Zbiórka Ratunek dla Neny - zdjęcie główne

Ratunek dla Neny

5 125 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 136 osób

Nena zniknęła na kilka tygodni. Karmiciel myślał, że już po niej. Że nie wróci, bo coś jej się stało. Czasem tak jest, bo życie kotów wolno żyjących to nieustanna walka o przetrwanie. Ale nie tym razem. 

Ona wróciła i padła gdzieś pod krzakiem. Mimo że całe życie była półdzikuskiem i stroniła od kontaktu z ludźmi, teraz pozwoliła się wziąć na ręce. Chyba rozumiała, że albo człowiek… albo śmierć. Albo już w ogóle nic nie myślała.

Rozległa rana dookoła szyi musiała powodować niewyobrażalny ból. Każdy ruch łebkiem, każde przełknięcie śliny, każdy krok oznaczał cierpienie.  Strupy odrywały się od skóry przy najmniejszym napięciu udręczonego ciałka. O bieganiu, skakaniu czy przeciąganiu się mowy nie było. Jak jeść, jak znajdywać pokarm, jak w ogóle oddychać z czymś takim? 

Odwodnienie, wycieńczenie oraz krwisto-ropna wydzielina z nosa zaschnięta na kształt jakiegoś podłoża świadczą o tym, że ona zwyczajnie padła i czekała na śmierć. Zastygła w jednej pozycji, byle głową nie ruszać, byle nie cierpieć już dłużej.

Znalazł ją karmiciel. Chcielibyśmy napisać, że uratował jej życie, jednak nie wiemy, czy to życie zdołamy ocalić. Nena dostaje antybiotyki i lekarstwa przeciwbólowe, ranę ma czyszczoną i opatrywaną. Dostała także lekarstwo na pasożyty, by zmniejszyć ewentualne swędzenie skóry. 

Zapytacie pewnie, co jej się stało… Szyja wygląda, jakby zraniona ciasnym sznurkiem, noszonym przez wiele dni, jednak to tylko nasze domysły. Nie wiemy, kto ewentualnie ją uwolnił. Kto pozwolił jej wrócić do karmiciela. Nie wiemy praktycznie nic. Widzimy jedynie jej cierpienie, strach i zmęczenie.

Zbieramy na leczenie Neny.

Aktualizacje


 • Fundacja Przytul Kota - awatar

  Fundacja Przytul Kota

  06.01.2023
  06.01.2023

  Nena zamieszkała w fundacyjnym centrum dowodzenia, czyli w naszym prowizorycznym biurze 🖨. Ma tu większy spokój, za kociego kompana tylko Sabina 🐈, a ludzie, których spotyka na co dzień, nie zmieniają się tak często, jak w kociarni.

  Nie bez znaczenia jest także fakt, że dzięki temu, że jest troszkę spokojniej, łatwiej nam ją spacyfikować i padać do paszczy leki, które wyciszają znerwicowaną łepetynkę i pomagają zapomnieć o swędzącej ranie na karku 🤕.

  Efekt? Na zdjęciu widzicie Nenę ubraną w samą bluzeczkę ze skarpetki. Pod spodem nie ma już bandaży, gazy ani żadnych antybiotyków w maści 🩹. Nena czasem kładzie się na biurku obok cicho mruczącej drukarki i mruczy razem z nią. Nie ucieka na nasz widok, nie chowa się po kątach, tylko, jak w słoneczku jest ciepło i miło, to zostaje na miejscu i tylko od czasu do czasu sprawdza, czy jesteśmy grzeczni.

  Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w opłaceniu leczenia tej kociej sierotki. Wszystko wskazuje na to, że ono zbliża się już do końca, jednak pochłonęło o wiele więcej, niż zakładaliśmy na początku 😔, czyli ponad 7 miesięcy temu. Co tyle kosztowało? Specjalistyczne opatrunki, mazidła i pianki, inhalacje, lekarstwa przeciwbólowe, przeciwświądowe, antybiotyki oraz leki wspierające odporność i wyciszające głowę… A wszystko to przez wiele długich tygodni, podawane dzień w dzień 📅.

  Zdjęcie aktualizacji 109 670

Komentarze


 • Bogna Szczotka - awatar

  Bogna Szczotka

  10.01.2023
  10.01.2023

  Ruda Szprotka z 2016 pozdrawia i dziękuje za waszą pomoc

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.12.2022
  03.12.2022

  Trzymamy kciuki i wszystkie łapki za Twoje zdrôwko Nenko❤️❤️❤️🙏🏼

 • Natalia Jagielska - awatar

  Natalia Jagielska

  21.08.2022
  21.08.2022

  Tak się cieszę, że Was ma <3 Duuuużo głasków dla Nenki <333333

 • KotKot - awatar

  KotKot

  26.05.2022
  26.05.2022

  trzymamy kciuki

5 125 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 136 osób

Wpłaty: 136

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Bogna Szczotka - awatar
Bogna Szczotka
100
Joanna - awatar
Joanna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
180
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Piotr Pietrzak - awatar
Piotr Pietrzak
100
Monika Szczepańska - awatar
Monika Szczepańska
100
Viola - awatar
Viola
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Agna - awatar
Agna
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij