Zbiórka Leczenie Figusia - miniaturka zdjęcia

Leczenie Figusia

Zbiórka Leczenie Figusia - zdjęcie główne

Leczenie Figusia

320 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać teraz
 
Hania Fijałkowska - awatar

Hania Fijałkowska

Organizator zbiórki

Cześć, jestem Figuś, mam 18 lat i jestem małym, grubiutkim kucem walijskim. Kochają mnie dzieci, bo jestem łagodny, spokojny i przyjazny. Jednak chyba najbardziej kocha mnie moja pani, która przygarnęła mnie 8 lat temu bez względu na to jaki jestem. Spędziłem sporo czasu w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi jako koń hipoterapeuta, gdzie pomagałem im wyjść z różnorakich chorób. Nawet mi się to udawało... 

Teraz sam potrzebuję wsparcia i pomocy. Urodziłem się zdrowy lecz z czasem warunki panujące w byłej stajni i moja ciężka praca w kurzu spowodowały, że nabawiłem się choroby układu oddechowego tj. astmy oskrzelowej, RAO - przewlekła choroba obturacyjna płuc. Objawia się ona uporczywym kaszlem, dusznością, wypływem śluzu z nosa, a wtedy okropnie się męczę. Są dni kiedy czuję się całkiem nieźle, ale są i te gorsze dni kiedy przychodzą wiosenne i letnie miesiące... nie mogę wtedy złapać oddechu. Potrzebuję wtedy mnóstwo leków, które rozszerzą oskrzeliki płucne i pomogą mi oczyścić drogi oddechowe z flegmy m. in. Ventipulmin, Dilaterol, Ambrosol... Jeśli to nie pomoże to przyjeżdża do mnie lekarz weterynarii i wkłuwa się w mój zad, podając zastrzyki sterydowe... Boli, ale czuję się po nich znacznie lepiej. 

Od tego roku jestem w nowej angielskiej stajni, gdzie mogę wychylić łepek przez okno kiedy tylko zechcę, kiedy będzie mi duszno i będę mógł zaczerpnąć świeżego powietrza. Wybudowała mi ją moja, własna pani, żeby poprawić mi warunki życiowe i ulżyć w cierpieniu. Kupiła mi ściółkę, która nie pyli i nie kurzy się tak jak słoma, która jest siedliskiem alergenów tj. szwedzki torf i len na zimę. Dostaję również moczone siano i musli firmy Nuba Equi Allergic. Eukaliptusowy zapach i właściwości tej paszy powodują, że inhalują mój układ oddechowy. 

Bardzo proszę o wsparcie finansowe, ponieważ moje "polepszacze życia" są dosyć kosztowne. Moja pani chce dla mnie jak najlepiej, pomaga mi ulżyć w tych najgorszych dla mnie chwilach oraz w przewlekłym dla mnie cierpieniu. Trwa to już dosyć długo, prawie połowę mojego życia, ale chcę żyć jak najdłużej i cieszyć się każdym dniem razem z moją panią, która mnie kocha. 

Już nigdy nie będę zdrowy, moja choroba postępuje, ale poprzez leczenie i profilaktykę można ją spowolnić. Będę wdzięczny za każdą przysłowiową Figusiową złotóweczkę. Dziękuję. Ichaaa  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
320 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać teraz
 
Hania Fijałkowska - awatar

Hania Fijałkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Lidia Haczyk - awatar
Lidia Haczyk
10
Lidia Haczyk - awatar
Lidia Haczyk
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
9
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij