Porzucone, zapomniane, bezradne wobec zła, które je spotkało. Zmarznięte, głodne, wyczerpane tułaczką. Najczęściej chore. Trafiają do nas. Do Mruczarni.

Tu czekają na adopcję, tu wracają do zdrowia, tu uczą się, że człowiekowi można niekiedy zaufać… Lecz czasem… trwa to latami. Mamy pod opieką koty oswojone i łaknące naszej uwagi, ale także koty półdzikie i dzikie, unikające kontaktu, których stan nie pozwala na wypuszczenie.

W Mruczarni jesteśmy świadkami wielu szczęśliwych zakończeń. Łzy same płyną, gdy schorowany kociak znajduje dom. Gdy sponiewierane i wzgardzone przez Boga i ludzi zwierzątko trafia do kochającej rodziny… Gdy ciężkie rany w końcu się goją, a kot zalękniony i wycofany – daje się pogłaskać i mruczy przez parę sekund…

W Mruczarni jest kwarantanna, w której przebywają koty w najcięższym lub niepewnym stanie. Pacjenci spędzają tu dwa tygodnie, skąd, jeśli są zdrowe, trafiają do jednego z większych pokoi. Tam mogą już biegać do woli, turlać się z innymi futrzakami lub zaszyć w koszyku na parapecie, pod fotelem, czy kanapą.

Lokatorzy w pokojach podzieleni są „charakterologicznie”. Spokojne, powolne i starsze kotełki – przebywają w sanatorium, natomiast młode i skore do figli — w którymś z pozostałych pomieszczeń.

Trafiają się nam też kotki, które za żadne skarby nie chcą się dogadać z resztą stada i musimy je izolować w oddzielnych boksach lub pokoikach.

Cóż jeszcze mamy? Kuchnię, pralki, lodówkę, małą aptekę w korytarzu, prowizoryczną łazienkę… Wszystko to, co jest niezbędne, by zachować czystość, przechowywać karmę, żwirek, kocyki, posłanka…

Wszystko co mamy — mamy dzięki naszym wspaniałym Fundatorom. Wszystko co mamy otrzymaliśmy od Was, od naszych Przyjaciół i Sympatyków Fundacji.

Pomieszczenia Mruczarni są wynajmowane. Co miesiąc płacimy czynsz – 930 zł.

Wiemy, że prosimy Was o wiele, lecz tylko dzięki Wam Mruczarnia może istnieć. Tylko dzięki Wam nasi podopieczni mają dach nad głową, ciepły kąt i pełną miseczkę.

Aktualności

 • Fundacja Przytul Kota - awatar

  Fundacja Przytul Kota

  03.03.19
  03.03.19

  Kochani, dziękujemy pięknie za wpłatę na czynsz za Mruczarnię. Dzięki takim osobom jak Wy możemy nadal walczyć o koci dobrobyt na świecie. Dziękujemy <3

Komentarze

 • Agnieszka Mitrowska - awatar

  Agnieszka Mitrowska

  14.02.19
  14.02.19

  Pieniążek ode mnie ❤

 • Roxana - awatar

  Roxana

  06.02.19
  06.02.19

  Dla kociaków!

 • Ania - awatar

  Ania

  06.02.19
  06.02.19

  Trzeba pomóc kociakom. :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.02.19
  05.02.19

  jak można nie pomóc futerkom..... :):):)

Wpłaty - 33

Basia - awatar
50
Basia
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Angelika Pietrasik - awatar
23
Angelika Pietrasik
Anonimowy Darczyńca - awatar
14
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ela Krupińska - awatar
20
Ela Krupińska
Wiola - awatar
20
Wiola
Kasia Dobrosz - awatar
20
Kasia Dobrosz
Marzena Malicka - awatar
20
Marzena Malicka
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij