Zbiórka Dramat kotów z pętli tramwajowej - zdjęcie główne

Dramat kotów z pętli tramwajowej

1 500 zł z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby


Jest takie miejsce... krańcówka łódzkiego tramwaju. Ludzie wsiadają i wysiadają, spieszą się do pracy i swoich domów. Mało kto widzi w zaroślach brudne miseczki z jedzeniem, małego podrostka, któremu tramwaj przejechał łapkę, rozjechanego jeża, martwe kocięta leżące na torach i totalną beznadzieję tego miejsca.

Nasza wolontariuszka najpierw złapała tam i zaopiekowała się małym i względnie zdrowym kociątkiem — Morisem, lecz nie mogła w nocy zasnąć, myśląc o podrostku z uszkodzoną łapką, który przekicał jej przed nosem, gdy ganiała za maluchem. Razem z koleżanką polowała więc na starszaka kilka wieczorów z rzędu i w końcu się udało. Okazało się, że to około półroczna, wycieńczona kocia dziewczyna. Kikut łapki jest w opłakanym stanie, nie wyobrażamy sobie jaki ból musiała znosić koteczka przez ostatnie dni… ale teraz najważniejsze jest, by zwierzak się wzmocnił i nabrał sił. 

Wiadomo już, że nie wypuścimy młodej na wolność, bo ona nie przeżyje bez pomocy, nie zdobędzie jedzenia, nie poradzi sobie w starciu z innym kocurem lub psem.

Niestety, na tym nie koniec tej strasznej historii. W tym samym miejscu Magda i Asia wypatrzyły jeszcze jedno okaleczone, kilkutygodniowe kocię, jego rodzeństwo oraz zwłoki ich matki. Są to prawdopodobnie bracia Morisa, złapanego na samym początku.

 Kuśtykający kociak ma urwane paluszki i zmiażdżoną stopę i czeka go amputacja uszkodzonej części kończyny.

Nie ulega wątpliwości, że koty zostały przejechane przez tramwaj, ale nie chcemy i chyba nie możemy nikogo obwiniać o te straszne zdarzenia.

Jedyne, co teraz możemy zrobić, to prosić Was o pomoc. Zbieramy środki na pokrycie kosztów leczenia, pobytu kociaków w lecznicy, na operacje, prześwietlenia, badania i rekonwalescencję. Teraz przede wszystkim chcemy zminimalizować cierpienie, uśmierzyć ból tych niewinnych stworzeń, pomóc wrócić do zdrowia, a później  — znaleźć bezpieczne schronienie na resztę życia.  

Z całego serca dziękujemy za wsparcie.

Komentarze


 • Magda - awatar

  Magda

  08.10.17
  08.10.17

  Powodzenia koteły!

 • Sławek Wroński - awatar

  Sławek Wroński

  03.10.17
  03.10.17

  Jaki jest do was adres czy kontakt. Może znajdę dom stały dla któregoś a moze sam wezme choć mam już kotki.

 • Barbara - awatar

  Barbara

  30.09.17
  30.09.17

  Powodzenia :) Trzymajcie się kociaki! Wszystkim wspierającym i wolontariuszom - dziękuję za pomoc!

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   30.09.17
   30.09.17

   Nie jest nam lekko Pani Barbaro, dlatego tym bardziej dziękujemy za pomoc i słowa otuchy.

1 500 zł z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby

Wpłaty: 52

Magda - awatar
Magda
9
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wioletta Brodzik - awatar
Wioletta Brodzik
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Jarek R. - awatar
Jarek R.
100
Klakier - awatar
Klakier
50
Kasia Ch - awatar
Kasia Ch
5
Wiktoria Kochaniak - awatar
Wiktoria Kochaniak
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij