Jesteśmy wolontariuszami wrocławskiej fundacji Kociarnia KŻ i chcielibyśmy prosić o wsparcie na diagnostykę i leczenie kotki Czarnuszki.
Wyobraźcie sobie podwrocławskie osiedle, wokół same zamożne domy. Ich mieszkańcy mają czasem swoje zadbane psy i koty, podają im najlepsze karmy, wyprowadzają na spacery, opłacają petsitterów albo hoteliki gdy sami jadą na wakacje. Im ani ich zwierzakom nie grozi zimno, głód, opuszczenie czy choroby.
A w tym wszystkim Czarnuszka. Pomiędzy posesjami, na deszczu, na zimnie, jedząca to, co uda jej się znaleźć na śmietniku lub wyjeść z pańskiego stołu. Wielokrotnie rodziła maluchy, a jej jedynym schronieniem był karton. Oswojona kotka, którą ktoś wśród tych bogatych domów wyrzucił a nikt wokół nie okazał jej serca. Na szczęście kotkę podczas wyłapywania innego stada do sterylizacji dostrzegła nasza wolontariuszka i zabrała ją do siebie. Maluchy, które przeżyły, znalazły już dom, Czarnuszka nadal czeka.
Niestety ogromną przeszkodą na drodze do znalezienia kotce domu jest jej stan zdrowia. Okazało się, że zdrowie Czarnuszki zostało w czasie tej bezdomności mocno nadwyrężone. Testy wykazały obecność wirusa i chorobę felv. Usg nas uspokoiło, ale są poważne kłopoty z oddychaniem. Kicia kilka razy dziennie ma napady kichania, które najczęściej następują po jedzeniu, wizycie w kuwecie, zabawie wędką czy kiedy przechodzi do mruczenia - czyli przy standardowych kocich aktywnościach. Kotka cała jest drobna i ma malutki nosek, ale lekarz bezwzględnie zalecił rynoskopię ponieważ napadom kichania, które ma kotka towarzyszy wypływ z nosa, krwawienie, osłabienie i złe samopoczucie. Niestety antybiotykoterapia nie pomogła i jeszcze bardziej osłabiła kotkę.
Tylko tak będziemy mogli odróżnić stan zapalny od nowotworu, polipów czy grzybicy jamy nosowej. Niezbędne jest zbadanie co zapycha nosek i sprawia, że kotka kicha krwią, nie ma węchu, przez co traci apetyt i chudnie w oczach. Koszt samego badania może przekroczyć 1300 złotych, dodatkowo są wymagane szczegółowe badania krwi.
Bardzo prosimy o wsparcie w leczeniu kotki. Nasza fundacja na bieżąco sterylizuje i leczy koty bezdomne aby zapobiegać szerzeniu się bezdomności oraz chorób wśród kotów. Taki wydatek jest dla nas ogromny - przekłada się na 15 sterylizacji, co w szczycie wiosennego "marcowania" jest dla nas bardzo istotne. Dzięki wsparciu będziemy mogli zdiagnozować i wyleczyć kotkę aby nie musiała dłużej cierpieć.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!