Zbiórka Ratunek dla Neny - zdjęcie główne

Ratunek dla Neny

3 380 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 95 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Nena zniknęła na kilka tygodni. Karmiciel myślał, że już po niej. Że nie wróci, bo coś jej się stało. Czasem tak jest, bo życie kotów wolno żyjących to nieustanna walka o przetrwanie. Ale nie tym razem. 

Ona wróciła i padła gdzieś pod krzakiem. Mimo że całe życie była półdzikuskiem i stroniła od kontaktu z ludźmi, teraz pozwoliła się wziąć na ręce. Chyba rozumiała, że albo człowiek… albo śmierć. Albo już w ogóle nic nie myślała.

Rozległa rana dookoła szyi musiała powodować niewyobrażalny ból. Każdy ruch łebkiem, każde przełknięcie śliny, każdy krok oznaczał cierpienie.  Strupy odrywały się od skóry przy najmniejszym napięciu udręczonego ciałka. O bieganiu, skakaniu czy przeciąganiu się mowy nie było. Jak jeść, jak znajdywać pokarm, jak w ogóle oddychać z czymś takim? 

Odwodnienie, wycieńczenie oraz krwisto-ropna wydzielina z nosa zaschnięta na kształt jakiegoś podłoża świadczą o tym, że ona zwyczajnie padła i czekała na śmierć. Zastygła w jednej pozycji, byle głową nie ruszać, byle nie cierpieć już dłużej.

Znalazł ją karmiciel. Chcielibyśmy napisać, że uratował jej życie, jednak nie wiemy, czy to życie zdołamy ocalić. Nena dostaje antybiotyki i lekarstwa przeciwbólowe, ranę ma czyszczoną i opatrywaną. Dostała także lekarstwo na pasożyty, by zmniejszyć ewentualne swędzenie skóry. 

Zapytacie pewnie, co jej się stało… Szyja wygląda, jakby zraniona ciasnym sznurkiem, noszonym przez wiele dni, jednak to tylko nasze domysły. Nie wiemy, kto ewentualnie ją uwolnił. Kto pozwolił jej wrócić do karmiciela. Nie wiemy praktycznie nic. Widzimy jedynie jej cierpienie, strach i zmęczenie.

Zbieramy na leczenie Neny.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Przytul Kota - awatar

  Fundacja Przytul Kota

  25.08.2022
  25.08.2022

  Nena ciągle walczy. Kark goi się opornie, jednak ta mała wojowniczka nie poddaje się, a my w końcu widzimy postępy w leczeniu.

  Zdjęcie aktualizacji 100 761

Komentarze


 • Natalia Jagielska - awatar

  Natalia Jagielska

  21.08.2022
  21.08.2022

  Tak się cieszę, że Was ma <3 Duuuużo głasków dla Nenki <333333

 • KotKot - awatar

  KotKot

  26.05.2022
  26.05.2022

  trzymamy kciuki

3 380 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 95 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 95

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Justyna Sałata - awatar
Justyna Sałata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
John - awatar
John
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Natalia Jagielska - awatar
Natalia Jagielska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wiktoria Kucińska - awatar
Wiktoria Kucińska
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij