Zbiórka Dom dla kotów i ich Aliny - zdjęcie główne

Dom dla kotów i ich Aliny

6 500 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 165 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Alina jest bezdomna, ale koty, którymi się opiekuje — dom mają. Mieszkają u Aliny w chatynce z dykty i przegniłych desek. Alina nie ma prawdziwego domu między innymi dlatego, że nie chce zostawić swoich przyjaciół. Nie chce porzucić ich i zamieszkać w przytułku, ani u krewnych. Nie chce żyć bez kotów.

Prawdopodobnie, gdyby jej życie potoczyło się innym torem, byłaby zwykłą kociarą. Miałaby torbę i kubek z kotkiem, jej telefon by miauczał zamiast dzwonić, a na spodniach zawsze widoczne byłyby kłaczki w różnych kolorach… Gdybyście odwiedzili ją w jej domu, od razu zauważylibyście pięć kuwet w pięciu kolorach i rządek miseczek przy kuchennej szafce... Może i mówiliby o niej, że jest trochę dziwna, że ma koci odchył, ale ona byłaby szczęśliwa. Siadałaby wieczorem do fejsbooka, koty obsiadałyby jej nogi i stolik, a ona wrzucałaby ich zdjęcia w śpiących, ziewających lubi przeciągających się pozach… Mąż zerkałby na nią z rozczuleniem, a dzieci żartowały, że bardziej kocha swoje futerka niż wnuki…

Lecz niestety… Zamiast tego, jest dom, który dla wielu z nas domem nie jest, jest zepsuty piec, który puszcza dym do środka, jest łóżko, które… sama nie wiem jak to określić…

Sąsiadka Aliny opowiedziała nam historię, jak to któregoś wieczora Alina wpadła na jej podwórko z przeraźliwym krzykiem: on umieeera! on uuuumieeeera! Musimy go ratować!!! W brudnych, pomarszczonych dłoniach trzymała potrąconego jeża.

Alina czasem prosi sąsiadkę o jedzenie dla swoich kotów. Dla siebie — nigdy. A kiedy chcą dać jej ludzkie jedzenie lub czyste ubranie to puszcza oko, uśmiecha się tajemniczo i mówi: „Dla mnie to szkoooda”…

Postanowiliśmy jej pomóc. Jej i jej stadku. Koty sukcesywnie odławiamy, leczymy i sterylizujemy.  Zawozimy karmę dla nich i jedzenie dla niej.

Ale kiedy tam jesteśmy i patrzymy na miejsce, w którym mieszka ta cudowna kobieta — serce rozpada się nam na milion kawałków. Dlatego obmyśliliśmy plan. Jeśli uda nam się zebrać pieniądze, kupimy Alinie kontener mieszkalny. Takie pracownicze, niewielkie pudełeczko, które ustawimy na działce należącej do matki Aliny. Starsza pani wyraziła na to zgodę.

Na OLX taka przykładowa budka kosztuje 5500 zł plus transport.Alina, gdy usłyszała o naszych zamiarach, z miejsca zaczęła snuć marzenia, że sobie chodniczek na podłodze położy i że kotki będą miały w końcu sucho i ciepło i gdzie łapki wyciągnąć…

Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się zapewnić Alinie dach nad głową. Że wspólnymi siłami kupimy kontener i opłacimy jego transport na działkę. Najtęższe mrozy już za nami. Na szczęście, Alina i jej zwierzęta — przetrwali. Alina ma tylko przemrożoną skórę na zewnętrznej stronie dłoni… Nie przejmuje się tym jednak. Czasem mruczy pod nosem, że ją piecze ręka, jakby się oparzyła… Ale przed nimi jeszcze wiele zimnych, wietrznych, deszczowych dni i nocy. Nie pozwólmy by musieli mieszkać na tym dzikim wysypisku śmieci, w tych krzakach niemożliwych do przejścia, w tym błocie po kolana…


Pokażmy jej, że zwykli ludzie, tacy jak my, też mają serce. Że świat, który obszedł się z nią okrutnie, nie jest zły do cna. Że komuś na niej zależy. Że ktoś dostrzega jej dobro i wyjątkowość. Że nie jest sama. Pomóżmy…

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.04.2018
  05.04.2018

  Niech się wszystko dobrze ułoży, a koty niech zdrowieją!

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   07.04.2018
   07.04.2018

   Zrobimy wszystko, żeby tak było. Dziękujemy za pomoc.

 • Sławek Wroński - awatar

  Sławek Wroński

  19.03.2018
  19.03.2018

  Powodzenia i ponawiajcie zbiórki na karmę dla jej kotków. Oby wszystko się powiodło

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   20.03.2018
   20.03.2018

   Dziękujemy. Jest już zbiórka na leczenie, kastrację i szpital dla kotów Aliny. To one nas do niej sprowadziły... Jeszcze raz dziękujemy.

 • K.SIW - awatar

  K.SIW

  19.03.2018
  19.03.2018

  Powodzenia

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   19.03.2018
   19.03.2018

   Dziękujemy. Jesteśmy coraz bliżej...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.03.2018
  17.03.2018

  Wspaniała inicjatywa. Koty dają ciepło podarujmy im i tym, którzy o nie dbają, trochę ciepła w zamian.

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   19.03.2018
   19.03.2018

   Jesteśmy tego samego zdania! Trochę ciepła i suchości! Szczególnie teraz, gdy tak mokro i zimno. Dziękujemy za pomoc.

 • Kasia i Wiktor - awatar

  Kasia i Wiktor

  17.03.2018
  17.03.2018

  Bardzo chcemy, żeby udało się pomóc pani Alinie <3

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   19.03.2018
   19.03.2018

   My też tego bardzo chcemy. Jesteśmy już bardzo blisko celu, dzięki takim Ludziom ja Wy. Dziękujemy z całego serduszka.

6 500 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 165 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 165

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Lukasz Kepa - awatar
Lukasz Kepa
68
Urszula Jankowska - awatar
Urszula Jankowska
30
Joanna Wojciechowska - awatar
Joanna Wojciechowska
20
Ania Grzeszczyk - awatar
Ania Grzeszczyk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
marrtta - awatar
marrtta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Dorota Górna - awatar
Dorota Górna
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij