Wrocławskie domy tymczasowe zbierają na spłatę faktur za wizyty weterynaryjne czterech koszatniczek i szczura.
Koszatniczki przebywają w Koszatniczkowym domu tymczasowym "u Kociary" (www.facebook.com/koszatniczki.u.kociary), szczur natomiast w Domu tymczasowym Ogonki we Wrocławiu (www.facebook.com/Dom-Tymczasowy-Ogonki-we-Wrocławiu-1003917939734015).
1. Eza
Historia Ezy:
Koszatniczka Eza została zaatakowana przez kota w niedzielę 18.03.2018. Po tym zdarzeniu stała się apatyczna, nie jadła, nie piła i nie wydalała. Pod opiekę fundacji trafiła 20.03. Została przyjęta przez lekarza weterynarii w Poznaniu, ale zastosowane leczenie nie przyniosło rezultatu, koszatniczka nadal nie zaczęła jeść, a jej przewód pokarmowy przestał pracować. 21.03 została przyjęta do kliniki SKvet, gdzie przeprowadzono szczegółowe badania (RTG, USG), podano leki pobudzające perystaltykę przewodu pokarmowego, koszatniczka została poddana hospitalizacji. Następnego dnia pojawiły się pierwsze bezkształtne, małe pojedyncze bobki i tak wyglądają do dziś. Na dzień 25.03 koszatniczka nadal jest leczona, dostaje antybiotyk oraz lek pobudzający pracę przewodu pokarmowego, nadal nie je samodzielnie, wymaga dokarmiania, jest aktywniejsza, ale jeszcze nie zachowuje się jak typowa koszatniczka.
Opis badania z pierwszej wizyty Ezy w gabinecie weterynaryjnym w Poznaniu.
20.03.2018. "Nie je i nie pije od wczoraj".
21.03.2018 wizyta nocna.
Trzymajcie kciuki za malutką, abyśmy w końcu zobaczyli znaczną poprawę!
Więcej o Ezie możecie przeczytać na wydarzeniu ->
2. Aria i Sansa
Historia koszatniczek:
Aria i Sansa to kilkuletnie koszatniczki, które kilkakrotnie rodziły maluchy w pseudohodowli. Aktualnie poszukują swojego domu spokojnej starości, może znajdą go u kogoś z Was? Już tyle wycierpiały.
16.03.2018
Opis badania:
Aria - wydano Veraflox zgodnie z antybiogramem.
Sansa - zaklejone oko, rozpulchniona błona śluzowa spojówki, z jamy ustnej ropny zapach. Nie zarastający sierścią obszar w okolicy karku, wyłysienia na dystalnych częściach kończyn piersiowych. Pobrano sierść na mykologię.
W ramach przypomienia - 13.03.2018 pobrany został wymaz z nosa Arii na bakteriologię, w związku z utrzymującym się kichaniem (o czym była mowa na zbiórce -> https://pomagam.pl/faktura517).
W Arii nosie bytuje bakteria Klebsiella Pneumoniae, czyli pałeczka zapalenia płuc. Pierwszym podanym antybiotykiem była azytromycyna, niestety ten antybiotyk okazał się nieskuteczny. Po zrobieniu antybiogramu okazało się, że ta bakteria jest na dany antybiotyk oporna, przez co zmieniliśmy antybiotyk.
Aktualnie u obu koszatniczek nastąpiła poprawa. Aria już nie kicha, Sansa już nie ma sklejonego oka, ale sierść jeszcze nie odrosła - ciągle jest w trakcie leczenia.
Więcej o Arii i Sansie możecie dowiedzieć się na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/410408869383381
3. Halinka
Historia Halinki:
Halinka pochodzi z tej samej pseudohodowli co Aria i Sansa. Aktualnie ma nadzieję na godną emeryturę wśród innych koszatniczek tej samej płci.
16.03.2018
Opis wywiadu: Halince prawie codziennie pojawia się ropny wypływ z oczu.
Opis badania: Intensywny ropny zapach z jamy ustnej. Worki spojówkowe bez zmian. Osłuchowo bez zmian.
Wykonano zdjęcie RTG. W RTG są widoczne przerosty wsteczne przedtrzonowców.
Po leczeniu nastąpiła poprawa, ropna wydzielina z oczu jest mniej obfita i rzadziej widoczna, jednak ze względu na przerostu nie jest możliwe całkowite wyleczenie.
Więcej o Halince możecie dowiedzieć się na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/410408869383381
4. SilverHistoria:
Silver to samica z interwencji wrocławskiej, w której odebrano ponad 300 szczurów.
Wolontariuszka zajmująca się Silver zauważyła u niej guza listwy mlecznej, szczurzyca została wykastrowana i usunięto gruczolaka.
Więcej o Arii i Sansie możecie dowiedzieć się na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/1951487631534910
---------------------------------------------------------------
Prosimy o pomoc w spłacie faktur!
Pierwsza faktura została wygenerowana na Eze za pierwszą wizytę w gabinecie weterynaryjnym w Poznaniu.
Druga faktura jest fakturą zbiorczą za kolejne wizyty Ezy oraz wizyty i badania Sansy, Arii, Halinki, i również zabieg Silver.
Łącznie do zapłaty za dwie faktury mamy 648,08 zł
Pamiętajcie, że istniejemy i pomagamy tylko dzięki Waszemu wsparciu. Bez Was nie było by VIVA Gryzonie!
------------------------------------------------------------------------------------------------
Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888
Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.
Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.
Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).
Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!