Zbiórka Dramat kotów z pętli tramwajowej - zdjęcie główne

Dramat kotów z pętli tramwajowej

1 500 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby


Jest takie miejsce... krańcówka łódzkiego tramwaju. Ludzie wsiadają i wysiadają, spieszą się do pracy i swoich domów. Mało kto widzi w zaroślach brudne miseczki z jedzeniem, małego podrostka, któremu tramwaj przejechał łapkę, rozjechanego jeża, martwe kocięta leżące na torach i totalną beznadzieję tego miejsca.

Nasza wolontariuszka najpierw złapała tam i zaopiekowała się małym i względnie zdrowym kociątkiem — Morisem, lecz nie mogła w nocy zasnąć, myśląc o podrostku z uszkodzoną łapką, który przekicał jej przed nosem, gdy ganiała za maluchem. Razem z koleżanką polowała więc na starszaka kilka wieczorów z rzędu i w końcu się udało. Okazało się, że to około półroczna, wycieńczona kocia dziewczyna. Kikut łapki jest w opłakanym stanie, nie wyobrażamy sobie jaki ból musiała znosić koteczka przez ostatnie dni… ale teraz najważniejsze jest, by zwierzak się wzmocnił i nabrał sił. 

Wiadomo już, że nie wypuścimy młodej na wolność, bo ona nie przeżyje bez pomocy, nie zdobędzie jedzenia, nie poradzi sobie w starciu z innym kocurem lub psem.

Niestety, na tym nie koniec tej strasznej historii. W tym samym miejscu Magda i Asia wypatrzyły jeszcze jedno okaleczone, kilkutygodniowe kocię, jego rodzeństwo oraz zwłoki ich matki. Są to prawdopodobnie bracia Morisa, złapanego na samym początku.

 Kuśtykający kociak ma urwane paluszki i zmiażdżoną stopę i czeka go amputacja uszkodzonej części kończyny.

Nie ulega wątpliwości, że koty zostały przejechane przez tramwaj, ale nie chcemy i chyba nie możemy nikogo obwiniać o te straszne zdarzenia.

Jedyne, co teraz możemy zrobić, to prosić Was o pomoc. Zbieramy środki na pokrycie kosztów leczenia, pobytu kociaków w lecznicy, na operacje, prześwietlenia, badania i rekonwalescencję. Teraz przede wszystkim chcemy zminimalizować cierpienie, uśmierzyć ból tych niewinnych stworzeń, pomóc wrócić do zdrowia, a później  — znaleźć bezpieczne schronienie na resztę życia.  

Z całego serca dziękujemy za wsparcie.

Komentarze


 • Magda - awatar

  Magda

  08.10.2017
  08.10.2017

  Powodzenia koteły!

 • Sławek Wroński - awatar

  Sławek Wroński

  03.10.2017
  03.10.2017

  Jaki jest do was adres czy kontakt. Może znajdę dom stały dla któregoś a moze sam wezme choć mam już kotki.

 • Barbara - awatar

  Barbara

  30.09.2017
  30.09.2017

  Powodzenia :) Trzymajcie się kociaki! Wszystkim wspierającym i wolontariuszom - dziękuję za pomoc!

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   30.09.2017
   30.09.2017

   Nie jest nam lekko Pani Barbaro, dlatego tym bardziej dziękujemy za pomoc i słowa otuchy.

1 500 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby

Wpłaty: 52

Magda - awatar
Magda
9
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wioletta Brodzik - awatar
Wioletta Brodzik
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Jarek R. - awatar
Jarek R.
100
Klakier - awatar
Klakier
50
Kasia Ch - awatar
Kasia Ch
5
Wiktoria Kochaniak - awatar
Wiktoria Kochaniak
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij