Zbiórka Kruszynka z wadami genetycznymi - zdjęcie główne

Kruszynka z wadami genetycznymi

603 zł  z 3 800 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób

Malutką Mazdę bardzo boli brzuszek

Bezwiednie gubi mocz, chociaż doskonale wie, do czego służy kuweta. Nawet nie czuje, że popuszcza - z tej przyczyny robią jej się odparzenia w okolicy odbytu.

Przyczyną dolegliwości Mazdy jest przepuklina - bolesna, ale odprowadzalna.

Podczas operacji okazuje się, że w brzuszku koteczki wszystko jest nie takie, jak być powinno. Macica bardziej przypomina macicę królika niż kota. Trzon macicy jest zrośnięty z pęcherzem moczowym. Brakuje jednej nerki, lecz moczowody są dwa.

Mazda jest obarczona poważnymi wadami genetycznymi - prawdopodobnie jest dzieckiem rodzeństwa i dobór genów nie był dla niej łaskawy.

Na szczęście udało się odprowadzić przepuklinę. Przy okazji malutkiej usunięto jajniki i rogi macicy.

Niestety, nie wiemy, jakie jeszcze niespodzianki kryje malutkie ciałko...

Zbieramy na pokrycie kosztów operacji i dalszego leczenia oraz diagnostyki Mazdy. Niewykluczone, że kruszynka będzie wymagała kolejnej operacji gdy trochę podrośnie, gdyż ma źle umiejscowione ujście moczowodu, co może powodować popuszczanie moczu.

Bardzo prosimy o pomoc - to maleństwo ma tylko nas.

Aktualizacje


 • Fundacja Przytul Kota - awatar

  Fundacja Przytul Kota

  07.11.2022
  07.11.2022

  Malutka Mazda nie wygrała na loterii genetycznej... Kruszynka była obarczona ogromną liczbą wad. W jej brzuszku nic nie wyglądało tak, jak wyglądać powinno. Niedawno poddaliśmy ją kolejnej operacji, mającej na celu odprowadzenie moczowodu ektopowego i zwężenie cewki moczowej. Niestety, po zabiegu okazało się, że mocz zaczął się przedostawać do jamy brzusznej. Zapalenie otrzewnej i fatalny stan malutkiej sprawił, że musieliśmy podjąć bolesną decyzję o eutanazji.

  Żegnaj, kruszynko. Przepraszamy. Próbowaliśmy ze wszystkich sił, lecz nie daliśmy rady Cię ocalić. Brykaj za Tęczowym Mostem, wolna od bólu i chorób. W naszej pamięci pozostaniesz na zawsze.

  Zdjęcie aktualizacji 105 036

Komentarze


 • Grzegorz Olczak - awatar

  Grzegorz Olczak

  06.11.2022
  06.11.2022

  POMAGAJMY TAKIM CHORYM ZWIERZĄTKOM APELUJE DO WSZYSTKICH O DOBRYCH SERCACH POZDRAWIAM WETERYNIARZY BO ONI TERZ ROBIĄ TU DOBRĄ ROBOTĘ

603 zł  z 3 800 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób

Wpłaty: 21

Grzegorz Olczak - awatar
Grzegorz Olczak
100
Kedi - awatar
Kedi
20
M.Cz. - awatar
M.Cz.
20
Maya - awatar
Maya
3
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Elzbieta Garncarek - awatar
Elzbieta Garncarek
50
TSTS - awatar
TSTS
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij