To, czego nie widać - kosztuje.

5 490 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 132 osoby

Umierania nie widać.

Nie widać z dwóch powodów.Pierwszym, najważniejszym jest to, że jeśli napisałabym, że zwierzę umiera, to dostałabym rady: diagnozować i leczyć lub uśpić. A czasami coś zdiagnozowane nie daje się wyleczyć, a  do śmierci jeszcze daleko.
Drugim jest zaś to, że wielu schorzeń, które są przewlekłe zwyczajnie nie widać.

Nie mam pod ręką masakrycznych zdjęć, by przykuć uwagę. Nie mam dramatycznych historii, które wymagają natychmiastowej interwencji i dużych nakładów.

Ale mam to: od początku roku do wczoraj, koszty samej tylko opieki weterynaryjnej podopiecznych Kociego Hospicjum to kwota 25 387,53 PLN.

Nie, to nie jest nasze zadłużenie. [Nawet tego nie mam, by zbiórka wzbudzała emocje, głównie litość.] To są opłacone koszty. Ponad 6000 PLN miesięcznie.

W działalności NGO-sów mamy teraz tzw. 'przednówek', czyli okres, kiedy środki z 1% są na wyczerpaniu, zaś nowych nie będzie jeszcze przed końcem lipca. Nie chcę leczyć naszych zwierząt 'na kreskę' – nigdy tego nie robiłam i było to moim osobistym powodem do dumy.

Ta zbiórka to prośba o współpracę, której jako Darczyńcy, nigdy nie odmawialiście. 


Co mieści się w tych dotychczasowych kosztach?

Choćby leczenie i rehabilitacja Mafii [głównej bohaterki załączonego filmiku] – ponad 2000PLN.

I mnóstwo drobniejszych – powypadkowy, pieluchowy Stasiu

Ból mojego serca: Doran i Łaniątko – trudny diagnostycznie brak odpowiedzi organizmu na leczenie. 

Łaniątko. Infekcja ucha, sanacja jamy ustnej - oporne leczenie powikłań neurologicznych [kotka odebrana interwencyjnie z pseudohodowli].

Doran - od małego kocięcia problemy z nawrotami infekcji plus wada nerek.


Kastracje/sterylizacje naszej zeszłorocznej młodzieży, każda poprzedzona szerokim badaniem krwi z uwzględnieniem laboratoryjnych testów na FIV/FeLV. Leczenie katarów, biegunek, jakieś entropium, czy dwa, IBD, sanacja jamy ustnej, niewydolność nerek. 

Mara - po sterylce, wcześniej: usunięcie nowotworu skóry.

Katana - sterylizacja, usunięcie gałki ocznej, długotrwała biegunka.

Bokkaro - siostra Dorana, na fotce krótko po zabiegu entropium [chirurgiczna korekta powiek zrośniętych na skutek przebytej infekcji górnych dróg oddechowych] i po sterylizacji.

W sumie – nic wielkiego, dramatycznego. Ot, zwykła codzienność hospicyjna. Choć nie wymieniłam tu każdego przypadku.

Ale nie tylko nasze koty i psy 'domowe', czyli te mieszkające w Kocim Hospicjum. W tej kwocie jest również leczenie, które nazywam 'zewnętrznym'. To często koty powypadkowe i chore, znalezione przez prywatne osoby. Finalnie nie trafiają do nas, bo – albo przyjmują je osoby, które je znalazły, albo są to koty potencjalnie adopcyjne, więc po leczeniu w Klinice trafiają do schroniska [już wykastrowane/wysterylizowane na nasz koszt], by czekać na swój własny dom, którego intensywnie szukają im wolontariusze schroniskowi. W niektórych przypadkach nie udaje się takim kotom pomóc. A koszty również spadają na naszą fundację.

I najważniejsze – sterylizacje i kastracje kotów zgłoszonych do nas.

Teoretycznie, tym powinna zajmować się gmina. Gmina deleguje wykonanie tych zadań na organizacje, którym przydziela środki w drodze konkursów. Jako fundacja nie startujemy w konkursach, bo zwyczajnie nie mamy czasu na przygotowanie i realizację takiego projektu. Poza tym, lokalnie, są lepsi od nas w te klocki i nie chcemy im wchodzić w drogę – musielibyśmy rywalizować ze sobą o fundusze, które i tak nie są wystarczające.

Nie zmienia to jednak faktu, że i do nas zgłaszają się karmiciele lub zwyczajni ludzie, którzy chcą w swoim sąsiedztwie ograniczyć nadpopulację kotów wolnożyjących – nie odmawiamy takim zgłoszeniom. Każda zgłoszona do nas potrzebująca kotka jest obligatryjnie wysyłana na zabieg sterylizacji. Procent sterylizacji aborcyjnych – ok. 70%. Kocury też kastrujemy. Często również przy okazji leczymy z własnych zasobów.

Nie odmawiamy też finansowania zabiegów u zwierząt właścicielskich. Nie deliberujemy, czy kogoś stać na opłacenie zabiegu, czy nie – kierujemy i opłacamy. "Ma się nie rozmnażać i już".

W tym zakresie pomagamy też schronisku, które w tym roku nie dostało żadnych dodatkowych funduszy na zabiegi kotów wolnożyjących. Część wykonuje własnym sumptem w zależności od możliwości finansowych i czasowych, ale w przypadku sterylizacji aborcyjnej nie można czekać i wtedy przejmuje to nasza fundacja.


Kwota zbiórki to szacowany, miesięczny koszt opieki weterynaryjnej. 

To pierwsza większa zbiórka od dłuższego czasu, którą uruchamiam. Zakres pomocy udzielanej kotom przez naszą fundację jest zależny od współpracy Darczyńców. To dzięki połączonym siłom mamy możliwość reagowania natychmiast, gdy tylko jest taka potrzeba.

Fundusze zebrane ponad limit dadzą nam możliwość udzielania pomocy w kolejnych miesiącach.

Za każde, najmniejsze nawet wsparcie jestem bardzo wdzięczna. 

Ja – na pewno; koty i tak uważają, że im się należy. ;) 

Agn

Doniesienia hospicyjne można na bieżąco śledzić na naszym profilu FB:
https://www.facebook.com/FundacjaHospicjumDlaKotowBezdomnych/

Aktualizacje


 • Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych - awatar

  Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych

  10.06.2019
  10.06.2019

  Dzięki hojności Darczyńców na bieżąco opłaciliśmy faktury.
  Bardzo dziękuję. Agn

  Zdjęcie aktualizacji 32 641

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.06.2019
  20.06.2019

  Dla Iry

  • Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych - awatar

   Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych - Organizator zbiórki

   02.07.2019
   02.07.2019

   Bardzo dziękuję. Ira na szczęście wstała na łapy. :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.04.2019
  27.04.2019

  pomóżcie im.

  • Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych - awatar

   Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych - Organizator zbiórki

   01.05.2019
   01.05.2019

   Bardzo dziękuję za przekazane wsparcie. Agn

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.04.2019
  20.04.2019

  Dzień dobry, jestem Maja i mam 5,5 lat. Bardzo lubię kotki, dlatego dziękuje Wam za pomaganie kotkom. Proszę nie przestawajcie pomagać tym zwierzątkom. Pozdrawiam Was bardzo.

  • Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych - awatar

   Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych - Organizator zbiórki

   20.04.2019
   20.04.2019

   Maju, bardzo Ci dziękuję za wsparcie kotów mieszkających w Kocim Hospicjum. Zapewniam Cię, że zrobię wszystko, by nadal im pomagać. Pozdrawiam Cię ciepło, Agn

 • Martyna - awatar

  Martyna

  20.04.2019
  20.04.2019

  Powodzenia ❤️ wszystkiego dobrego!

  • Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych - awatar

   Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych - Organizator zbiórki

   20.04.2019
   20.04.2019

   Bardzo dziękuję. <3 Agn

5 490 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciły 132 osoby

Wpłaty: 132

iwona - awatar
iwona
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Tofikicis - awatar
Tofikicis
50
Plaster - awatar
Plaster
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ola M - awatar
Ola M
50
Agata - awatar
Agata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij