Zbiórka Leczenie Figusia - zdjęcie główne

Leczenie Figusia

320 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Hania Fijałkowska - awatar

Hania Fijałkowska

Organizator zbiórki

Cześć, jestem Figuś, mam 18 lat i jestem małym, grubiutkim kucem walijskim. Kochają mnie dzieci, bo jestem łagodny, spokojny i przyjazny. Jednak chyba najbardziej kocha mnie moja pani, która przygarnęła mnie 8 lat temu bez względu na to jaki jestem. Spędziłem sporo czasu w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi jako koń hipoterapeuta, gdzie pomagałem im wyjść z różnorakich chorób. Nawet mi się to udawało... 

Teraz sam potrzebuję wsparcia i pomocy. Urodziłem się zdrowy lecz z czasem warunki panujące w byłej stajni i moja ciężka praca w kurzu spowodowały, że nabawiłem się choroby układu oddechowego tj. astmy oskrzelowej, RAO - przewlekła choroba obturacyjna płuc. Objawia się ona uporczywym kaszlem, dusznością, wypływem śluzu z nosa, a wtedy okropnie się męczę. Są dni kiedy czuję się całkiem nieźle, ale są i te gorsze dni kiedy przychodzą wiosenne i letnie miesiące... nie mogę wtedy złapać oddechu. Potrzebuję wtedy mnóstwo leków, które rozszerzą oskrzeliki płucne i pomogą mi oczyścić drogi oddechowe z flegmy m. in. Ventipulmin, Dilaterol, Ambrosol... Jeśli to nie pomoże to przyjeżdża do mnie lekarz weterynarii i wkłuwa się w mój zad, podając zastrzyki sterydowe... Boli, ale czuję się po nich znacznie lepiej. 

Od tego roku jestem w nowej angielskiej stajni, gdzie mogę wychylić łepek przez okno kiedy tylko zechcę, kiedy będzie mi duszno i będę mógł zaczerpnąć świeżego powietrza. Wybudowała mi ją moja, własna pani, żeby poprawić mi warunki życiowe i ulżyć w cierpieniu. Kupiła mi ściółkę, która nie pyli i nie kurzy się tak jak słoma, która jest siedliskiem alergenów tj. szwedzki torf i len na zimę. Dostaję również moczone siano i musli firmy Nuba Equi Allergic. Eukaliptusowy zapach i właściwości tej paszy powodują, że inhalują mój układ oddechowy. 

Bardzo proszę o wsparcie finansowe, ponieważ moje "polepszacze życia" są dosyć kosztowne. Moja pani chce dla mnie jak najlepiej, pomaga mi ulżyć w tych najgorszych dla mnie chwilach oraz w przewlekłym dla mnie cierpieniu. Trwa to już dosyć długo, prawie połowę mojego życia, ale chcę żyć jak najdłużej i cieszyć się każdym dniem razem z moją panią, która mnie kocha. 

Już nigdy nie będę zdrowy, moja choroba postępuje, ale poprzez leczenie i profilaktykę można ją spowolnić. Będę wdzięczny za każdą przysłowiową Figusiową złotóweczkę. Dziękuję. Ichaaa  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
320 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Hania Fijałkowska - awatar

Hania Fijałkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Lidia Haczyk - awatar
Lidia Haczyk
10
Lidia Haczyk - awatar
Lidia Haczyk
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
9
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij