Na walkę o życie Druni

2 123 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób w ciągu 3 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 

Drunia jest 14-letnią koteczką, która długo mierzyła się z bezdomnością — do schroniska trafiła niezwykle chuda, słaba, ze skołtunionym futerkiem. Bardzo szybko zupełnie się załamała, przestała jeść i zachorowała na koci katar. Stan Druni był tak trudny i niestabilny, że zaczęliśmy ogromnie martwić się o jej życie. Kicia nie jadła, miała problemy z oddychaniem, ropny wypływ z pochwy, a koci katar zaatakował też jej oczko.

Mimo tego Drunia tak bardzo chciała żyć. Przede wszystkim załamywał ją stres i samotność bezdomości — kicia na sam widok człowieka ugniatała kocyk i zaczynała mruczeć. Stało się jasne, że musi znaleźć się w spokojniejszych warunkach, by przeżyć.

Jesteśmy niesamowicie wzruszeni falą pomocy i zainteresowania, która pojawiła się natychmiast po udostępnionym na Kotach z Palucha filmiku z Drunią. W momencie jego udostępnienia byłyśmy już gotowe, by kicię zabrać, ale schroniskowe formalności umożliwiły to dopiero w poniedziałek wieczorem. Wolontariuszka Druni pojechała po nią tak szybko, jak to możliwe, a potem przewiozła do lecznicy zewnętrznej.

W lecznicy kicia jest jedyną mieszkanką szpitala zakaźnego i jest doglądana z wielką uwagą. W tym momencie, chociaż powoli zaczyna interesować się jedzeniem, jest dokarmiana przez sondę dożołądkową, jest również pod ciągłą kroplówką dożylną i dożylnie przyjmuje antybiotyki. Najbardziej martwiące jest zdiagnozowane w poniedziałek ropomacicze, które będzie wymagało leczenia operacyjnego tak szybko, jak to możliwe. Drunia musi być pod stałą, całodobową opieką, z kontrolą temperatury ciała, apetytu i stanu kroplówki. Wiemy, że w lecznicy zewnętrznej doglądana jest też w nocy, a brak schroniskowego stresu i nadmiaru bodźców powinien mieć ogromny wpływ na jej stan zdrowia.

Malutkie ciałko Druni potrzebuje nieustannego wsparcia, jednak sama Drunia chyba tego nie zauważa. Już w trakcie transportu z wielką ciekawością ze swojego transportera przyglądała się widokom za oknem, a gdy drzwiczki jej transportera zostawały nawet odrobinę uchylone, wspinała się od razu na ręce, wciskała łepek w rękę i wielką determinacją domagała się głaskania, mrucząc przy tym jak mały traktorek. Podobnie jest w klinice, gdzie mruczy, gdy tylko widzi człowieka. Drunia jest też przede wszystkim ugniataczką pierwszej klasy i była gotowa swoimi chudziutkimi łapkami ugniatać nawet stół weterynarza! 

Jedna doba w szpitalu to koszt pomiędzy 800 - 1200 zł. W dodatku Drunia będzie potrzebowała zabiegu w związku z ropomaciczem, a jej stan sprawia, że będzie to zabieg trudny i wymagający bardzo szczególnej uwagi. Przed operacją czeka nas szereg badań - echo serca, USG, szerokie badania krwi. Drunia  będzie potrzebowała też konsultacji okulistycznej, ponieważ silny katar uszkodził oczko i dodatkowo wskazana jest konsultacja ortopedyczna i rtg z uwagi na bolesność plecków. Po opuszczeniu szpitala kicia ma miejsce w domu tymczasowym wolontariuszki, a potem mamy nadzieję, że też dom stały pełen miłości i troski u kogoś, kogo chwyciła za serce swoją historię.

Teraz jednak prosimy o pomoc w opłaceniu kosztów hospitalizacji kici. Ona tak bardzo chce żyć — wspólnie możemy jej to umożliwić!

Aktualizacje


  • Grupa Pomocy Kotom MRAU - awatar

    Grupa Pomocy Kotom MRAU

    22.05.2025
    22.05.2025

    Nasza niunia zaczęła jeść sama 😍 Jest najslodszą pacjentką szpitala i co chwile pracownicy ją odwiedzają, co jest dla Druni najlepszym lekiem 🥰

    Jak wszystko dobrze pójdzie, Drunia jutro będzie mogła opuścić klinikę i przeniesie się do domu tymczasowego 😍❤️

    Dziękujemy za Wasze wsparcie 🥹 Nadal prosimy o dalsze udostępnienia zbiórki, bo przed malutką jeszcze niestety długa droga.

2 123 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób w ciągu 3 dni.
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 35

Marta Rutkowska - awatar
Marta Rutkowska
100
Bnbn - awatar
Bnbn
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Katarzyna - awatar
Katarzyna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Paulina - awatar
Paulina
3
Katarzyna - awatar
Katarzyna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marcin - awatar
Marcin
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij