Winda dla Seniora

25 400 zł z 160 000 zł (Cel)
Wpłaciły 482 osoby
Niebieski Parasol - awatar

Niebieski Parasol

Organizator zbiórki

Stowarzyszenie "Niebieski Parasol" istnieje od 2001 roku. Celem naszej działalności jest całodobowa opieka nad osobami niepełnosprawnymi, niesamodzielnymi i przewlekle chorymi. Zapewniamy im zwiększenie aktywności życiowej i zaradności osobistej, całodobową opiekę zdrowotną oraz poprawę samodzielności. Swoje cele Stowarzyszenie realizuje poprzez prowadzony Ośrodek Pielęgnacyjno -Rehabilitacyjny pn. "Niebieski Parasol". Obecnie roztaczamy opiekę nad blisko 80-cioma podopiecznymi, którzy zamieszkują na stałe w naszym Ośrodku Pielęgnacyjno -Rehabilitacyjnym. Pragniemy, aby czuli się tutaj jak w parwdziwym, ciepłym domu.

 W obecnym czasie dotknął nas głęboki kryzys finansowy, związany z niedawno zakończonym okresem zimowym, w  którym wydatków jest zawsze więcej. Akurat w tym trudnym okresie spotkało nas nieszczęście w postaci awarii windy, której remont wymaga sporych nakładów finansowych. Sami nie zdołamy wyremontować tej windy.

Remont obejmuje bowiem całkowitą wymianę dźwigu, zamontowanego w budynku naszego Stowarzyszenia. Obecna winda jest pozostałością po szpitalu, funkcjonującym w budynku jeszcze w latach 90-tych zeszłego stulecia. Mechanizm jest już całkowicie zużyty, a sam dźwig bardzo mocno wyeksploatowany i zniszczony. W tej chwili winda stwarza niebezpieczeństwo dla użytkujących ją osób, grozi bowiem zerwaniem bądź zacięciem. Projektant nowego systemu wydał opinię, iż niemożliwa jest wymiana pojedynczych części , ponieważ niektóre z nich nie są już w ogóle produkowane, nowsze zaś części nie będą kompatybilne z pozostałymi starszymi wersjami. Jedynym rozwiązaniem jest zatem wymiana całej konstrukcji i mechanizmu na całkiem nowe. W obecnym bowiem czasie wykorzystanie starej windy zostało ograniczone do niezbędnego minimum, właśnie z powodu bezpieczeństwa. Przez to utrudnienie mniejsza liczba osób może skorzystać w ciągu dnia z zajęć ruchowych i fizjoterapeutycznych oraz z możliwością przebywania na świeżym powietrzu.  

 Wymiana windy wspomoże funkcjonowanie Ośrodka, a tym samym zapewni ciągłość realizacji wyznaczonych zadań statutowych (m.in. aktywizowanie osób chorych i niesamodzielnych do zwiększania samodzielności życiowej). Dzięki realizacji tego remontu usunięte zostaną  bariery architektoniczne, które obecnie utrudniają proces usamodzielniania podopiecznych.

Wierzymy, że udzielone przez Państwa wsparcie finansowe umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i przyszłość mieszkańców naszego Ośrodka. Starość  nie oznacza wcale, że człowiek staje się zbędny i uciążliwy- od seniorów możemy się bardzo wiele dowiedzieć i nauczyć.

   Naszą wdzięczność okażemy poprzez umieszczenie informacji o udzielonym wsparciu :

- na tablicy informacyjnej w siedzibie Stowarzyszenia jako Sponsora/Darczyńcę

- na naszym fanpage'u na Facebooku

- w lokalnych mediach (tj.Gazeta Chojnowska, portal Chojnów.pl, portal lca.pl)

Aktualności


 • Niebieski Parasol - awatar

  Niebieski Parasol

  12.12.19
  12.12.19

  Kochani Przyjaciele Ośrodka "Niebieski Parasol" w Chojnowie: bardzo serdecznie dziękujemy wszystkich Wam za szczere serca i hojne ręce. Wyznając zasadę, iż "karma wraca", liczymy, że los odwdzięczy się Wam kilkakrotnie. Nasi podopieczni odwdzięczają się uśmiechami i modlitwą. Zbiórkę na ten moment kończymy, ponieważ prace przy windzie muszą ruszyć w najbliższych dniach. DZIĘKUJEMY!!!

  Zdjęcie aktualności 41 143

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.12.19
  06.12.19

  Nie zapominamy. Pomagamy.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.10.19
  06.10.19

  Zawsze warto pomagac

 • Mariola Bareja - awatar

  Mariola Bareja

  17.09.19
  17.09.19

  Warto pomagać seniorzy nas potrzebują to moga byc nawet nasi rodzice dla nas to chwia dla tych ludzi to szansa na lepsze życie dobro powraca.

  • Niebieski Parasol - awatar

   Niebieski Parasol - Organizator zbiórki

   18.09.19
   18.09.19

   Bardzo ładnie powiedziane (a właściwie napisane). Dziękujemy za wielkie serce i okazane wsparcie! _____ ____ ( \/ ) \ / \ / \ / \ / \ / \/

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.09.19
  16.09.19

  CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO CO MA , NIE PRZEZ TO CO POSIADA , LECZ PRZEZ TO CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI. NIE WOLNO ODMÓWIĆ POMOCY JAK KTOŚ JEJ POTRZEBUJE. ZACHĘCAM DO POMOCY TYM KTÓRZY JEJ POTRZEBUJĄ.

  • Niebieski Parasol - awatar

   Niebieski Parasol - Organizator zbiórki

   18.09.19
   18.09.19

   Nasz Polski papież mówił też: "Starzenie się nie jest złem, któremu trzeba się podporządkować, jest powołaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć”. Podopieczni naszego Ośrodka na takie powołanie odpowiadają każdego dnia. Dziękujemy, że tyle ludzi dobrej woli wspiera ich w tym powołaniu :-)

 • Piotrek ZŁabęd - awatar

  Piotrek ZŁabęd

  15.09.19
  15.09.19

  Pomagajcie,im też się coś należy na starość....kiedyś my będziemy w potrzebie

  • Niebieski Parasol - awatar

   Niebieski Parasol - Organizator zbiórki

   18.09.19
   18.09.19

   Co racja, to racja - starość nie omija nikogo, a jak wiadomo "karma powraca". Zatem ślijmy w świat to, co sami chcielibyśmy od świata otrzymać... Dziękujemy za wsparcie!

25 400 zł z 160 000 zł (Cel)
Wpłaciły 482 osoby
Niebieski Parasol - awatar

Niebieski Parasol

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 482

Jerzy Szymczak - awatar
Jerzy Szymczak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ania - awatar
Ania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marcin - awatar
Marcin
20
Katarzyna Dłubisz - awatar
Katarzyna Dłubisz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
27
Barbara - awatar
Barbara
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij