Zbiórka Hajfa prosi o pomoc. - zdjęcie główne

Hajfa prosi o pomoc.

1 627 zł  z 2 300 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby

Oto Hajfa. Dziś, 21 letnia klacz. Właściciel konia, Pan Marek skontaktował się z Fundacją, chciał sprzedać dwóch synów Hajfy. Nie powiedział w jakimi stanie jest ich matka. Na miejscu okazało się, że na tym skromnym, wiejskim podwórku, rozgrywa się dramat. Lata zaniedbań, poważny uraz nogi i koń stał się kaleką. Zaniedbana, eksploatowana w hodowli, maszynka do rodzenia źrebaków. A, że noga jest jaka jest ? A komu to przeszkadza, przecież źrebaki rodziła zdrowe. I dało się na nich zarobić. Nawet karmiąc Hajfę fatalnej jakości paszą, lub nie karmiąc wcale. Chudy, zaniedbany koń, wykorzystany do granic możliwości.

Hajfa wraz z jednym z synów - Harnasiem, trafiła pod naszą opiekę w 2009 roku. Drugiemu ogierkowi udało się znaleźć dobry dom.

Po przyjeździe do naszego ośrodka, okazało się, że sam przykurcz ścięgna u Hajfy to dopiero początek problemów. Klacz ma dawne uszkodzenie kości. Prawdopodobnie wcześniej miała złamaną nogę. Do tego ma uszkodzoną kość kopytową i zaawansowane zmiany w stawach. Nie ma szans na wyleczenie. Zaniedbania, brak właściwej opieki, pozbawiły ją możliwości powrotu do zdrowia. Zdrowia pozbawił ją człowiek.

Hajfa jest kalekim koniem, ale poruszanie się, nawet jeśli utrudnione, nie sprawia jej bólu w nodze. Stawy i cały aparat ruchu, przez te wiele lat, zaadaptowały się do takiego ustawienia nogi. Koń dobrze funkcjonuje w stadzie emerytów i mimo swojego kalectwa, jest wysoko w hierarchii.

Przebywa pod naszą opieką od 2009 roku. Przez ten czas, udało jej się znaleźć częściową opiekę wirtualną, ale nadal brakuje jej środków, aby pokryć całkowity koszt utrzymania.

Hajfa zbiera brakującą kwotę, która zapewni jej kolejne pół roku dobrego życia. Najlepsze pasze, bezpieczny padok, opiekę weterynaryjną i kowalską, których wymaga.

Hajfę skrzywdził człowiek dopuszczając się zaniedbań. Koń będzie za to płacił do końca swoich dni. Ze względu na to, że wymaga specjalnej opieki i troski, Hajfa nie szuka domu adopcyjnego, ale prosi o grosik na swoje utrzymanie. 


Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  18.05.2017
  18.05.2017

  Hajfa dziękuje za ogromne wsparcie i wraz ze swoimi przyjaciółmi zaprasza Was do odwiedzin na fundacyjnym folwarku. Już w najbliższą sobotę (20.05.2017) w godzinach 10-18 Dzień Otwarty. Przyjeżdżajcie, koniecznie z marchewką ;)

  Zdjęcie aktualizacji 5 027

Komentarze


 • Danuta Wrona - awatar

  Danuta Wrona

  29.01.2017
  29.01.2017

  Pomagam Hajfie

 • Joanna MK - awatar

  Joanna MK

  26.01.2017
  26.01.2017

  :)

1 627 zł  z 2 300 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby

Wpłaty: 53

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Stajnia Krzyżanowice - awatar
Stajnia Krzyżanowice
100
Danuta Wrona - awatar
Danuta Wrona
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Ewa Wykrota - awatar
Ewa Wykrota
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij