Zbiórka Badania genetyczne dla Stasia - zdjęcie główne

Badania genetyczne dla Stasia

6 608 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 169 osób
Natalia Majewska - awatar

Natalia Majewska

Organizator zbiórki

Część jestem Staś i mam 4 lata. Przy porodzie lekarze myśleli że jestem zdrowy jednak ja od około pół roku życia chodzę po lekarzach. Najpierw mówiono, że to obniżone napięcie. Gdy stanąłem na nogi lekarz stwierdził u mnie dysmorfie twarzy, krótkie paluszki, gotyckie podniebienie i kilka innych przypadłości. Sporo chorowałem jednak po wycięciu migdałka jest o niebo lepiej. 

Obecnie mówią, że rozwojowo jestem na poziomie 2.5/3 latka. Mam duże problemy ze zrozumieniem świata, samokontrolą i dopiero zaczynam mówić. Mama i terapeuci stają na głowie by moje postępy były coraz większe jednak nie jest łatwo. Chodzę do przedszkola, mam nawet swoją osobistą Panią, która mi pomaga pamiętać o toalecie (często zapominam), robi ze mną pracę i wspiera gdy uciekam nie czując zagrożeń. Bez niej na pewno nie dałbym rady. Niektórzy mi zazdroszczą ale mama mówi, że tu nie ma czego zazdrościć i chciałaby bym był jak inne dzieci- bardziej samodzielny. Dopiero zaczynam mówić, nie potrafię narysować prostych lini ale za to bardzo dużo się usmiecham. Chciałabym tym uśmiechem zarażać innych.

W swoim życiu miałem już kilka badań, które nic nie potwierdziły. Pani dr powiedziała, że jestem zagadką i diagnozą, której szukamy od ponad 3 lat mogą być jedynie nie refundowane jeszcze badania 20 000 genów. Mówi też, że choroba, która we mnie tkwi musi być niezwykle rzadka bo ona już sama nie wie co ma z nami zrobić.

Mama z kolei czasem mówi, że musimy walczyć z chorym systemem czego ja nie rozumiem. To w końcu ja jestem chory czy jakiś system? Nie wiemy dlaczego jest tak, że badania są takie drogie i dlaczego mimo ubezpieczenia nie są one finansowane? Być może kiedyś będą ale ja podobno nie mogę już czekać na te 'kiedyś'.

Pomóżcie drobnym gestem zrozumieć mi, moim rodzicom i wszystkim dookoła co za zagadka kryję się w moim wnętrzu. Pozdrawiam Staś.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.02.2019
  01.02.2019

  Życzę duuuużo zdrowia :-) Pozdrawiam

 • Monika Mularewicz - awatar

  Monika Mularewicz

  26.01.2019
  26.01.2019

  Dowiemy się Stasiu!! Natalia dużo sił dla Was:*

 • Alicja - awatar

  Alicja

  25.01.2019
  25.01.2019

  Zdrówka kochany chłopczyku!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.01.2019
  24.01.2019

  Mam nadzieje ze badania pomoga pozdrawiam i duzo zdrowkai wytrwalosci;)

 • Reach a Blogger - awatar

  Reach a Blogger

  23.01.2019
  23.01.2019

  Pani Natalio, wytrwałości! Trzymamy mocno kciuki! :) Pozdrawiamy serdecznie, zespół reachablogger.pl

  • Natalia Majewska - awatar

   Natalia Majewska - Organizator zbiórki

   24.01.2019
   24.01.2019

   Dziekuje kochani <3

6 608 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 169 osób
Natalia Majewska - awatar

Natalia Majewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 169

Monika Kosmala - awatar
Monika Kosmala
180
Paulina Kwiatkowska - awatar
Paulina Kwiatkowska
41
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
21
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Radosław Jędrzejewski - awatar
Radosław Jędrzejewski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Anna - awatar
Anna
40
Elwira - awatar
Elwira
81
Ala Opala - awatar
Ala Opala
40
Beata Glejt - awatar
Beata Glejt
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij