Zbiórka na Łapka miała zostać zrobiona ponad miesiąc temu. Ale sami wiecie, jak to jest – zawsze coś. W trakcie zajmowania się Łapkiem musiałyśmy ogarnąć młode spod Biedronki i stare, które chorowały u nas. Właściwie nie było dnia bez wizyty u weterynarza, co zresztą doskonale widać na Wezwaniu do zapłaty.
Ale zacznijmy od początku o Łapku. W dużym mieście w centralno-wschodniej Polsce był sobie kot, który miał właścicielkę i który był kotem wychodzącym. Pewnego dnia szczęśliwie wychodzący kot złamał sobie łapę. Prawą tylną. I przestał był szczęśliwy. Kuśtykał coraz bardziej, aż w końcu dobra dusza zabrała go do schroniska widząc biało-czarne nieszczęście. I tam właśnie zjawiła się właścicielka kota, opowiedziała o wychodzeniu, radości bycia kotem wychodzącym i kota zabrała. Bo jest jej. Nie pozwoliła zrobić operacji, prześwietlenia, nic. Kot się wyliże, znacie to? Ona nie ma pieniędzy na takie fanaberie.
Dwa tygodnie kocurek chodził ze złamaną łapką i wyglądał coraz gorzej. Dobra dusza zadzwoniła do nas z pytaniem, czy jesteśmy w stanie cokolwiek zrobić. Nie było wyjścia. Właścicielka zrzekła się kota i Łapek trafił do nas. Był w strasznym stanie psychicznym, nie sposób było się do niego zbliżyć, bo syczał, warczał, po prostu nie lubił człowieków. Nie oddawał ani moczu, ani kału. Jeść nie chciał.
Dzień później pojechałyśmy zrobił RTG i zawiozłyśmy Łapka do naszego weta. Po konsultacji z chirurgiem, że jest to złamanie z przemieszczeniami i ze zwichnięciem stawu biodrowego. Można było nastawiać złamanie albo łapę amputować. Leczenie złamania nie rokowało dobrze. Zdecydowałyśmy się na amputację. W trzy dni później Łapek nadal miał założony cewnik i był nieufny, nieszczęśliwy, ale przynajmniej przestała boleć go łapa. Łapy już nie było, a ból schodził.
Siedział w klatce z naszym Puszkiem. I Pusio okazał się pierwszorzędnym socjalizatorem. Łapek teraz kocha ludzi, skacze prawie pod sufit, biega szybko, tyje, jest spokojny. Dałyśmy mu szansę, której odmówiła poprzednia właścicielka twierdząc, że skoro kot sam się wyżywi, to i sam się wyleczy. Wezwanie do zapłaty zaczyna się od operacji Łapka. Kosztowała 1500 zł. Wszystkie koszty leczenia na tę chwilę zamknęły się w 3000 zł. Musimy zapłacić weterynarzowi, bo dług urósł do takich rozmiarów, że lada chwila wet odmówi nam leczenia.
Prosimy Was o pomoc. Łapek czuje się dobrze. Gdyby nie my, już by Łapka nie było!!!
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Anonimowy Darczyńca
Jesteście wspaniałe! Dużo zdrowia dla Łapka i wszystkich Kotów, i dla Was oczywiście.
Stowarzyszenie Koty Prezesowej - Organizator zbiórki
dziękujemy!!!