Zbiórka Eza, Aria, Sansa,Halina i Silver - zdjęcie główne

Eza, Aria, Sansa,Halina i Silver

649 zł  z 649 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby

Wrocławskie domy tymczasowe zbierają na spłatę faktur za wizyty weterynaryjne czterech koszatniczek i szczura.
Koszatniczki przebywają w Koszatniczkowym domu tymczasowym "u Kociary" (www.facebook.com/koszatniczki.u.kociary), szczur natomiast w Domu tymczasowym Ogonki we Wrocławiu (www.facebook.com/Dom-Tymczasowy-Ogonki-we-Wrocławiu-1003917939734015).

1. Eza

Historia Ezy:
Koszatniczka Eza została zaatakowana przez kota w niedzielę 18.03.2018. Po tym zdarzeniu stała się apatyczna, nie jadła, nie piła i nie wydalała. Pod opiekę fundacji trafiła 20.03. Została przyjęta przez lekarza weterynarii w Poznaniu, ale zastosowane leczenie nie przyniosło rezultatu, koszatniczka nadal nie zaczęła jeść, a jej przewód pokarmowy przestał pracować. 21.03 została przyjęta do kliniki SKvet, gdzie przeprowadzono szczegółowe badania (RTG, USG), podano leki pobudzające perystaltykę przewodu pokarmowego, koszatniczka została poddana hospitalizacji. Następnego dnia pojawiły się pierwsze bezkształtne, małe pojedyncze bobki i tak wyglądają do dziś. Na dzień 25.03 koszatniczka nadal jest leczona, dostaje antybiotyk oraz lek pobudzający pracę przewodu pokarmowego, nadal nie je samodzielnie, wymaga dokarmiania, jest aktywniejsza, ale jeszcze nie zachowuje się jak typowa koszatniczka.

Opis badania z pierwszej wizyty Ezy w gabinecie weterynaryjnym w Poznaniu.
20.03.2018. "Nie je i nie pije od wczoraj".

21.03.2018 wizyta nocna.

Trzymajcie kciuki za malutką, abyśmy w końcu zobaczyli znaczną poprawę!

Więcej o Ezie możecie przeczytać na wydarzeniu -> 


2. Aria i Sansa

Historia koszatniczek:

Aria i Sansa to kilkuletnie koszatniczki, które kilkakrotnie rodziły maluchy w pseudohodowli. Aktualnie poszukują swojego domu spokojnej starości, może znajdą go u kogoś z Was? Już tyle wycierpiały.

16.03.2018
Opis badania:
Aria - wydano Veraflox zgodnie z antybiogramem.
Sansa - zaklejone oko, rozpulchniona błona śluzowa spojówki, z jamy ustnej ropny zapach. Nie zarastający sierścią obszar w okolicy karku, wyłysienia na dystalnych częściach kończyn piersiowych. Pobrano sierść na mykologię.

W ramach przypomienia - 13.03.2018 pobrany został wymaz z nosa Arii na bakteriologię, w związku z utrzymującym się kichaniem (o czym była mowa na zbiórce -> https://pomagam.pl/faktura517).
W Arii nosie bytuje bakteria Klebsiella Pneumoniae, czyli pałeczka zapalenia płuc. Pierwszym podanym antybiotykiem była azytromycyna, niestety ten antybiotyk okazał się nieskuteczny. Po zrobieniu antybiogramu okazało się, że ta bakteria jest na dany antybiotyk oporna, przez co zmieniliśmy antybiotyk.
Aktualnie u obu koszatniczek nastąpiła poprawa. Aria już nie kicha, Sansa już nie ma sklejonego oka, ale sierść jeszcze nie odrosła - ciągle jest w trakcie leczenia.


Więcej o Arii i Sansie możecie dowiedzieć się na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/410408869383381


3. Halinka

Historia Halinki:
Halinka pochodzi z tej samej pseudohodowli co Aria i Sansa. Aktualnie ma nadzieję na godną emeryturę wśród innych koszatniczek tej samej płci.

16.03.2018
Opis wywiadu: Halince prawie codziennie pojawia się ropny wypływ z oczu.
Opis badania: Intensywny ropny zapach z jamy ustnej. Worki spojówkowe bez zmian. Osłuchowo bez zmian.
Wykonano zdjęcie RTG. W RTG są widoczne przerosty wsteczne przedtrzonowców.

Po leczeniu nastąpiła poprawa, ropna wydzielina z oczu jest mniej obfita i rzadziej widoczna, jednak ze względu na przerostu nie jest możliwe całkowite wyleczenie.

Więcej o Halince możecie dowiedzieć się na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/410408869383381


4. SilverHistoria:
Silver to samica z interwencji wrocławskiej, w której odebrano ponad 300 szczurów.

Wolontariuszka zajmująca się Silver zauważyła u niej guza listwy mlecznej, szczurzyca została wykastrowana i usunięto gruczolaka.


Więcej o Arii i Sansie możecie dowiedzieć się na wydarzeniu -> www.facebook.com/events/1951487631534910


---------------------------------------------------------------


Prosimy o pomoc w spłacie faktur!

Pierwsza faktura została wygenerowana na Eze za pierwszą wizytę w gabinecie weterynaryjnym w Poznaniu.

Druga faktura jest fakturą zbiorczą za kolejne wizyty Ezy oraz wizyty i badania Sansy, Arii, Halinki, i również zabieg Silver.


Łącznie do zapłaty za dwie faktury mamy 648,08 zł


Pamiętajcie, że istniejemy i pomagamy tylko dzięki Waszemu wsparciu. Bez Was nie było by VIVA Gryzonie!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl

649 zł  z 649 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby

Wpłaty: 24

Katarzyna Mazur - awatar
Katarzyna Mazur
20
Emilia Lefik - awatar
Emilia Lefik
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monika Matczak - awatar
Monika Matczak
5
Natalia Świtkiewicz - awatar
Natalia Świtkiewicz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij