Czym jest praca inspektora ds. ochrony zwierząt? Chcielibyśmy powiedzieć, że jest to przyjemna i piękna sprawa, gdy możemy pomóc chorym i potrzebującym zwierzętom, bo fakt - ich wdzięczność widać w oczach i jest to dla nas największa nagroda. Niestety często jednak trafiamy w miejsca, które lepiej, żeby nie istniały...
Od kilku miesięcy prowadziliśmy interwencję na posesji, gdzie przebywało 28 psów. Jakiś czas temu odebraliśmy cztery schorowane, około sześciotygodniowe szczenięta. Nie można było stwierdzić, która z suk jest matką. Nie wiadomo było ile psów jest w domu, część z nich biegała po wsi, część była w domu, część na posesji. Kilka tygodni później po rozmowach z Gminą podjęliśmy kolejne działania podczas których udało nam się odebrać 14 psów - siedem około siedmiomiesięcznych szczeniaków oraz sukę karmiącą z sześcioma trzytygodniowymi szczeniętami. Jesteśmy już po ostatniej interwencji podczas której udało się odebrać 10 psów.
Zwierzęta mieszkały w domu oraz na posesji śpiąc pod gołym niebem w niesamowitym brudzie i niechlujstwie.
Zwierzęta były karmione chlebem, do picia dostawały mleko. Kilkukrotnie podejmowane próby pomocy właścicielce okazywały się bezskuteczne. Nie widziała ona w warunkach, w których przebywały psy i w ich zdrowiu nic złego.
Zwierzęta z głodu atakowały się i zjadały nawzajem...
Psy kompletnie dzikie, przerażone, wycofane. Bały się nawet właścicielki. Nie były przyzwyczajone do człowieka, uciekały na sam widok. Nie wiedziały nawet, że kiełbasę można zjeść. Nieszczepione, bez pomocy weterynarzy, zarobaczone, głodne, dzikie.
Dzięki profesjonalnemu podejściu Wójtowi Gminy oraz pracownikom udało nam się uratować wszystkie zwierzęta, które przeżyły i nie zostały zjedzone przez inne. Nieoceniona okazała się pomoc Policji oraz Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej. Większa część psów została zabrana przez gminę natomiast nie mogliśmy oddać najmłodszych szczeniąt do schroniska stąd podjęliśmy decyzję o wzięciu maluchów pod swoje skrzydła.
Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu faktur oraz na karmę dla zwierzaków! Z naszej strony obiecujemy, że nie odpuścimy i będziemy walczyć, aby żadne zwierzę tam więcej nie ucierpiało!
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Adrianna B.
Życzę wytrwałości, nie poddawajcie się nigdy ❤❤❤