Zbiórka Pajęczno 2019 - ratuj konie - miniaturka zdjęcia

Pajęczno 2019 - ratuj konie

11 maja, to data tegorocznych Ogólnopolskich Targów Końskich w Pajęcznie. Za kilkadziesiąt godzin zostaną tam zwiezione zwierzęta z całej Polski. Poupychane w przyczepach i samochodach, przyjadą by zmienić swojego właściciela. By człowiek mógł na nich zarobić. Część z tych koni, jak co roku, trafi z Pajęczna bezpośrednio do ubojni. To będzie ich ostatni przeładunek przed śmiercią.

Zobacz jak wyglądały poprzednie targi:

Wraz ze wschodem słońca, na placu targowym, jak w szeregu staną nasze, Polskie konie, a brzdęk pieniędzy skutecznie uciszy sumienie niejednego właściciela. Za judaszowe srebrniki niejeden hodowca sam wprowadzi swoje zwierze po rzeźnickim trapie. Bo tam gdzie liczą się pieniądze, nie ma miejsca na empatię czy sentymenty. Liczy się tylko by dobrze zarobić, nawet kosztem życia tych zwierząt.

Jak co roku, i my również będziemy na targu w Pajęcznie. Będziemy sprawdzali kondycje i stan przywiezionych tam zwierząt, warunki w jakich są transportowane, sposób w jaki będą się z nimi obchodzili ludzie. I jak co roku, będziemy musieli spojrzeć w oczy tym, którym nie będziemy w stanie pomóc. Pozostaną po nich tylko obrazy w naszych głowach, garść wspomnień, których nie da się wymazać.

Kochani, jak zwykle jadąc na targ chcielibyśmy ocalić choć kilka koni. W tym roku, chcielibyśmy podarować życie tym, które mają najmniejsze szansę na znalezienie innego nabywcy niż ubojnia. Chcemy kupić konie zimnokrwiste, te, które zostały wyhodowane wyłącznie po to by zginąć od rzeźnickiego noża. Te konie, ze względu na swoją wagę, są również najdroższe ale czy wartość życia można przeliczyć na pieniądze?

Czasu do targu już zostało niewiele, bo raptem kilkadziesiąt godzin. Prosimy wesprzyjcie nasze działania, pomóżcie ocalić kilka z tych koni. Nie wykupimy wszystkich ale jeśli pomożecie to podarujemy życie jednemu, dwóm czy trzem.

Sprawcie by przeżyły. Dziś dla nich liczy się każda złotówka i najmniejsza wpłata, bo każda z nich ratuje im życie.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  19.07.19
  19.07.19

  Gospodarz prowadzi do rzeźnickiego samochodu. Otwiera skrzypiące drzwi i gestem zaprasza do środka. Wchodzimy po trapie, choć dusząca woń amoniaku nie zachęca. Mija moment, zanim oczy przyzwyczają się do panującego tu mroku. Z ciemności wyłaniają się pomału stare kraty, za nimi, wciśnięty w kąt, na koślawych kopytkach, buja się niewielki konik. W koło kuca biegają kozy. Kupił komplet chwilę temu. Właściciel mówi, że kuc ma na imię Bajka i że sprzeda ją za 1200 zł. Po chwili dodaje, że możemy ją odebrać do środy. Nie dalej. Cena życia Bajki nie jest wysoka, bo i koń nie jest duży. Ale Bajka to koń chory, który będzie wymagał diagnostyki (w tym wykonania zdjęć RTG), leczenia, a także częstych wizyt kowala ortopedy. Potrzebne są też środki na transport Bajki do naszego ośrodka. Prosimy, pomóżcie ją uratować i zapewnić jej leczenie. Wesprzyj zbiórkę, zostało tylko kilka dni by ją uratować. https://pomagam.pl/ochwaconabajka

  Zdjęcie aktualności 34 470

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.05.19
  09.05.19

  Ratujcie ! <3

Wpłaty - 34

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ania - awatar
20
Ania
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Dagmara - awatar
100
Dagmara
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Karolina - awatar
20
Karolina
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij