Zbiórka Halicz - zdjęcie główne

Halicz

450 zł  z 450 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób

Halicz urodził się około roku temu na działkach za Aleksandrowem Łódzkim, w stadku kotów wolno żyjących, dokarmianych przez działkowców. Jedną z karmicielek jest tam nasza wolontariuszka Dorota. Podczas jednej z regularnych wizyt na swojej działce, zeszłej zimy zauważyła, że w znajomym stadzie, pojawił się niepozorny, bury kocurek - dała mu na imię Halicz, na część jednego z beskidzkich szczytów.

Halicz nie wyróżniał się niczym szczególnym z grona innych dzikusków - obecność człowieka tolerował, bo ten przynosił jedzenie, ale początkowo nic nie wskazywało na to, by miał kiedyś zawrzeć bliższą znajomość z naszym gatunkiem. 

Jednak z czasem dystans zaczął się skracać. Kocurek coraz chętniej podchodził do naszej wolontariuszki, a wkrótce uznał, że weranda domku Doroty, to w sumie dobre miejsce na dłuższy pobyt.

Halicz witał naszą wolontariuszkę, ilekroć pojawiła się na swojej działce - doszło do tego, że to głaskanie i tulenie stało się dla niego nawet bardziej atrakcyjne, niż jedzonko. Kocurek polubił drzemki na kolanach swojej karmicielki, a nawet zaczął pozwalać na noszenie się na rękach. 

Istnieją 2 rodzaje dzikusków - te, dla których człowiek nigdy nie zostanie nikim więcej, niż karmicielem, a także te, które po zaznaniu odrobiny dobroci ze strony ludzi, otworzą przed nimi swoje serca i obdarzą zaufaniem. Miejsce tych drugich na pewno nie jest na dworze - zasługują na prawdziwy dom.

Dlatego właśnie, poznawszy historię Halicza, zdecydowaliśmy się przyjąć go pod opiekę Fundacji. Najpierw na niezbędną kastrację. W trakcie pobytu potwierdziły się słowa naszej Doroty - Halicz to rozmruczane, tulaśne stworzenie, które z radością wita każdego człowieka. Postanowiliśmy, że znajdziemy mu dom na zawsze. 

Halicz w pierwszej kolejności musi odbyć kwarantannę - poza kastracją i niezbędną profilaktyką, nie zanosi się, by wymagał dodatkowych zabiegów. Jest młodym, zdrowym kocurkiem. Na chwilę obecną jest nieco wypłoszony nagłą zmianą otoczenia, ale gdy ktoś się do niego zbliża i zaczyna miziać za uszkiem, burasek ewidentnie się relaksuje i uspokaja.

Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w pokryciu kosztów kastracji i profilaktyki Halicza. Pomóżmy rozpocząć mu nowy, lepszy rozdział życia!

Aktualizacje


  • Fundacja Przytul Kota - awatar

    Fundacja Przytul Kota

    29.07.2024
    29.07.2024

    Burasek Halicz, który zmienił niedawno adres zamieszkania - z terenów działkowych pod Łodzią na pokoje fundacyjne - zakończył niedawno kwarantannę 🐱 Wykastrowany, zaszczepiony i gruntownie przebadany, był gotowy, by zapoznać się z Mruczarnią i jej lokatorami 🐈🐈‍⬛ Koty takie jak Halicz - młode, zdrowe i oswojone - w pierwszej kolejności próbujemy zawsze przysposobić do zamieszkania w pokoju ogólnym. Niestety, w przypadku Halicza, napotkaliśmy pewne trudności, niezwiązane jednak z jego usposobieniem 😿 Halicz to łagodny, delikatny i spragniony czułości kocurek ❤️ Pozostali mieszkańcy pokoju ogólnego uznali, że jest całkiem dobrym obiektem do zdominowania. Bo, choć burasek do niedawna żył na dworze, to nie wchodził w bezpośrednie konflikty z innymi kotami i przez to nie potrafi się obronić przed silniejszym. Tak więc Halicz szybko został zagoniony za jedną z kuwet i miał duże trudności, by w ogóle zza niej wyjść 🙀 Uznaliśmy, że w ten sposób kocurek może jedynie nabawić się niepotrzebnego stresu. Przenieśliśmy go do znacznie spokojniejszego lokum - zamieszkał z Dobrusią, Franią i Flexi, dzikuskami, które żyją według zasady „nie podchodź do mnie, to i ja do Ciebie nie podejdę” 😹 Halicz natychmiast się rozpromienił - zaczął dumnie przechadzać się po pokoju, eksplorować wszystkie kąty, a przede wszystkim, wybiegać na powitanie człowieka, gdy tylko jakiś pojawia się w zasięgu jego wzroku 😻 Ten cudownie miziasty kocurek, o absolutnie jedwabistej sierści, z pewnością niebawem skradnie serce jakiegoś człowieka i znajdzie swój domek na zawsze. Już nasza w tym głowa! 💪🏻 Tymczasem, zwracamy się do Was z prośbą o dorzucenie grosika na pokrycie profilaktyki Halicza - kocurek jest już zdrowy, ale zostawił po sobie rachunki wymagające niezwłocznego opłacenia. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę! 🙏🏻

    Zdjęcie aktualizacji 147 557

450 zł  z 450 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anka - awatar
Anka
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Urszula S. - awatar
Urszula S.
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij