Zbiórka Miracle - Koci Cud. - zdjęcie główne

Miracle - Koci Cud.

280 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób

1. Historia Miracle

Kotka trafiła pod opiekę fundacji prosto z ulicy, w bardzo ciężkim stanie - wycieńczona, odwodniona, wychłodzona i ważąca niecałe 1,5 kg. Temperatura jej ciała wynosiła 32 stopnie. Organizm kotki nie reagował na podawane leki, kicia powoli odchodziła. Pani Doktor postanowiła skrócić jej cierpienia. Już sięgała po morbital, jednak obok stało tyle innych leków... i zadecydowała: ostatnia próba, wóz albo przewóz. I tak w wigilię Halloween stał się cud – czarna kotka zawróciła znad krawędzi! Nazwaliśmy ją Miracle, czyli Cud, a zdrobniale nazywamy Mirką lub Mireczką.

Zdjęcie opisu zbiórki Miracle - Koci Cud.

Luty 2016 - pogorszenie się staniu zdrowia Miracle.

Z końcem lutego Miracle mogła w końcu pojechać do lecznicy na zabieg usuwania zepsutych ząbków. Okazało się, że w buźce jest rozległy stan zapalny. Badania krwi wykazały podwyższone parametry nerkowe: mocznik i kreatyninę. Był to pierwszy sygnał, że z nerkami może dziać się coś złego. Mirka spędziła w lecznicy dwa tygodnie, w trakcie których został jej zrobiony szereg badań, w tym szczegółowe badanie krwi i usg jamy brzusznej. Z otrzymanego wyniku USG jamy brzusznej wynika, że jedna z nerek jest w bardzo złym stanie – duża liczba zwłóknień utrudnia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Miracle została zdiagnozowana jako kot nerkowy.

Zdjęcie opisu zbiórki Miracle - Koci Cud.

Walczymy o Miracle!

Chuchamy, dmuchamy na naszą kicię i dlatego też przeznaczyliśmy jej w fundacji oddzielny pokój, gdzie ma ciszę i spokój. Miracle przyjmuje leki wspomagające pracę nerek - dwa razy dziennie Pronefrę i raz dziennie Semintrę, a do jedzenia otrzymuje tylko karmę specjalistyczną Renal. Leki dla Miracle, karma weterynaryjna, regularne badania krwi to bardzo duży wydatek dla naszej fundacji. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe w zakupie leków i karmy weterynaryjnej Renal dla kotki.

Miracle dziś!

Miracle ma około 8 lat. To co ją charakteryzuje to wystający różowy języczek -  nie mamy teorii dlaczego go nam pokazuje, ale wygląda to przeuroczo. Kicia jest w pełni oswojona, bardzo grzeczna, spokojna i miziasta. Każdorazowe podejście do jej budki i wyciągnięcie do niej ręki kończy się jej wyjściem i nadstawianiem łebka do głaskania. Lubi wylegiwać się na parapecie. Jest bezkonfliktowa w stosunku do innych kotów.  

Z wielkim trudem przychodzi nam pogodzenie się z faktem, że Miracle wyleczyć się nie da. To co w tej sytuacji możemy zrobić to zapewnić jej jak najlepszy komfort życia i próbować spowolnić chorobę. Będziemy o Nią walczyć – chcemy, żeby została z nami jak najdłużej. 

Zdjęcie opisu zbiórki Miracle - Koci Cud.

Komentarze


 • Mania - awatar

  Mania

  10.05.2016
  10.05.2016

  Bardzo prosze o pomoc jeżeli nie możesz adoptowac wesprzyj kocię groszem...

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   23.05.2016
   23.05.2016

   Dziękujemy <3

280 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób

Wpłaty: 19

Ula - awatar
Ula
20
Aneta - awatar
Aneta
5
Ula - awatar
Ula
20
Katarzyna - awatar
Katarzyna
5
Damian - awatar
Damian
13
Joanna - awatar
Joanna
10
Artur - awatar
Artur
5
Katarzyna - awatar
Katarzyna
2
Aneta - awatar
Aneta
11
Magdalena - awatar
Magdalena
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij