Zbiórka Razem ocalmy Miśka - zdjęcie główne

Razem ocalmy Miśka

460 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób


Straż Ochrony Przyrody i Praw zwraca się z ogromną prośbą do Wszystkich Ludzi wrażliwych na los zwierząt o pomoc w walce o życie Misia.

 Przypomnijmy historię Miśka. Tekst jest dość długi, bo ten cudowny i pogodny psiak w typie owczarka niemieckiego przeszedł koszmar nie do wyobrażenia! Misio ma około 6-7 lat.
  Zetknęliśmy się po raz pierwszy w maju 2016 roku. Po dotarciu na miejsce stwierdziliśmy, że psiak cierpi na zapalenie ucha. Właściciele nie widzieli konieczności podjęcia leczenia. Uważali, że potrzeby psa ograniczają się do posiadania byle jak skleconej budy, łańcucha, brudnej miski i wrzuconych do niej jakiś ochłapów. Usłyszeliśmy od nich: „ Ma budę, ma michę, więc czego się czepiacie! Przecież to tylko pies!” Po naszej interwencji został wezwany weterynarz, a właściciele zobowiązali się do leczenia Misia.
  W marcu 2017 roku otrzymaliśmy informację, że Misiek potrzebuje pomocy. Na miejscu okazało się, że stan zdrowia psa uległ dramatycznemu pogorszeniu. Jego sierść była przeraźliwie brudna, posklejana wyciekiem o obrzydliwym, gnilnym zapachu, z licznymi wyciekami ropnymi. W wielu miejscach na ciele zwierzęcia było wiele ran- ropnokrwistych ze świeżymi oraz starymi odparzeniami oraz licznymi bliznami. W okolicy szyi psa widoczne było ropne ognisko skórne, a obroża była wklejona w sierść! Prawe ucho psa było objęte silnym procesem zapalnym, mocno bolesne, z wysiękiem ropnym. Po kontroli bez chwili wahania odebraliśmy Misia właścicielom i natychmiast pojechaliśmy z nim do kliniki weterynaryjnej, a stamtąd do przytuliska. Pierwszego kwietnia 2017 roku próbowaliśmy doprowadzić jego skórę i ucho do ładu. Zabiegi pielęgnacyjne przy Miśku trwały około 2,5 godziny. Pies wyglądał i „pachniał” koszmarnie. Ogromnie żałujemy, że nie mieliśmy możliwości pokazania tego „zapachu”. Pies chyba nigdy nie był kąpany. Zastygła ropa i brudne rany na ciele, powodowały niesamowity odór, który na długo pozostanie w nozdrzach osób, które miały z nim kontakt. Misek przez cały czas cierpliwie poddawał się zabiegom. Świetnie rozumiał, że chcemy mu pomóc. To niesamowite, jak dzielny jest ten pies i jaką ma wolę walki o swoje sponiewierane życie! Mimo że ludzie wyrządzili mu tyle krzywdy, nie wykazuje wobec nich żadnej agresji, jakby nie pamiętał tego, na co narazili.
  Od tego momentu rozpoczął się proces leczenia Miśka. Wizyty w gabinetach weterynaryjnych: w Działdowie, w Ostródzie i wreszcie w Poliklinice Weterynaryjnej UWM w Olsztynie.  Badania skóry, ucha,  diagnoza tarczycy, codzienna pielęgnacja ucha, kąpiele w specjalistycznych szamponach.  Aby przyspieszyć proces gojenia ran, pies dwukrotnie został pozbawiony sierści na ciele. Ci, którzy mają z nim kontakt, żartowali, że pies w typie owczarka niemieckiego, przeszedł przemianę w pekińczyka.

Misiek od początku leczenia pobierał i nadal pobiera antybiotyk. Najpierw w tabletkach, a od 28 czerwca 2017do początku września roku miał codziennie robione zastrzyki! Zabiegi pielęgnacyjne Misiek znosi cierpliwie, w pełni rozumie, że mają one uwolnić go od cierpienia.

Doprowadziliśmy do tego, że poprzedni właściciele odpowiedzieli przed sądem za to, co zrobili Miśkowi. Małżeństwo do których wcześniej należał psiak zostało uznane winnym i skazane prawomocnym wyrokiem. Obydwoje- mąż i żona otrzymali karę 6 miesięcy pozbawienia wolności zawieszonej warunkowo na okres 2 lat tytułem próby. Sąd orzekł także przepadek Miśka i wymierzył oskarżonym wpłatę nawiązki na rzecz naszego Stowarzyszenia w wysokości 1600zł. Nawiązkę skazani zobowiązali się wpłacić na nasze konto do 31 grudnia 2017 roku.
Misiek to dziś zupełnie inny pies. Cieszy się życiem, z radością wychodzi na spacery, sprawdza się w roli pilota podczas jazdy samochodem i stróża, stawia wysoko do góry obydwoje uszu! Pachnie już jak pies! Sierść Misia pięknie odrosła, ale po 2 miesiącach leczenia, wróciło zapalenie skóry. W związku z tym Misiek był diagnozowany pod kątem niedoczynności tarczycy. Okazało się, że organ ten funkcjonuje prawidłowo. Kolejne badania dermatologiczne zeskrobin, badania cytologiczne i hodowlane dały też wyniki negatywne. Wielospecjalistyczne badania sugerują, że Misiek choruje na Pyodermię Owczarków Niemieckich, chorobę, która najprawdopodobniej  będzie mu towarzyszyła do końca życia, ale  która w przypadku właściwej pielęgnacji zwierzęcia może przebiegać prawie bezobjawowo.  

Leczenie Misia - psa, który w swoim życiu przeszedł prawdziwe piekło,  wygenerowało już ogromne dla naszego Stowarzyszenia  fundusze. To bardzo obciąża skromny budżet naszej organizacji. Pod naszą opieką znajduje się jeszcze 5 innych psów, którym musimy zapewnić karmę, zadbać o nie, bo w swoim życiu, też sporo przeszły. W przypadku adopcji Miśka będziemy partycypować w kosztach leczenia.
Koszty, które do tej pory nasza organizacja związane z leczeniem Miśka sięgnęły już ponad  3000zł.

W dniu 26 listopada 2017 roku Misiek pojechał na  kontrolę  w Poliklinice UWM w Olsztynie. Jest o niebo lepiej, bo rany na skórze się zagoiły, na skórze nie ma już ropy, ani krwi. Pozostały blizny, które się muszą zagoić. Niestety… gorzej jest z uchem. Antybiotyki spowodowały, że w chorym uchu Miśka  wyhodował się grzyb. Zostały pobrane wymazy z ucha do badań cytologicznych i mikologicznych. Misiek przez kilka tygodni będzie musiał mieć podawane leki przeciw grzybicze, lek osłonowy na wątrobę i lek osłonowy. Przez dwa tygodnie kontynuujemy też kurację antybiotykową. 

Po raz kolejny zwracamy się do Wszystkich Osób Wrażliwych na Krzywdę Zwierząt o pomoc. Liczy się naprawdę każda złotówka. Dziękujemy jeszcze raz 

z Całego Serca Wszystkim Osobom, które już wcześniej wsparły finansowo leczenie Miśka. Nie wymieniamy tu nazwisk, bo są wśród nich Cisi Pomocnicy, którzy pragną pozostać anonimowi.


Dziękujemy za wsparcie!

Dokumentacja medyczna Miśka i faktury za koszty leczenia są dostępne na naszej stronie internetowej: www.strazprzyrody.dabrowno.pl

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Ruda - awatar

    Ruda

    02.12.2017
    02.12.2017

    Trzymam kciuki!

    • STOWARZYSZENIE STRAŻ OCHRONY PRZYRODY I PRAW ZWIERZĄT - awatar

      STOWARZYSZENIE STRAŻ OCHRONY PRZYRODY I PRAW ZWIERZĄT - Organizator zbiórki

      26.12.2017
      26.12.2017

      Dziękujemy w imieniu Misia za Serce i Pomoc!

  • Mateusz Zaboroś - awatar

    Mateusz Zaboroś

    02.12.2017
    02.12.2017

    pozdrawiam

460 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób

Wpłaty: 10

Misiek wie ;) - awatar
Misiek wie ;)
10
Barbara Burkiewicz - awatar
Barbara Burkiewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ruda - awatar
Ruda
30
Mateusz Zaboroś - awatar
Mateusz Zaboroś
50
Adrianna Zienkiewicz - awatar
Adrianna Zienkiewicz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Sylwia Junker - awatar
Sylwia Junker
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Beata Olszewska - awatar
Beata Olszewska
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij