Stado półdzikich kotów.
Stado chorych kotów.
Stado głodnych kotów.
Stado kotów zamarzających.
I Ona — ich opiekunka — osoba bezdomna.
Dzieli się ze swoim stadem czym może. Stado jest jej Rodziną. Ona mieszka w rozpadającej się ruderze. One mieszkają w jej rozpadającym się łóżku. Szczególnie teraz — gdy zimno — mieszkają częściej i bardziej. Bardziej się tulą do Niej i do siebie w brudnej pościeli. Mrużą oczy, gdy Ona rozpala w rozklekotanej kozie. Dym drażni im oczy i nosy. Ale zostaną tu. Zostaną, bo to ich dom. Bo Ona jest ich, a one — jej. Pragniemy im pomóc. Złapaliśmy i zabezpieczyliśmy cztery koty, które teraz są pod opieką weterynarza. Leczymy infekcje dróg oddechowych i świerzb. Jeden kocurek ma guza w przewodzie słuchowym. Walczymy z pasożytami. Zawozimy jedzenie. Do złapania, wyleczenia i kastracji jest jeszcze co najmniej piątka. Ale musimy poczekać. Musimy zebrać fundusze na leczenie, karmę, kastracje i pobyt w lecznicy obecnych i przyszłych pacjentów ze stada. Musimy poczekać aż mróz zelżeje, by Ona nie była sama. Musimy szanować Jej zdanie. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości pozwoli nam złapać i wyleczyć resztę swoich jedynych, prawdziwych przyjaciół.
Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą uda nam się ocalić tą nietypową, ale bardzo potrzebującą Rodzinę.
*środki niewykorzystane na wskazany cel będą przeznaczone na cele statutowe Fundacji Przytul Kota.
Aktualizacja (19.03.2018) Do tej pory złapaliśmy kolejne cztery koty. Wśród nich są dwie kotki z dużymi brzuszkami. Niestety jeden z kocurków złapanych na początku bardzo się pochorował, prawdopodobnie ma problemy z płucami. Wszystkie koty są w lecznicy pod czujnym okiem Pani Weterynarz. Do złapania został nam już tylko jeden kotek. Nawet nie wiemy czy to on czy ona... Poniżej zamieszczamy zdjęcia nowych kotków:
Aktualizacja (26.03.2018) Kilka dni temu odszedł jeden z kocurków Aliny przebywających w lecznicy. Odszedł pomimo troskliwej opieki i szybkiej interwencji Pani Doktor. Objawy przed śmiercią kotka wskazywały na zator. Żegnaj Panie Kocie.
Aktualizacja (14.04.2018) Koty Aliny przebywają już w Mruczarni. Po uzgodnieniu z Aliną ustaliliśmy, że kotki do niej nie wrócą, ponieważ ona nie może zapewnić im opieki, regularnych wizyt u weterynarza itd. Była to dla nas bardzo trudna decyzja. Alina w nowym miejscu będzie miała dwa koty dochodzące, koty które mieszkają u jej mamy.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!