Zbiórka Porzucona w lesie walczy o życie - zdjęcie główne

Porzucona w lesie walczy o życie

709 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Dobrosława Lewicka - awatar

Dobrosława Lewicka

Organizator zbiórki

Aktualizacja 25.08.2018 g. 18:56: Nie udało nam się. Mała pokicała za Tęczowy Most.

W piątek wieczorem trafiła pod moją opiekę młoda królicza dziewczyna.

Dobrzy ludzie znaleźli ją w czwartek w pszczyńskim lesie. W pierwszej chwili skontaktowali się z fundacją, która zajmuje się większymi zwierzętami - nie mogli jej przyjąć, ale udostępnili informację o poszukiwanych osobach do opieki. Fundacje królicze odmówiły przyjęcia zwierzęcia bez diagnozy czy nie ma chorób zakaźnych (a zdjęcia królika na to wskazywały) w obawie o zdrowie reszty swoich podopiecznych - co jest całkowicie zrozumiałe. Napisałam, że przygarnę małą - ja, Dobrusia, żyjąca z królikami przez ostatnich 10 lat. W piątek dostałam informację, że królik ma zapalenie płuc i będą konieczne zastrzyki (diagnoza postawiona przez weterynarza nie specjalizującego się w zajęczakach) i wieczorem przyjedzie do mnie. W ciągu dnia ogarnęłam na cito "zagrodę", kuwetę, żwirek, siano, tonę ziół i warzyw wprost z ogródka. Przywieziono ją około 18:30. Zobaczyłam królika w stanie agonalnym. W mniej niż 10 minut byliśmy już w aucie w drodze do Katowic do przychodni Reptilio. W trasie telefon do kliniki z informacją, że jadę z ledwo oddychającym królikiem z podejrzeniem choroby zakaźnej (ostrzeżenie dla kliniki, żeby nie narażać innych podopiecznych). Po przyjeździe moje obawy potwierdziły się. Myksomatoza. Szybka decyzja czy próbujemy walczyć. Królinka młoda, pół roku maksymalnie - mówi Pani weterynarz. Oczy - wyraźna chęć życia, próbuje szukać jedzenia, ale przez ból i problemy z oddychaniem jedzenie niemal niemożliwe. Decydujemy: walczymy na tyle, na ile to etyczne. Męczyć nie będziemy, ale nie możemy nie spróbować. Tona leków na cito - Pani doktor przynosi chyba z 6 strzykawek. Królik nie może z nami jechać do domu, musi być na całodobowej obserwacji. Będziemy walczyć, mimo że ktoś inny spisał ją na straty. Szukamy pomocy w opłaceniu pierwszych rachunków, które za sam weekend wyniosą ponad 500 zł. Pierwsza interwencja wyniosła 120 zł, każda doba w lecznicy to około 70 zł, i dodatkowo leki. Każda złotówka jest na wagę złota. Jeśli przeżyje, leczenie potrwa kolejne kilka tygodni. Prosimy o jakąkolwiek pomoc.

Aktualizacje


 • Dobrosława Lewicka - awatar

  Dobrosława Lewicka

  27.08.2019
  27.08.2019

  Przesyłam potwierdzenia wykonania przelewów.
  Rachunek w lecznicy został opłacony, a reszta kwoty wspomoże fundację Arkadia.

  Zdjęcie aktualizacji 36 333

709 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Dobrosława Lewicka - awatar

Dobrosława Lewicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 18

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Stefcio - awatar
Stefcio
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
18
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Beast - awatar
Beast
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij