Marie była mamą siedmiorga dzieci. Razem z mężem bardzo dbali o córki i synów. Aby utrzymać rodzinę ciężko pracowali na swoim niewielkim polu. Żyli bardzo skromnie, ale szczęśliwie. Z radością wyczekiwali także przyjścia na świat kolejnego dziecka. Marie miała nadzieję, że oczekiwany poród będzie bezproblemowy - tak jak poprzednie. Nie była jednak w stanie upewnić się czy ciąża przebiega prawidłowo. W okolicy nie było dobrze wyposażonego ośrodka zdrowia. W miejscowej przychodni pracowały dwie położne ogólnie przyuczone do zawodu, które nie potrafiły odpowiednio zbadać Marie.
Poród zaczął się niespodziewanie kiedy kobieta pracowała przy zbiorach manioku. Sąsiedzi zawieźli ją do przychodni na motorze. Na miejscu pojawiły się komplikacje. Położne nie były w stanie stwierdzić co jest przyczyną problemów. Nagle Marie zaczęła silnie krwawić, słabła, traciła przytomność. Najbliższy lekarz przyjmował w miejscowości oddalonej o 200 km. Nie było szans na transport i cesarskie cięcie. Niewykryte podczas ciąży zaburzenia okazały się śmiertelne w trakcie porodu. Zmarła zarówno mama jak i dziecko… Mąż Marie został sam z siedmiorgiem dzieci.
Gdyby lokalny ośrodek zdrowia był wyposażony w podstawowy sprzęt ginekologiczny i zatrudniał odpowiednio przeszkolone położne ta historia nie musiałaby się wydarzyć.
Republika Środkowoafrykańska to jedno z najbiedniejszych państw świata, w którym od lat trwa wojna domowa. Śmiertelność wśród dzieci do 5 roku życia sięga tam 110 na 1000 żywych urodzeń (w Unii Europejskiej notuje się 4 zgony na 1000 żywych urodzeń). Aby chociaż częściowo odmienić tę dramatyczną sytuację chcemy kupić wyposażenie do 24 ośrodków zdrowia oraz zorganizować szkolenia dla pracującego w nich personelu. Koszt sprzętu i materiałów dla jednego ośrodka to 1 850 zł… Tyle kosztuje szansa na bezpieczny poród dla setek kobiet.
Fundacja Redemptoris Missio ma wieloletnie doświadczenie w realizowaniu projektów pomocowych, a dzięki jej działaniom wsparcie trafiło do setek tysięcy pacjentów z ponad 50 państw Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Sara - wolontariuszka Fundacji, która będzie szkolić personel w Republice Środkowoafrykańskiej brała dotychczas udział w misjach medycznych w Kamerunie, Ghanie i Madagaskarze. Jej wiedza i umiejętności pozwolą dobrze wykorzystać sprzęt medyczny przeznaczony dla ośrodków zdrowia.
To wszystko to jednak za mało… Nie uda nam się pomóc przyszłym mamom z Republiki Środkowoafrykańskiej bez Twojego wsparcia…
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Bozena Kondrat
Niech dobro rodzi dobro.Im więcej dajesz ,tym bardziej jesteś szczęśliwy :)Wspaniałe dzieło i wspaniałe wolontariuszki :):):)Panie wspieraj to dzieło:):)