Zbiórka Chory Franek zbiera na leki. - zdjęcie główne

Chory Franek zbiera na leki.

787 zł  z 2 400 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób

Świat to miejsce odwiecznej walki o prawa. Feministki walczą o prawa  kobiet, rozmaite zrzeszenia walczą o prawa pracowników, powszechne prawo  do wolnych wyborów, prawo do wolności słowa, prawa człowieka i prawa  dziecka, prawo do informacji, prawo do zasiłku, emerytury, urlopu. Prawo  do godnego życia i decydowania o sobie.

 Franek chciałby  tylko jedno prawo. Prawo do życia. Tak jest ten świat skonstruowany, raz  ma się wszystko, a za chwilę nic. Franek był w czepku urodzony.  Przyszedł na świat w biednym gospodarstwie, ale jego Pan miał wielkie  serce. Jego zwierzyniec żył ubogo, acz godnie. Malutka stodoła zawsze  była schludna, w żłobie było ziarno, zielona łąka ogrodzona drewnianymi  palikami tylko dla Franka. Dzielili się każda kromką chleba i kolejnym  dniem. Ale serce staruszka choć wielkie, okazało się słabe. Kiedy nagle  odszedł na początku marca 2015, osierocił Franka, stado psów, krowę. Psy  trafiły do sąsiadów. Krowa poszła na rzeź. Franka zabrał handlarz. Dał  mu szansę. Bo staruszka znał i lubił. Jednak minął tydzień, a klienta na  Franka nie było.

 W końcu zadzwonił do nas. "Chcecie, to weźcie, za pieniędzmi zaczekam chwilę przez starego, on dobry chłop był". I wzięliśmy.

Dzięki Waszemu wsparciu trafił pod skrzydła fundacji w 2015 roku. Znalazł swój skrawek nieba na  szczedrzykowickim folwarku, choć  po śmierci swojego ludzkiego  przyjaciela długo za nim tęsknił i często  wypatrywał gdzieś w oddali.  Dziś, w pełni zaaklimatyzował się w stadzie fundacyjnych osiołków i  kucyków, tylko wieczorami, gdy zapada zmrok  czasem żałośnie zaryczy jak  gdyby jeszcze czekał na to co już się  skończyło.

Franek to starszy już muł. Skronie jego też już przyprószone siwizną,  coraz dłużej trwa u niego zmiana sierści.  I jak by starość to zbyt  mało, zaczął mieć problemy oddechowe. Chrapy  jak spodki. To RAO. Franek aby żyć, codziennie musi przyjmować leki i suplementy wspomagające układ oddechowy. A to kosztuje. 

Miesięczny koszt utrzymania i zakupu leków dla Franka to 500 zł, ma częściową opiekę wirtualną, ale sporo mu brakuje. 

Franek zbiera na pół roku swojego utrzymania i leczenia. 

Prosimy wesprzyj Franka.

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  15.04.2020
  15.04.2020

  Kochani ❤ ostatnie dni owocowały w pomoc od Was. Dziękujemy! Czekamy, aż słońce powróci. 🌞 Prosimy, pamiętajcie o azylu, to dzięki Wam w ogóle ciągle tu jesteśmy. 🌺 Bez Was nie pójdziemy dalej! Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Dla tych zwierząt liczy się dziś każdy grosz. Pomóż, jeśli możesz: https://pomagam.pl/centaurus

  Zdjęcie aktualizacji 47 778

Komentarze


 • Jola - awatar

  Jola

  29.01.2017
  29.01.2017

  Zdrówka Franus, dasz radę😊

787 zł  z 2 400 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób

Wpłaty: 12

Jola - awatar
Jola
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Aleksandra - awatar
Aleksandra
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Domi - awatar
Domi
17
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Stajnia Krzyżanowice - awatar
Stajnia Krzyżanowice
100
Adam - awatar
Adam
50
Jola - awatar
Jola
100
marzena - awatar
marzena
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij