Światowy Dzień NGO: Jak zbierać środki dla Twojej organizacji na Pomagam

Katarzyna
27 lutego 2024
Fundraising na rzecz Twojej organizacji może być prosty i skuteczny! Na portalu Pomagam.pl założysz i poprowadzisz z sukcesem zbiórkę, żeby móc realizować cele swojej fundacji, czy stowarzyszenia.
Fundraising na rzecz Twojej organizacji może być prosty i skuteczny! Na portalu Pomagam.pl założysz i poprowadzisz z sukcesem zbiórkę, żeby móc realizować cele swojej fundacji, czy stowarzyszenia.

27 lutego obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych (NGO). Organizacje są siłą napędową zmian społecznych i nieustannie ciężko pracują na rzecz lepszej przyszłości dla nas wszystkich, działając na wielu płaszczyznach – od zdrowia i edukacji, poprzez pomoc zwierzętom, aż po ochronę środowiska i prawa człowieka. Znaczna część organizacji może działać i pomagać innym dzięki wsparciu darczyńców. Światowy Dzień NGO to idealny moment dla organizacji, aby rozpocząć zbiórkę funduszy na swoją działalność. Dla darczyńców to natomiast okazja do wsparcia organizacji szczególnie bliskim ich sercu.

Pomagam.pl umożliwia organizacjom, fundacjom i indywidualnym organizatorom zbieranie środków na różnorodne cele. Wspieranie zbiórek na Pomagam.pl jest proste, transparentne, bezpieczne i dostępne dla każdego. Na Pomagam.pl każda organizacja może całkowicie za darmo założyć zbiórkę i zacząć zbierać środki na realizację ważnych społecznie działań. Fundraising możesz prowadzić w bardzo prosty i szybki sposób.

Jak założyć zbiórkę dla organizacji na Pomagam.pl? 

  1. Wejdź na Pomagam.pl i kliknij przycisk “Stwórz zbiórkę – za darmo”

  2. Określ kwotę zbiórki Twojej organizacji i podaj jej tytuł

  3. Dodaj zdjęcie do Twojej zbiórki

Jak odpowiednie zdjęcia do zbiórki? Przeczytaj na naszym blogu: https://pomagam.pl/blog/zdjecie-zbiorki-internetowej-jak-dobrac/

  1. Dodaj opis

Jak stworzyć angażujący opis? Oto garść porad: https://pomagam.pl/blog/angazujacy-opis-zbiorki-jak-poruszyc-innych/

  1. Wybierz opcję samodzielną lub ze wsparciem Pomagam.pl

W momencie tworzenia zbiórki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki stowarzyszenia czy fundacji z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. Pomoże Ci to też pozyskać nowych darczyńców i szybciej zbierać pieniądze. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

  1. Opublikuj swoją zbiórkę i zacznij zbierać środki!

Jak promować zbiórkę Twojej organizacji w internecie, by skutecznie zbierać środki?

  1. Udostępnij zbiórkę w mediach społecznościowych

Pamiętaj, żeby udostępniać zbiórkę we wszystkich mediach społecznościowych Twojego stowarzyszenia czy fundacji: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube i TikTok. Stwórz angażujące posty, opisz krótko sytuację Twojej organizacji oraz wymień najważniejsze działania i najistotniejsze potrzeby. Dodawaj do postów materiały video oraz zdjęcia, które obrazują pracę Twojej organizacji.

Regularne aktualizacje, udostępnianie postępów zbiórki oraz odpowiadanie na komentarze i pytania to sposób na budowanie społeczności wokół Twojej organizacji i zwiększanie zaangażowania odbiorców. 

  1. Skontaktuj się z mediami, influencerami i liderami opinii

Znajdź influencerów, liderów opinii oraz media, które mają zasięg wśród grupy docelowej Twojej organizacji. Skup się na tych, którzy już wcześniej angażowali się w podobne tematy lub wyrażali zainteresowanie sprawami społecznymi, środowiskowymi czy humanitarnymi.

Przygotuj spersonalizowane wiadomości dla influencerów i mediów. Wyjaśnij, dlaczego kontaktujesz się właśnie z nimi i w jaki sposób ich zaangażowanie może przyczynić się do pomocy innym. 

Opracuj materiały prasowe i informacyjne, które łatwo można udostępnić, takie jak notatki prasowe, infografiki czy krótkie filmy wideo prezentujące cele i działania Twojej organizacji. Upewnij się, że są one atrakcyjne wizualnie i zawierają wszystkie niezbędne informacje.

Zaproponuj konkretną formę współpracy. Może to być udostępnienie posta, stworzenie dedykowanego contentu, przeprowadzenie wywiadu z przedstawicielem Twojej organizacji czy organizacja wspólnego eventu online.

Pamiętaj, że współpraca z influencerami i mediami to nie tylko jednorazowa akcja. Staraj się budować trwałe relacje, które mogą przynieść korzyści obu stronom w przyszłości. Po zakończeniu współpracy pamiętaj o podziękowaniach. Możesz również podzielić się wynikami zbiórki i feedbackiem, jakie otrzymałaś/otrzymałeś, aby pokazać realny wpływ ich zaangażowania.

  1. Skorzystaj z newslettera. Kontaktuj się mailowo ze swoimi darczyńcami

W mailingu do darczyńców opisz najważniejsze potrzeby i działania Twojej organizacji. Wiadomości mailowe powinny podkreślać, jak łatwo i skutecznie można wesprzeć Twoją organizację. Kontakt z darczyńcami indywidualnymi jest bardzo ważny.

Twoje newslettery powinny być w miarę krótkie, ale jednocześnie zawierać wszystkie kluczowe informacje. Przygotuj treść tak, aby była zwięzła, ale inspirująca i motywująca do działania. Zadaj sobie pytania takie jak:

Czy każde zdanie przekazuje istotną informację?

Czy treść motywuje odbiorcę do podjęcia działania?

Czy mailing jasno wskazuje, jak można wesprzeć Twoją organizację?

Każdy mail powinien kończyć się jasnym i konkretnym wezwaniem do działania (CTA – Call To Action), które nie pozostawia wątpliwości co do tego, jak odbiorca może pomóc. Możesz użyć klikalnych przycisków (buttonów) lub linków, aby podkreślić te wezwania, na przykład:

"Wesprzyj naszą organizację darowizną już dziś!"

“Przekaż darowiznę na rzecz naszej organizacji”

“Wpłać i pomóż nam dalej pomagać”

Pamiętaj, aby zawsze dodawać link, który kieruję darczyńcę do Twojej zbiórki. Bez konkretnego przekierowania darczyńca nie będzie wiedział, w jaki sposób wesprzeć Twoją organizację. 

Po wysłaniu wiadomości monitoruj zaangażowanie odbiorców i analizuj efektywność komunikacji, aby w przyszłości jeszcze lepiej dostosować swoje przekazy.

  1. Skorzystaj z płatnych reklam

Płatna reklama to potężne narzędzie, które może znacząco zwiększyć zasięg i skuteczność Twojej zbiórki pieniędzy, ale także pokazać się potencjalnym darczyńcom, a także pobudzić aktywność w tych, którzy już wpłacili na rzecz Twojej organizacji. Najpierw zdefiniuj, co chcesz osiągnąć dzięki kampanii płatnych reklam. Czy jest to zwiększenie świadomości o Twojej organizacji, zwiększenie liczby odwiedzin na stronie zbiórki, czy konkretne wpłaty na rzecz Twojej organizacji? Jasno określony cel pomoże Ci skonfigurować i zoptymalizować kampanię. Możesz pobudzić aktywność 

Platformy takie jak Facebook i Google Ads oferują zaawansowane opcje targetowania, które pozwalają dotrzeć do konkretnych grup odbiorców. Możesz segmentować odbiorców na podstawie demografii, zainteresowań, zachowań, a nawet wcześniejszych interakcji z Twoją stroną. Dostosowanie reklam do odpowiedniej grupy zwiększa szanse na ich skuteczność.

Regularnie sprawdzaj wyniki kampanii i dokonuj niezbędnych zmian. Narzędzia analityczne dostępne na platformach reklamowych oferują szczegółowe informacje o wydajności reklam, dzięki czemu możesz dostosować strategię. 

Pamiętaj, że każde NGO, niezależnie od wielkości czy zakresu działania, może skorzystać z narzędzi i strategii omówionych wyżej, aby efektywnie zbierać środki na Pomagam.pl. Od udostępniania w mediach społecznościowych, przez kontakt z mediami i influencerami, po komunikację mailową i skuteczne wykorzystanie płatnych reklam. Każdy z tych kroków może przyczynić się do sukcesu zbiórki Twojej organizacji.

Wejdź na Pomagam.pl, kliknij przycisk “Stwórz zbiórkę - za darmo!” i zacznij zbierać fundusze dla Twojej organizacji już dzisiaj. To bardzo proste!

Załóż zbiórkę

Nie wiesz jak założyć zbiórkę? Odwiedź nasz kanał na Youtube, gdzie wyjaśniamy Ci jak to zrobić:

Jak założyć zbiórkę?


Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij