jednak podać jej większą dawkę niż książkowa, bo Alaska wciąż się budziła, co znowu nie jest dobrym znakiem.

"Pies jest stary, bez sensu wydawać pieniądze, lepiej uśpić".

"Dwa tygodnie ją masz, nie wiem czym się tak ekscytować".

"Po co rezonans taki drogi".

Takie rzeczy słyszę, ale nie zamierzam się poddać, póki nie sprawdzę wszystkiego i póki nie będę wiedzieć, że zrobiliśmy dla niej wszystko co się dało. Nie po to adoptowałam psa, żeby go po trzech tygodniach usypiać.

To jest wyjątkowo trudna sytuacja, także dla mnie mentalnie. Łamie mi się serce gdy pomyślę, że nigdy nie zaznała nic dobrego, i nawet teraz nie dane  jest jej szczęście. Przeżyła dobrze poza schroniskiem kilka dni. I ja się na to po prostu nie godzę, chcę żeby miała chociaż kilka miesięcy wspaniałego życia i dlatego opcja uśpienia kompletnie odpada. Oczywiście nie chcę męczyć psa, któremu nie da się pomóc, ale póki co, muszę walczyć. Przecież nadzieja umiera ostatnia.

Póki co, rachunek od przyjęcia jej o drugiej w nocy z piątku na sobotę, stoi na około 1050pln. Każdy kolejny dzień tej śpiączki i podawania leków to ok. 700pln. W teorii, mogą być potrzebne 2-3 kolejne dni na podawanie tego leku, bo dziś w nocy przypadkiem wypięła się z kroplówki, i miała lekkie drgawki, co oznacza, że lek jeszcze raczej nie działa w pełni. Rezonans to ok. 1000pln - może więcej (sam rezonans to chyba ok. 800pln, ale jeszcze trzeba psa chwilowo uśpić i przygotować do badania).

To daje nam 1050+700*3+1000=4150pln.

Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy, i wtedy przede mną wydatek na bardzo drogą karmę na wrażliwy żołądek i leki, pewnie do 600-800pln miesięcznie. Ale z tym już sobie poradzę. Pewnie trzeba będzie też obłożyć mieszkanie dywanami, bo bidula rozjeżdża się na panelach, ale to juz tylko jednorazowy wydatek i wcale nie musi być ogromny, więc też powinno się udać.

Aktualnie potrzebuję tylko tej pomocy finansowej na stabilizację jej stanu od zaraz.

Trzymajcie proszę kciuki, tydzień szczęścia to zdecydowanie za mało.

Oby wszystkie te cierpienia były tragiczną sytuacją ze wspaniałym happy endem.

Jeśli coś pójdzie niestety nie tak, a mnie zostaną pieniądze, wpłacę resztę na wybrany przez nas wspólnie cel, może schronisko, może innego pieska.

Alaska - póki co w sennej krainie kucyków - przesyła uściski i dziękuje za pomoc. :)

Aktualizacje


  • Katarzyna Napiórkowska - awatar

    Katarzyna Napiórkowska

    30.01.2019
    30.01.2019

    Miesiąc później, Alaska ma się WSPANIALE!
    Nawet zaczyna się już powoli cieszyć na spacer, ataków padaczki BRAK!!! (jest na lekach, olejku CBD i MCT).
    Myślę, że śmiało można powiedzieć że wspólnymi siłami uratowaliśmy życie. Dziękujemy!

    Przed nami jednak jeszcze jeden rezonans głowy. Gdyby był to guz to raczej dawałby już znaki, ale dla świętego spokoju, na przełomie lutego/marca, zrobimy jeszcze ten jeden skan... Dam znać!

    Zdjęcie aktualizacji 25 297

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    18.12.2018
    18.12.2018

    Zdrowiej psiaku :)

  • Klaudia Czarnecka - awatar

    Klaudia Czarnecka

    17.12.2018
    17.12.2018

    trzymam kciuki :)

  • Niczka - awatar

    Niczka

    17.12.2018
    17.12.2018

    Czytając to wyje do poduszki myśląc jakbym się czuła, gdyby coś miało się stać mojemu Franiowi. Niewyobrażalny ból... Trzymam mocno kciuki i wierze, że wszystko skończy się dobrze!

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    16.12.2018
    16.12.2018

    To co robisz dla tego psa jest wielkie! Tak trzymaj

  • Karolina - awatar

    Karolina

    16.12.2018
    16.12.2018

    Trzymam kciuki :)

9 193 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 404 osoby
Katarzyna Napiórkowska - awatar

Katarzyna Napiórkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 404

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Wiktor Wnękowicz - awatar
Wiktor Wnękowicz
20
Aneta Milczarek - awatar
Aneta Milczarek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij