Zbiórka Leczenie Figusia - zdjęcie główne

Leczenie Figusia

320 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Hania Fijałkowska - awatar

Hania Fijałkowska

Organizator zbiórki

Cześć, jestem Figuś, mam 18 lat i jestem małym, grubiutkim kucem walijskim. Kochają mnie dzieci, bo jestem łagodny, spokojny i przyjazny. Jednak chyba najbardziej kocha mnie moja pani, która przygarnęła mnie 8 lat temu bez względu na to jaki jestem. Spędziłem sporo czasu w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi jako koń hipoterapeuta, gdzie pomagałem im wyjść z różnorakich chorób. Nawet mi się to udawało... 

Teraz sam potrzebuję wsparcia i pomocy. Urodziłem się zdrowy lecz z czasem warunki panujące w byłej stajni i moja ciężka praca w kurzu spowodowały, że nabawiłem się choroby układu oddechowego tj. astmy oskrzelowej, RAO - przewlekła choroba obturacyjna płuc. Objawia się ona uporczywym kaszlem, dusznością, wypływem śluzu z nosa, a wtedy okropnie się męczę. Są dni kiedy czuję się całkiem nieźle, ale są i te gorsze dni kiedy przychodzą wiosenne i letnie miesiące... nie mogę wtedy złapać oddechu. Potrzebuję wtedy mnóstwo leków, które rozszerzą oskrzeliki płucne i pomogą mi oczyścić drogi oddechowe z flegmy m. in. Ventipulmin, Dilaterol, Ambrosol... Jeśli to nie pomoże to przyjeżdża do mnie lekarz weterynarii i wkłuwa się w mój zad, podając zastrzyki sterydowe... Boli, ale czuję się po nich znacznie lepiej. 

Od tego roku jestem w nowej angielskiej stajni, gdzie mogę wychylić łepek przez okno kiedy tylko zechcę, kiedy będzie mi duszno i będę mógł zaczerpnąć świeżego powietrza. Wybudowała mi ją moja, własna pani, żeby poprawić mi warunki życiowe i ulżyć w cierpieniu. Kupiła mi ściółkę, która nie pyli i nie kurzy się tak jak słoma, która jest siedliskiem alergenów tj. szwedzki torf i len na zimę. Dostaję również moczone siano i musli firmy Nuba Equi Allergic. Eukaliptusowy zapach i właściwości tej paszy powodują, że inhalują mój układ oddechowy. 

Bardzo proszę o wsparcie finansowe, ponieważ moje "polepszacze życia" są dosyć kosztowne. Moja pani chce dla mnie jak najlepiej, pomaga mi ulżyć w tych najgorszych dla mnie chwilach oraz w przewlekłym dla mnie cierpieniu. Trwa to już dosyć długo, prawie połowę mojego życia, ale chcę żyć jak najdłużej i cieszyć się każdym dniem razem z moją panią, która mnie kocha. 

Już nigdy nie będę zdrowy, moja choroba postępuje, ale poprzez leczenie i profilaktykę można ją spowolnić. Będę wdzięczny za każdą przysłowiową Figusiową złotóweczkę. Dziękuję. Ichaaa  

320 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Hania Fijałkowska - awatar

Hania Fijałkowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Lidia Haczyk - awatar
Lidia Haczyk
10
Lidia Haczyk - awatar
Lidia Haczyk
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
9
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij