Zbiórka Wolno żyjący = wolno umierający? - zdjęcie główne

Wolno żyjący = wolno umierający?

1 500 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób

Wieje, pada, sypie, mrozi, wieje, pada, sypie, mrozi, wieje, pada... 

Każdy gdzieś pędzi. Byle gdzie, byle prędzej do ciepłego wnętrza. Byle nie marznąć, byle nie zmoknąć... Gdy jestesmy na dworze, marzymy tylko o ciepłym i bezpiecznym domu, w którym po całym dniu będziemy mogli, okryć się kocem, poprawić rozgrzanym kotem i snuć wiosenne plany...

Za skrzyżowaniem, skulony na chodniku, niewidzialny dla wszystkich... On. Zapach gnijącego mięsa wyczuwany jest z kilku metrów. Otwarta, jątrząca się rana świeci z daleka niczym latarnia, w zimowy wieczór. On czeka. Może jednak ktoś zauważy cierpiące futerko resztkami sił pełzające w kierunku zabudowań.

Ozorek każdego dnia toczył walkę z głodem, zimnem i ludzką obojętnością. Czy tak ma wyglądać koniec? Nawet teraz gdy tak bardzo cierpi jest zupełnie niewidzialny dla wszystkich?

Na szczęście, w końcu, po zapewne wielu dniach kociej męki, Dobra Dusza zauważyła nieszczęsne stworzonko i zawiozła do lecznicy. Rana Ozorka jest zainfekowana z postępującą martwicą. To nic, że pacjent jest dziki. Zasługuje na pomoc i życie jak każde inne stworzenie. Przed Ozorkiem i Lekarkami trudny czas i bardzo długie leczenie. Kocurek wymaga systematycznych zmian opatrunków, czyszczenia rany, podawania leków. 

Każdy wie, że nawet najbardziej łagodny kotek w obliczu cierpienia potrafi zmienić się w dziką bestię. A my mamy Ozorka – dzikiego pacjenta z potwornie bolesną raną. Czy kocurek da radę? Czy pozwoli sobie pomóc? Bardzo chcemy uratować Ozorka – tak dużo przeszedł w swoim kocim życiu...

Aktualizacje


 • Fundacja Przytul Kota - awatar

  Fundacja Przytul Kota

  03.03.19
  03.03.19

  Kocurek nadal przebywa w lecznicy i pod czujnym okiem Pań Doktor powoli wraca do zdrowia. Niestety, jeszcze długa przed nim droga do pełnego wyzdrowienia - rana jest ogromna, a ubytek skóry znaczny. Jednakże nasz dzielny pacjent dobrze reaguje na podawane leki i zmianę opatrunków - rana jest czysta i ładnie się goi. Ozorek musi być ubierany w specjalne wdzianko, które zabezpiecza ranę i sprawia, że opatrunek pozostaje na swoim miejscu. Kocurek musi również nosić kołnierz, dzięki któremu rana jest chroniona przed pazurkami. Skutkiem ubocznym odrobinę krępującego ruchy ubranka oraz kołnierza jest ochrona ludzkich rąk przed pogryzieniem i podrapaniem, zatem wszyscy wygrywają - chociaż jeszcze nie wszyscy mają poczucie wygranej. Mamy jednak nadzieję, że z czasem nasz pacjent doceni wszystkie zabiegi i poczuje się wygrany - kiedy w pełni wróci do zdrowia. 🧡 Pięknie dziękujemy za Waszą pomoc. Dzięki Wam Ozorek może spokojnie dochodzić do siebie w szpitaliku pod okiem fachowców. <3 <3

Komentarze


 • ANIACZARNA - awatar

  ANIACZARNA

  27.02.19
  27.02.19

  wracaj do zdrowia - powodzenia.

 • Piotrek S. - awatar

  Piotrek S.

  23.02.19
  23.02.19

  Szukamy kota na dokocenie. Może być niewidomy, niepelnosrawny, po wypadku nieważne, taki którego nikt nie chce. Mamy kota i szukamy dla niego kompana. Mieszkamy w Warszawie. [email protected] Pozdrawiam. Piotrek.

 • Agnieszka K - awatar

  Agnieszka K

  19.02.19
  19.02.19

  Dużo zdrowia, kotku... ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.02.19
  17.02.19

  Dużo zdrówka kocie!

 • Barbara W - awatar

  Barbara W

  16.02.19
  16.02.19

  zdrowiej bedaczku

1 500 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 50 osób

Wpłaty: 50

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Sysia i Jasio - awatar
Sysia i Jasio
20
ANIACZARNA - awatar
ANIACZARNA
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Piotrek L. - awatar
Piotrek L.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Piotrek S. - awatar
Piotrek S.
10
Maja Taradynko - awatar
Maja Taradynko
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Patrycja Król - awatar
Patrycja Król
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij